چرا زندگی در کانادا اینقدر محبوب است؟

زندگی در کانادا بسیار محبوب است اما آیا میدانید چرا؟

چرا زندگی در کانادا اینقدر محبوب است؟

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: برتری کانادا در چه شاخص هایی است؟

برای رتبه بندی کشورها از شاخص هایی چون تاثیر و نفوذ مالی، حقوق شهروندی، کیفیت زندگی، مدرن بودن، قدرت ایجاد شغل، داشتن نگاه رو به جلو، وجود دفتر کل اداره امور شهری، نفوذ بالا در عرصه های دنیای، شفافیت فعالیت های دولت، سهولت آغاز کسب وکار، استفاده از فناوری های سبز، نظام آموزشی توانمند، موقعیت اجتماعی بالای زنان، امکان سفر کردن، نظام آموزشی باکیفیت و… استفاده می گردد.

این شاخص ها بیان می نماید که برای بیشتر مردم دنیا تنها قدرت سیاسی و یا مالی شاخص فزونی یک کشور نیست. ملت ها به احساسات، حقوق بشر، آزادی های مدنی و توجه به محیط زیست به وسیله دولت ها بسیار اهمیت می دهند و کشورهایی که در این زمینه ها پیشرو باشند، رتبه های بالاتری را کسب می نمایند. از سوی دیگر خود رهبران سیاسی کشورها نیز نقش موثری در کسب رتبه های برتر دارند. با توجه به این شاخص ها کانادا در موقعیت های بسیاری خوبی قرار گرفته است.

ویژگی های سیاسی کانادا

در سال 2014 نخست وزیر کانادا، جاستین ترودو که یکی از محبوب ترین چهره های سیاسی در بین مردم دنیا است، روی کار آمد. جاستین ترودو که سال ها معلم بوده، رهبر حزب لیبرال کانادا است و در زمان تصدی مقامش، حدود هشتاد درصد آرا را به خود اختصاص داده است. نخست وزیر کانادا صلح طلب و دوستدار محیط زیست است و رفتار مناسبی با مهاجران دارد.

یکی از مجذوب کننده ترین داستان های مربوط به نخست وزیر کانادا این است که جاستین ترودو از همان روزهای ابتدایی فعالیتش، با جوراب های رنگارنگ در جلسات گوناگون حاضر می شد. اوایل خبرگزاری ها این حرکت نخست وزیر را یک حرکت اشتباه می دانستند. اما بعد متوجه شدند که جوراب های جاستین ترودو درواقع یک فعالیت تبلیغاتی است تا با یاری آن، توجه مردم را به پسری جوان جلب کند که مبتلا به سندروم داون است و این جوراب ها را فراوری می نماید. این حرکت نخست وزیر کانادا یکی از مثال هایی است که نشان می دهد چرا نخست ویز کانادا شخصیتی کاریزماتیک است.

توجه به محیط زیست در کانادا

کانادا کشوری پهناور و دارای جاذبه های طبیعی بسیار با ارزش است. دولت کانادا از ده ها سال پیش با برنامه ریزی مدون، بستر مناسب برای پذیرش جهانگرد را در کنار حفاظت از موهبت های طبیعی اش فراهم کرد. در ادامه به چند نمونه از این اقدامات که موجب بالا رفتن کیفیت زندگی در کانادا شده است اشاره نموده ایم.

  • پارک آسمان تاریک استان کبک

استان کبک کانادا یکی از محبوب ترین مقاصد برای زندگی، تحصیل و آغاز کسب و کار است. اما این استان یکی از نمونه های پیروز دنیا در حفاظت از زیبایی های آسمان شب نیز محسوب می گردد. پارک آسمان تاریک کبک در خود این استان قرار گرفته است و هدف آن کاهش آلودگی نوری و بهبود دید منجمان برای دنبال کردن پدیده های نجومی است. برای آنکه کبک کانادا بتواند پارک آسمان تاریک باشد، چراغ های معمولی شهری تعویض شدند و جایشان را به چراغ هایی دادند که زاویه نورشان آلودگی کمتری ایجاد می نماید، آلودگی زیست محیطی ندارد و مصرف انرژی را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد. کاهش آلودگی نوری ارتباط مستقیمی با حفاظت از گونه های گیاهی و جانوری، بالا بردن سطح سلامتی جوامع و یاری به توسعه توریسم و در نتیجه آن بهبود شرایط معیشتی دارد.

  • فناوری های سبز در کانادا

اگرچه کانادا از مواهب گوناگون طبیعی بهره مند شده اما این موضوع کوشش آنها را برای حفاظت از منابع نه تنها کاهش نداده بلکه بالاتر نیز برده است. کانادا کوشش بسیار زیادی در جهت حفاظت از آب، خاک و هوا می نماید و انرژی های پاک در این کشور بسیار هوادار دارد. در کانادا فناوری های سبز در جهت فراوری انرژی و فناوری های نانو رو به پیشرفت است و خودروهایی که با انرژی های پاک تردد می نمایند روز به روز به تعدادشان افزوده می گردد.

  • توسعه پارک های ملی کانادا

پارک های ملی کانادا که بسیار قدیمی هستند، به حفاظت از پوشش گیاهی و جانوری این کشور بسیار یاری نموده اند. یخچال های طبیعی، گونه های نادر گیاهی، جانوری و حتی بخشی از اقوام بومی در سایه حفاظت از پارک های ملی با آسایش زندگی می نمایند. در این پارک ها که وسعت آنها گاه تا چند هزار متر مربع می رسد، مهاجرت گونه ها، شکل گیری اقلیم ها و چگونگی پیدایش آنها قابل لمس و مشاهده است. پارک های ملی کانادا ذخیره گاه های ارزشمندی هستند که نه فقط برای کانادا برای تمام کره زمین اهمیت دارند.

حقوق شهروندی و اجتماعی در کانادا

سیستم مهاجرت در کانادا یک سیستم پیشرفته است که بدون توجه به قوم و نژاد و بر اساس تحصیلات، آشنایی با زبان های انگلیسی و فرانسه و توانایی های فردی رتبه بندی می گردد.

از سال 2016 دولت کانادا شرایط آسان تری را برای اعطای حق شهروندی کانادا ارائه کرد. در این قانون نو کسانی که با ویزای دانشجویی کانادا و یا ویزای کار کانادا وارد این کشور می شوند، می توانند زمان حضورشان را به عنوان بخشی از زمانی که برای دریافت شهروندی ضروری است، محاسبه نمایند. بعلاوه مدت زمانی که افراد باید در این کشور سکونت داشته باشند تا بتوانند حق شهروندی بگیرند، کاهش پیدا نموده است.

اخیرا دولت کانادا تصویب کرد که شهروندان کانادا صرفا نباید در کانادا سکونت داشته باشند و می توانند در هر جای دیگری نیز زندگی نمایند. در قانون دیگری، اگر شهروندان دچار خطا یا جرمی بشوند تنها بابت آن خطا محکوم خواهند شد اما تابعیت خود را از دست نخواهند داد. این قوانین به مهاجران یاری می نماید تا با سهولت بیشتری حق شهروندی کانادا را دریافت نمایند و در نتیجه رتبه کانادا در شاخص کیفیت زندگی بالاتر می رود.

سیستم آموزشی کانادا

نظام آموزش و پرورش در کانادا، محصلان پنج تا هجده ساله را پوشش می دهد و شیوه سطح بندی در استان های گوناگون با هم تفاوت هایی دارد. آغاز سال تحصیلی در کانادا معمولا از سپتامبر (مهرماه) است و تا ژوئن (خرداد ماه) می باشد و سیستم آموزش کانادا برای بچه ها و نوجوانان در سطح بسیار بالایی قرار گرفته است.

دانشگاه های کانادا نیز یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان سرتاسر دنیا هستند و در رنکیگ های دنیای رتبه هایی عالی کسب نموده اند. در ادامه بعضی از آنها را معرفی نموده ایم.

  • دانشگاه تورنتو

این دانشگاه در رتبه بندی دانشگاه های دنیا مقام بیست و یکم و در بین دانشگاه های کانادا رتبه اول را دارد. این دانشگاه در سال 1827 تاسیس شده و یک دانشگاه دولتی است. دانشگاه تورنتو کانادا دارای 3 کمپ دانشجویی، 800 کلوپ دانشجویی و 44 کتابخانه می باشد. دانشگاه تورنتو از سرتاسر دنیا دانشجو دارد و پذیرای ایده های نویی است که می تواند دنیا را جای بهتری کند.

  • دانشگاه بریتیش کلمبیا

یکی از محبوب ترین دانشگاه های دنیا، بریتیش کلمبیا کانادا است. این دانشگاه در جمع 40 دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است و در سال 1908 تاسیس شده است. بریتیش کلمبیا از بیش از صد کشور دنیا دانشجو دارد و نخست وزیر کانادا نیز در همین دانشگاه تحصیل نموده است.

  • دانشگاه مک گیل مونترال

54 سال قبل از آنکه کشور کانادا وجود داشته باشد، دانشگاه مک گیل در مونترال، استان کبک تاسیس شد. دانشگاه مک گیل در رتبه هجدهم دنیا قرار گرفته است. یازده برنده جایزه نوبل، دو نخست وزیر، سه فضانورد، چهار قاضی دادگاه عالی کانادا، سه رهبر کشورهای خارجی، نه برنده جایزه آموزشگاه، سه برنده جایزه پولیتزر و بیش از بیست دارنده مدال المپیک های ورزشی در مک گیل کانادا تحصیل نموده اند.

کانادا در میان برترین کشورهای دنیا

اگر چه سوئیس، آلمان، ژاپن، استرالیا و کشورهای حوزه ایسکاندیناوی نیز به عنوان برترین مقاصد برای کار و زندگی تلقی می شوند اما کانادا سال هاست که عنوان با کیفیت ترین مقصد برای زندگی را به خود اختصاص داده است. کانادا با مهاجران رفتار بسیار مناسبی دارد، فرصت های کاری و تحصیلی متعددی را فراهم می نماید و یکی از امن ترین و آرام ترین کشورها برای زندگی به شمار می رود. رویای رسیدن به کانادا در صورت هدف گذاری و بهره مندی از خدمات مشاوران مطلع، سخت نیست و می تواند قابل دست یابی باشد. اولین اقدام برای تجلی این رویا مطلعی به شرایط ویزای کانادا و برنامه ریزی برای دست یابی به آن است.

انتشار: 11 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1401 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 994

به "چرا زندگی در کانادا اینقدر محبوب است؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "چرا زندگی در کانادا اینقدر محبوب است؟" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا زندگی در کانادا اینقدر محبوب است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید