آشنایی با جاذبه های گردشگری و توریستی کبک

اگر می خواهید صدای پای تاریخ را در کشور کانادا با چشمان خود تجربه کنید باید از این شهر زیبا یعنی کبک بازدید نمائید . کبک سیتی مرکز استان کبک و سومین شهر پرجمعیت این استان است . بیش از 90 درصد مردمان این شهر دارای ریشه نژادی فرانسوی و کلا فرانسه زبان هستند . شهر بندری کبک دارای تابستانهای ملایم و زمستانهای سرد است . طبیعت وحشی و حیرت انگیز رود خانه سن لارنس بر زیبائیهای این شهر تاریخی دو صد چندان افزوده است . علاوه بر شهر قدیمی و تاریخی کبک که در قلب شهر فعلی کبک قرارگرفته است و با داشتن خیابانهای تنگ و کوچه های شیب دار که با پله های زیبای سنگی جلوه نمائی می کنند، دهها دیدنی طبیعی و پارک جنگی در اطراف شهر مشاهده می گردد .

استان کبک بزرگترین استان کانادا است. مرکز این استان شهر کبک است. اما بزرگترین شهر آن مونترال است که دومین شهر پر جمعیت کانادا نیز محسوب می شود. انتاریو، نیوبرانزویک، لابرادور واستان متحده همسایگان کبک هستند. حدود 80% ساکنان کبک در مراکز شهری که در حاشیه رودخانه تاریخی و زیبای لارنس واقع شده است، زندگی می کنند. زمین های پست اطراف این رودخانه دارای بیش از یک میلیون دریاچه ورودخانه است. گستردگی جغرافیایی این استان تنوع آب و هوایی منطقه را موجب می شود. در مناطق شمال و مرکز این استان که به مناطق قطبی شباهت دارند زمستان سرد و طولانی و تابستان کوتاه و خنک است، نواحی جنوب در زمستان پوشیده از برف و دارای تابستان گرم و مرطوب است.

پر جمعیت ترین شهرهای آن به ترتیب مونترال ،کبک سیتی و گاتینو هستند. کبک سیتی مرکز این استان و سومین شهر بزرگ استان کبک است. از7/7 میلیون جمعیت ساکن استان کبک، بیش از 5 میلیون نفر ریشه فرانسوی داشته و زبان فرانسوی زبان مادری 82 درصد از ساکنان آن است.از سال 1951 تا 1996 جمعیت آن از 29% کل جمعیت کانادا به 25% کاهش یافت. علت عمدهٌ این امر تمایلات جدایی طلبانه فرانسویان در کبک بود که مانع جذب مهاجران بیشتر و باعث مهاجرت برخی از غیر فرانسوی تباران کبک به دیگر استان های کانادا گردید. کبک استانی است زیبا که با اقتصاد قوی خود مهاجران زیادی را در سالهای اخیر پذیرفته است و هم اکنون نیز پذیرای بسیاری از تازه مهاجران است. علاوه بر شهر تاریخی کبک که با داشتن خیابانهای تنگ و کوچه های شیب دار که با پله های زیبای سنگی جلوه نمائی میکند.

مهمترین مراکز دیدنی شهر کبک عبارتند از:

  • شهر قدیمی کبک و نیز داون تاون این شهر که با کوچه های سنگفرش شده و مغازه هاو رستورانهای زیبا و مردمان دلشاد یادآور یک اروپای کوچک در قلب آمریکای شمالی است
  • هتل تاریخی و قدیمی شاتو فرانت نک
  • آبشار زیبا و دیدنی مونت مرسی که بلندتر از آبشار نیاگارامی باشد
  • دیداراز کلیسای زیبای سنت آن بیپردر نزدیک شهر کبک
  • هتل یخی که تنها در فصل زمستان برپا میگردد
  • موزه هنر شهر کبک
  • دیدار از منطقه بندرگاهی شهر کبک و کشتی سواری بر روی رودخانه سن لارنس
  • دیدار از منطقه باغی شهر در آنسوی رودخانه سن لارنس و امکان خرید مستقیم میوه از بازار محلی

دیدنی های کبک (7)