راز جزیره ترسناک عروسک های مرده در مکزیک

اگر فکر کردید ژانر وحشت مکزیک به جشن مردگان ختم میشود سخت در اشتباهید!، ماجرای جزیره ترسناک عروسک ها، حسابی برایتان هیجان انگیز خواهد بود.

راز جزیره ترسناک عروسک های مرده در مکزیک

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: درست در جنوب مکزیکو سیتی، در میان کانال های سوچیمیکو شما می توانید یک جزیره کوچک با پس زمینه ای غم انگیز پیدا کنید. این جا به نام جزیره عروسک ها شناخته می گردد. این مکان ترسناک به روح از دست رفته یک دختر فقیر اهدا شده است که اتفاقات عجیب و غریبی در سرنوشتش رقم خورده بود.

این منطقه مردم محلی بسیاری دارد، اما در این جزیره کوچک تنها عروسک های وحشتناک زندگی می نمایند. اندامهای جداشده آنها، سرهای کنده شده و چشمهای عجیبشان درخت ها را تزیین نموده است. به محض ورود به این جزیره حسی توام با ترس و کنجکاوی وجودتان را در بر خواهد گرفت. بهتر است از این جا در روشنایی روز بازدید کنید. با اینکه عروسک ها حتی در نور روز هم ترسناک به نظر میرسند اما وحشتناک ترین لحظه این جزیره شب هنگام است. محلی ها می گویند که صدای عروسک ها در شب بیشتر از روز است و حس چشم هایی که نگاهتان می نماید در شب بیشتر آزارتان میدهد. در گذشته به علت افکاری که در آن زمان جریان داشت کسی به این جزیره پا نمی گذاشت اما به مرور زمان این جزیره به یک مکان قابل بازدید برای گردشگران شجاع و کنجکاو تبدیل گشت.

افسانه جزیره

گفته می گردد که سال ها پیش جسد دختری در اطراف جزیره پیدا شد که به طور مرموز و ترسناکی غرق شده بود. مردم محلی اعتقاد دارند که این عروسک ها، تسخیر شده روح آن دختر هستند. در افسانه های محلی می شنوید که عروسک ها سرشان، دست ها و پاهایشان و حتی چشم هایشان را تکان می دهند.

برخی از شاهدانی که با قایق در حال رد شدن از کنار جزیره بودند شنیده اند عروسک ها در گوش هم نجوا می نموده اند و برخی نیز ادعا مینمایند که عروسک ها از آن ها خواسته اند که وارد جزیره بشوند و در اینجا زندگی نمایند. امروزه حتی بعد از سالها، بازتماشامایندگان ادعا مینمایند که صدای عروسک ها را می شنوند و زمانی که در جزیره هستند آن ها را احساس می نمایند که به دنبالشان روانند.

راز عروسک های حلق آویز شده

دون جولیان سانتانا باررا در گذشته محافظ این جزیره بود. داستان از آنجایی آغاز می گردد که جولیان یک دختر کوچک را که به طرز مرموزی غرق شده بود در حالی پیدا کرد که قادر به نجات زندگی اش نبود. مدت کوتاهی پس از آن، جولیان یک عروسک شناور در نزدیکی کانال را دید که احتمالا متعلق به دختر بود. او عروسک را برداشت و به عنوان راهی برای نشان دادن احترام و حمایت از روح دختر آن را به یک درخت آویزان کرد.

مردم میگویند که روح دختر، دون جولیان را تسخیر نموده بود و به همین علت او هر روز عروسک های بیشتری را از درختان آویزان می کرد. عده ای دیگر می گویند که این کار برای رهایی از روحی بود که او را دنبال میکرد. برخی دیگر عقیده دارند از آنجایی که جولیان سال ها در میان این درختان زندگی نموده است، این داستان ساخته و پرداخته ذهنش در تنهایی خودش است. او میگفت که عروسک ها خودشان نیز به وسیله روح دختر تسخیر شده اند. افرادی که در نزدیکی جولیان بودند می گفتند که او به وسیله نیروهای نامشخصی که در اطرافش است بسیار تغییر نموده است.

ظاهرا او با این واقعیت که او قادر به نجات زندگی دختر کوچک نبود، کاملا احساس گناه می کرد.

پس از 50 سال جمع آوری عروسک ها و حلق آویز کردن آنها در درختان جزیره، جولیان در همان نقطه ای که در آن دختر در آن غرق شده بود، مرده پیدا شد. بسیاری از مردم جزیره بر این باورند که روح جولیان به ارواح دیگر جزیره پیوست.

امروزه، مردم محلی بسیار برای این مکان ترسناک احترام قائلند و آن را تسخیر شده نمی دانند. پس از مرگ جولیان در سال 2001، این شهر به جاذبه توریستی تبدیل شده است، جایی که بازتماشامایندگان خودشان نیز عروسک های بیشتری را به این جزیره می آفرایند.

اگر چه جولیان بی گناه بود و عملش از لحاظ هایی حتی قابل تحسین بود، اما باعث شد که این جزیره به یکی از ترسناک ترین جزایر جهان تبدیل گردد. چشم های بی روح عروسکان، بازتماشامایندگانی که در آنجا می فرایند را همیشه دنبال مینمایند.

بازدید عکاس معروف از جزیره

کیندی واسکو عکاس معروف از این جزیره تماشا کرد و از آن به عنوان چندش آورترین مقصدی که تا به حال دیده یاد نموده است. او به خبرگذاری ها چگونگی رفتش به این جزیره رنگارنگ میان درختان گانگولا را توضیح داد. سفر در کانال های هزارتوی مکزیکو که با صدای پرندگان بسیار دلنشین گشته بود آغاز شد. اما به طور ناگهانی سرعت قایقشان در میان برگ های شناور زنبق آبی کم شد و سکوت عجیبی جزیره را فرا گرفت. او اینطور اظهار کرد: “‘در لحظات پایانی سفر، قایق در پیچ و خم آبراه گم شد و پیش رویم چشم انداز عجیبی از صدها و یا شاید هزاران عروسک حلق آویز شده جزیره کوچکی نمایان شد. با پا گذاشتن در جزیره، عروسک هایی را دیدم که نه تنها از درختان آویزان بودند، بلکه در پای درختان رها شده بودند؛ برخی از آنها از یک رشته سیم مانند آویزان شده بودند. برای چند دهه، عروسک ها در معرض آب و هوا فرسوده و فاسد شده بودند … بسیاری از عروسک ها در تار عنکبوت ضخیم پوشیده شده و برخی از اندام هایشان گمشده بودند. برخی از آنها جایگاه حشراتی شده بودند که از چشم و بدنشان بیرون می آمدند.

این جزیره که به نام محلی چینامپاس نیز شناخته می گردد، در سال 1987 ثبت یونسکو شد و به عناون یک مقصد گردشگری به حساب آمد. اما هنوز هم افرادی هستند که با پا گذاشتن به این مکان ترسناک، دچار واهمه و دل نگرانی می شوند و عده نیز هستند که همچنان بر این عقیده اند که روح دختر و جولیان هنوز هم در این جزیره سرگردان است و روح آن هاست که باعث شنیده شدن صداهای عجیب و غریب به وسیله بازدید نمایندگان می گردد.

منبع: wikipedia
انتشار: 18 آبان 1400 بروزرسانی: 20 آبان 1400 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 793

به "راز جزیره ترسناک عروسک های مرده در مکزیک" امتیاز دهید

6 کاربر به "راز جزیره ترسناک عروسک های مرده در مکزیک" امتیاز داده اند | 4.7 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز جزیره ترسناک عروسک های مرده در مکزیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید