صدایی که در تائوس (Taos) مکزیک مردم را میترساند

مردم شهر کوچک تائوس در مکزیک، صدای نجوا مانند (Hum) را گزارش داده اند، اما منشا این صدای عجیب که در جاهای مختلف شهر شنیده میشود چیست؟

صدایی که در تائوس (Taos) مکزیک مردم را میترساند

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: تائوس شهر کوچکی در شمال مرکزی نیومکزیکو است، شهری که در نگاه اول هیچ تفاوتی با دیگر شهرهای ساکت قاره آمریکا ندراد اما وقتی دقیق تر به صدای آن گوش می دهید متوجه می شوید که آنقدرها هم ساکت نیست! از اوایل دهه 1990، برخی از ساکنان و مسافران این شهر یک صدای خفیف و نجوا مانند را گزارش می دهند، صدایی شبیه «اووم» یا یک موتور دیزلی که از دوردست ها می آید و منبع آن معین نیست. کسانی که می توانند این صداها را بشوند در توصیف آن یک کلمه به کار می برند: غیر قابل تحمل! این صدا هیچ وقت متوقف نمی گردد و در شب ها حتی بیشتر هم شنیده می گردد به طوری که گاهی مانعی برای خوابیدن است. فکر می کنید زمزمه های شهر تائوس از کجا می آید؟

به خصوص در سال 1993 این صداها آنقدر آزاردهنده شد که ساکنان شهر را نگران و با یک سوال بزرگ روبرو کرد: واقعا منبع این صداها کجاست و چرا تمام نمی شوند؟! همه آغاز به تحقیق کردند تا بتوانند منشای این صدای عجیب را کشف نمایند. در شهر ابزارهای خاصی برای کشف صدا تعبیه شد و خبرنگاران به این شهر رفتند تا با اهالی اش مصاحبه نمایند.

تحقیقات نشان داد که فقط حدود 2 درصد از ساکنان شهر این صدا را می شنوند. مردمی که در معرض این صدا بودند می توانستند این زمزمه ها را تکرار نمایند اما یک چنین سیگنالی هیچ وقت کشف نشد. در شهر همه چیز طبیعی به نظر می رسید؛ تنها فعالیت غیر عادی، بالا رفتن سطح میدان های الکترومغناطیسی بود که آن هم در نتیجه خطوط برق محلی به این روز افتاده بود.

زمزمه های مشابه شهر تائوس در جهان

این زمزمه های اسرارآمیز فقط مخصوص شهر تائوس نیست چندین شهر دیگر هم در سراسر جهان هستند که در آن ها این صداهای عجیب شنیده می گردد و منبع آن ها هم هنوز ناشناخته مانده است. در طول اواخر دهه 1970 ساکنان شهر بریستول انگلیس از اولین کسانی بودند که این صداهای عجیب دور را گزارش دادند. در سال 1980، ماموران سلامت محیطی در بریستول از ابزارهای خاص و ویژ استفاده کردند تا این منبع را شناسایی نمایند. در نهایت این صداها به گردن ترافیک ماشین ها و کارخانه های محلی افتاد با این حال امروز بعد از 40 سال هنوز هم این صداهای مرموز شنیده می گردد.

ناحیه ساحلی بوندی در سیدنی سالیان سال است که در معرض این زمزمه هاست؛ در اینجا برای خلاص شدن از دست این صداها فقط می توانید صدای موزیک را بیشتر کنید!

چند سال قبل در استان ایندیانا صدها نفر از ساکنان گزارش دادند که صداهای عجیبی را می شنوند و شهردار متعهد شد تا سال 2003 منشاء این صداها را کشف کند. اما با این حال با وجود همه محدودیت هایی که برای کارخانه ها در نظر گرفته شد باز هم این صداها به قوت خود به جای مانده اند.

دلایل احتمالی

واقعا چه چیزی باعث این صداهای عجیب و غریب شده است؟ قبل از جواب دادن به این سوال باید بگوییم که صداهای زیادی در اطراف ماست که خیلی هایشان شنیده نمی شوند مگر وقتی که به آن ها توجه کنیم! با این حال، بیشتر محققان به این نتیجه رسیده اند که این زمزمه ها وجود دارند اما هیچ توافقی برای منبع آن ها وجود ندارد.

همواره اولین مقصرها کارخانه های صنعتی هستند. گزینه های دیگر خطوط گاز پر فشار، خطوط برق پرفشار و دستگاه های بی سیم اند. برای این صداها یک نظریه دیگر هم وجود دارد: زمزمه ها از تشعشعات الکترومغناطیسی فرکانس پایین به وجود می آیند و فقط برخی از مردم آن ها را می شنوند. یکی دیگر از مقصران احتمالی یک سری فاکتورهای محیطی مثل ریز زلزله هایی هستند که از امواج اقیانوسی به وجود می آیند.

دلایل پزشکی

از آن جایی که پیدا کردن دلایل محیطی این صداها سخت است برخی ها در پی دلایل پزشکی می گردند. یکی از آن ها «وزوز» گوش است؛ شاید گزارش این صداها کار کسانی باشد که گرفتار وزوز گوش هستند! در این صورت شخص بدون اینکه واقعا صدایی وجود داشته باشد صدایی می شنود! با این حال آزمایش ها نشان می دهد که بیشتر کسانی که این زمزمه را می شوند شنوایی نرمالی دارند. یک احتمال دیگر هم وجود دارد اینکه شاید کسانی که می توانند این صداها را بشنوند شنوایی قوی ای دارند و می توانند صداهایی را بشنوند که دیگر قادر به شنیدنشان نیستند. برخی هم آن را یک جور توهم صدایی می دانند چون برخی از ساکنان شهر تائوس می گویند حتی وقتی از شهر می فرایند باز هم این زمزمه ها را می شنوند!

دلایل ماورایی و عجیب

هر وقت یک پدیده غیر قابل توضیحی رخ می دهد همواره پای توطئه به میان می آید. برخی ها این صداها را در نتیجه آزمایش های نظامی و یا ارتباطات زیر دریایی ها می دانند. برخی ها هم آن را کار فعالیت های آدم فضایی ها می دانند!

رمز و راز این صداها همچنان ادامه دارد

آیا بشقاب پرنده مریخی ها که در بالای جو زمین در حال پروازند باعث این صداها هستند؟ این صدای عجیب می تواند دلایل زیادی داشته باشد؛ شاید واقعی باشد و شاید هم حاصل خیال پردازی های اهالی شهر تائوس باشد! در هر صورت تا به امروز منشای این صداها همچنان اسرار آمیز به جای مانده و شاید تحقیقات بیشتر، اسرار آن را پیدا کند.

منبع: sporcle.com
انتشار: 11 آبان 1400 بروزرسانی: 21 دی 1400 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 777

به "صدایی که در تائوس (Taos) مکزیک مردم را میترساند" امتیاز دهید

1 کاربر به "صدایی که در تائوس (Taos) مکزیک مردم را میترساند" امتیاز داده است | 3 از 5
امتیاز شما:

دیدگاه های مرتبط با "صدایی که در تائوس (Taos) مکزیک مردم را میترساند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید