جذابیت های طبیعی و تاریخی در مکزیک

مکزیک سرزمینی شگفت انگیز است، از تاریخچه ای غنی که بومیان در ان به جای گذاشته اند تا ویژگی های طبیعی که رنگ های مختلفی را به سفر شما خواهند داد. در ادامه با این جاذبه های بشتر آشنا خواهیم شد.

جذابیت های طبیعی و تاریخی در مکزیک

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: سوسوکوتلن، اوآخاکا

در مکزیک پیوند ویژه ای بین مرگ و زندگی وجود دارد. جمعیت این کشور در واقع همه روزه خشونت و تعداد وحشتناکی قتل را تجربه می نمایند. در سوسوکوتلن می توان ریشه عمیق سنت های عزاداری را پیدا کرد. اگر از این ناحیه بازدید کردید، می توانید هزاران گل، شمع و مردمی را تماشا کنید که یاد و خاطره مردگان شان را گاهی اوقات حتی با زدن گیتار و خواندن آواز زنده نگه می دارند. روز مرگ در 31 اکتبر، تاریخ بسیار تاثیرگذاری است که اجازه شرکت در مراسمی را می دهد که تقریبا همچون کارناوال به نظر می رسد.

لاس پوزاس Las Pozas، شیلیتلا Xilitla

یکی از محبوب ترین نقاط دنیا پارک لاس پوزاس است که مانند خرابه ای باستانی به نظر می رسد. ادوارد جیمز، هنرمند نامتعارف انگلیسی، این پارک سورئال را در جنگلی بارانی واقع در مکزیک ساخته است. مجسمه های سورئال که مانند خرابه های یک عمارت به نظر می رسند، با طبیعت زیبای منطقه ترکیب و برداشتی از یک سرزمین عجایب خالی از سکنه را خلق نموده اند. پیشنهاد می کنیم در صورت سفر به این منطقه، در محیط اطراف آن گشتی بزنید، عکس بگیرید و به این ساختار عجیب، مانند یک پادشاهی فکر کنید که زمانی باشکوه و پررونق بود.

موزه زیر آب کانکون، شهر کانکون

موزه کانکون یکی از مشهور ترین جاذبه های زیر آبی دنیا است که در ساحل شهر آفتابی کانکون واقع شده است. مجسمه سازی به نام جیسون تیلور، تعدادی مجسمه انسانی ساخته و آنها را در زیر آب نصب نموده است. این موزه در واقع به منظور حفاظت از صخره های دریایی (ریف ها) ساخته شده است. در ساخت این مجسمه ها از مواد طبیعی استفاده شده و هر کدام از آنها خاتمه به ریف های مصنوعی تبدیل خواهند شد. این ساختار های هیجان انگیز را می توان از درون قایق های کف شیشه ای، به وسیله شنا با لوله تنفسی یا غواصی اسکوبا (با تجهیزات) مشاهده کرد. دنیاگردان بعلاوه می توانند به تماشای صخره های طبیعی مرجانی بپردازند.

آتشفشان پوپوکاتپتل

یکی از فعال ترین آتشفشان های مکزیک یعنی پوپوکاتپتل، 70 کیلومتر از مکزیکوسیتی فاصله دارد. نام این آتشفشان در زبان ناهواتل Nahuatl، به معنی کوه سیگاری است. با وجود این واقعیت که یکی از فعال ترین آتشفشان های این کشور است، راهبان شجاع در طول قرن شاهزدهم، صومعه هایی را در شیب های آن ساخته اند. امروزه این صومعه ها به وسیله سازمان یونسکو محافظت می شوند. دنیاگردان معمولا برای گشت و گذار در این منطقه و آشنایی با این کوه باشکوه تاریخی و فرهنگی، در تور هایی یک روزه از مکزیکوسیتی شرکت می نمایند.

اِل کاستیلو، چیچن ایتزا، یوکاتان

ا ِل کاستیلو یا معبد کوکولکان Kukulcan، مشهور ترین و قابل تشخیص ترین جاذبه بازمانده از عصر مایا در کشور مکزیک است. تخمین زده می گردد که این هرم بین قرن نهم و دوازدهم میلادی ساخته شده باشد. هرم ال کاستیلو سالانه هزاران دنیاگرد را به خود جذب می کند. هرم ذکرشده مظهر چرخه نجومی است که قوم مایا با آن آشنایی داشتند. در طول اعتدال شب و روز (اعتدالین)، دو مرتبه در سال، پدیده شگفت انگیزی رخ می دهد که افراد زیادی را مجذوب خود می کند. در طی این پدیده، با غروب آفتاب، سایه ای مار شکل روی 365 پله این هرم تشکیل می گردد که هر کدام نشان دهنده یکی از روز های سال است. شما می توانید به تنهایی یا با استخدام یک راهنما از این مکان تماشا کنید، در هرصورت مطمئن باشید با یکی از مشهور ترین بنا های تاریخی دنیا رو به رو هستید.

سنوت مکزیک، چیچن ایتزا

سنوت ها گودال های طبیعی عمیقی هستند که در مکزیک یافت می شوند. این گودال ها میان دنیاگردانی که به Chichen Itza سفر می نمایند مشهور هستند، بسیاری برای شنا کردن و پریدن در این آبها به این نقطه سفر می نمایند. این شهر علاوه بر این گودال های آبی شگفت انگیز زیبایی های خاص خودش را دارد و قدمت آن هم به دوران تمدن مایاها می رسد. سنوت مکزیک نه تنها از عجایب طبیعی این منطقه هستند بلکه منطقه ای تاریخی هم محسوب می شوند.

وجود گودال های طبیعی در کشور مکزیک، امری عادی است. چیچن ایتزا در تمدن مایا شهر مهمی محسوب می شد. سنوت مکزیک مقدس نه تنها به اسم شگفتی طبیعت شناخته می گردد، بلکه یک نقطه تاریخی هم به تعداد می رود. این گودال به وسیله زائرانی بازدید می شد که اشیا و گاهی اوقات حتی انسان ها را هم برای خدای باران قربانی می کردند. بعد ها کالا هایی که به خوبی محافظت شده اند ته این گودال پیدا شد. دو گودال چیچن ایتزا به طرز ویژه ای در میان دنیاگردان، زیبا و دوست داشتنی هستند.

از آنجایی که خود این شهر هم بسیار جالب است، ارزش بازدیدکردن را دارد. می توانید به تحسین و تماشای این شگفتی طبیعی بپردازید که دارای اهمیت تاریخی و مذهبی است. به علاوه امکان شناکردن در آب سنوت مکزیک که در یک روز داغ آفتابی بسیار هیجان انگیز به نظر می رسد، وجود دارد.

اِل آرکو دِ کابو سن لوکاس Lands End، صحرای باخای کالیفرنیا

اِل آرکو گروهی از صخره های شکل گرفته در نزدیکی منطقه ی خوش آب و هوای لوس کابوس هستند که به خاطر وجود تعداد زیادی ساحل و تفرجگاه ، مقصد توریستی محبوبی به تعداد می فرایند. در قرن شانزدهم میلادی، دزدان دریایی پشت این صخره ها پنهان و در کمین کشتی های اسپانیایی می نشستند که اجناس باارزشی را حمل می کردند. هر ساله، دنیاگردان زیادی از این صخره های باشکوه بازدید می نمایند. برترین راه برای دسترسی به این مکان، استفاده از تاکسی های آبی است. این تاکسی ها شما را در ساحلی دوست داشتنی پیاده می نمایند و پس از مدتی شما را برمی گردانند. بعلاوه ممکن است تماشای اجتماع شیرهای دریایی که در اِل آرکو جمع شده اند، برایتان جالب باشد.

مکزیکو سیتی

مرکز پر جنب و جوش مکزیک از آن دست نقاطی است که می توان کل آن را کاوش کرد. مرکز تاریخی مکزیکو سیتی دارای تعداد زیادی معماری تاریخی حفاظت شده است که به همراه باغ های شناور Xochimilco به ثبت دنیای یونسکو رسیده اند. بازدید نمایندگان می توانند از غذا های خوشمزه محلی در رستوران های بی تعداد این شهر، موزه های هنری و زندگی مدرن شهری که شب و روز جریان دارد، لذت ببرند. مکزیکو سیتی یکی از مهمترین شهرهای آمریکایی است که بدون شک در طول زندگی تان برای یک بار هم که شده باید به آن سفر کنید.

خط ساحلی پورتو بالاندرا Puerto Balandra، باخای کالیفرنیا سور

پورتو بالاندرا، منطقه ساحلی قابل توجهی است که با کوه های قرمز احاطه شده است. ویژگی این ناحیه هشت ساحل و تالابی فیروزه ای است. شهر شلوغ لاپاز در نزدیکی این منطقه واقع شده است، از همین رو بالاندرا به نقطه ای آرام برای فرار از شلوغی و هرج و مرج زندگی شهری تبدیل شده است. آب شفاف و زلال تالاب که دمای آن به طور معمول به 30 درجه سانتیگراد می رسد، مکانی عالی برای غواصی و گشت و گذار در میان حیات و حش دریایی است.

مرجان ها و صد ها گونه ماهی رنگارنگ، غواصان اسکوبای (غواصی با تجهیزات) زیادی را به خود جذب می کند. بعلاوه این تالاب برای شنا و حمام آفتاب روی شن های سفید نرم بسیار مناسب است. جدای از تعداد کمی رستوران و غرفه برای کرایه وسایل غواصی، امکانات توریستی زیادی وجود ندارد و این منطقه بکر، به خوبی محافظت شده است. اگر در سفر به مکزیک دنبال جایی بسیار آرام هستید، بدون شک پورتو بالاندرا می تواند یکی از انتخاب های اصلی شما باشد.

صحرای باخا - کالیفرنیا

صحرای باخای کالیفرنیا روی شبه جزیره شگفت انگیزی به همین نام واقع شده است که اطراف آن را اقیانوس فرا گرفته است، بنابراین با وجود بارندگی کم، مقداری رطوبت در آن به چشم می خورد. پدیده منحصر به فرد رودخانه های خارق العاده کویری که از تالاب سان ایگناسیو جریان می یابند، ساختار هایی را شکل می دهند که از بالا مانند درخت های غول پیکر به نظر می رسند. این منطقه اکولوژیکی دارای تنوع قابل توجهی از حیوانات، قورباغه ها، پرندگان و تعدادی از جانوران کمیاب است. دنیاگردان از شبه جزیره بازدید و به تحسین طبیعت بکر و دست نخورده آن می پردازند.

انتشار: 5 شهریور 1402 بروزرسانی: 19 شهریور 1402 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 738

به "جذابیت های طبیعی و تاریخی در مکزیک" امتیاز دهید

2 کاربر به "جذابیت های طبیعی و تاریخی در مکزیک" امتیاز داده اند | 4.5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جذابیت های طبیعی و تاریخی در مکزیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید