9 مرحله ضروری برای کمک به شما در آماده شدن جهت مصاحبه شغلی در کانادا

برای کسب یک موقعیت شغلی مناسب در کانادا بایست خود را برای یک مصاحبه شغلی نیز آماده کنید، ما برایتان نکات ضروری آماده شدن جهت مصاحبه شغلی در کانادا را فراهم کرده ایم.

9 مرحله ضروری برای کمک به شما در آماده شدن جهت مصاحبه شغلی در کانادا
به گزارش مجری سفرهای گردشگری:

برای دریافت خدمات ویزای کانادا با ما در تماس باشید.

1. شرح کار را تجزیه و تحلیل کنید

وقت خود را برای مطالعه در مورد شغل مورد نظر به طور کامل اختصاص دهید و از آن به عنوان راهنمای پاسخ دهی سوالات برای مصاحبه کننده استفاده کنید. در یک آگهی استخدام معمولی، مسئولیت ها، مدارک مورد نظر، مهارت ها و تجربیات قبلی شرح داده می شود.

با خواندن کامل توضیحات شغل، ایده درستی از آنچه که کارفرما به دنبال آن است بدست می آید. هرچه بیشتر بتوانید خود را با انتظارات کارفرما هماهنگ کنید، شانس شما برای رسیدن به این پست بیشتر است. اگر موارد خاصی وجود دارد که در آن احساس خلأ می کنید، پاسخ های قانع کننده ای را برای نشان دادن توانایی خود در یادگیری و رشد آماده کنید.

2. تحقیق خود را انجام دهید

تحقیق درباره شرکتی که در آن متقاضی شغل هستید، مرحله مهمی در آماده سازی برای مصاحبه شغلی است. این نه تنها به شما کمک می کند سوالات مربوطه را بپرسید بلکه به شما نیز کمک می کند تا در روش گفتگو با شرکت مورد نظر را بیاموزید و زمینه لازم را فراهم کنید.

در هنگام تحقیق، ممکن است بخواهید به وب سایت شرکت و همچنین LinkedIn و صفحات Glassdoor آنها برای آگاهی از

 • پیشنهادهای محصولات و خدمات
 • مدیران کلیدی و عناوین شغلی آنها
 • هرگونه آخرین اخبار در مورد شرکت یا مدیران
 • فرهنگ شرکت
 • اندازه شرکت
 • رقابت در بازار

نگاهی بیاندازید.

3. نردبان خود را بسازید

پله های نردبان، همانطور که از نامش پیداست، برای معرفی خود کوتاه (20-30 ثانیه یا تقریباً 75 کلمه) سخنرانی مقدماتی است. این روش خوب، طبیعی و جذاب به نظر می رسد. در طول یک مصاحبه، این یک روش عالی برای :

 • خود را به یک استخدام کننده یا مصاحبه کننده معرفی کنید، و
 • به سوال در مورد "خودت به من " پاسخ دهید.

شما می توانید از چارچوب زیر برای ساختن یک نردبان چشمگیر برای یک مصاحبه شغلی استفاده کنید

 • مقدمه: با ذکر نام کامل خود و ارائه مختصری از تحصیلات و تجربه کاری خود با اشتیاق شروع کنید.
 • تخصص و جاه طلبی: پیشنهاد منحصر به فرد فروش (USP ) و چند مورد را که می خواهید، در مورد خود برجسته و اضافه کنید. همچنین، به یاد داشته باشید که روی مسئله ای که حل می کنید تمرکز کنید، نه کار واقعی که انجام می دهید.
 • فراخوان برای عمل: این روش خوب است که با پرسیدن سوال و اجازه دادن به مخاطب برای پاسخگویی به آن، به پلکان خود پایان دهید، بنابراین طبیعت مصاحبه را بیشتر به سمت گفتگو می برید.

4. نمونه کارها ی خود را سازماندهی کنید

تهیه نمونه کارها، وبلاگ شخصی روش های بسیار خوبی برای جدا شدن از رقابت و به نمایش گذاشتن دامنه دانش خود و نشان دادن چگونگی بها دادن به پست و سازمان است. برای کسانی که در زمینه های خلاقانه مانند طراحی یا هنر فعال هستند، داشتن نمونه کارها به طور کلی یک الزام است. برای مشاغل غیرخلاقانه،(تئوری) مانند بازاریابی ، فراتر رفتن از حد تصور خود در این پست و تهیه یک استراتژی یا برنامه 30-60-90 روزه در همسویی با شرح وظایف، یک روش عالی برای ایجاد اعتماد کارفرما است.

5. آماده شوید تا به سوالات رایج مصاحبه برای پست خود پاسخ دهید

در کانادا، مصاحبه تلفنی معمولاً اولین قدم برای استخدام در یک پست است. در تماس تلفنی، استخدام کننده از شما سوالاتی در مورد تجربه و مهارت شغلی شما می پرسد. معمولاً در راستای مصاحبه های حضوری (یا ویدیویی) با مدیر استخدام و سایر اعضای تیم برای محک دانش و آگاهی داشتن از تناسب سازمانی شما این پیگیری انجام می شود.

درمصاحبه یا در گزینش اولیه، همانطور که آنها آن را صدا می زنند، اغلب سوالات مشابهی مانند "در مورد خودتان برای من بگویید" تا "نقاط قوت / ضعف شما" را شامل می شود. مهم نیست که پاسخ هر یک از این سوالات را بخاطر بسپارید، بلکه در عوض یک ایده کلی از نکات کلیدی دارید که می خواهید آنها را بیان کرده و هنگام پاسخ دادن به آنها یک روش گفتگوی بسیار طبیعی داشته باشید.

6. به سوالاتی فکر کنید که دوست دارید از مصاحبه کننده بپرسید

در پایان مصاحبه، چه مجازی، چه تلفنی و چه حضوری، مصاحبه کننده معمولاً از شما می پرسد که آیا سوالی از او دارید. بهتر است برخی از سوالاتی را که بر اساس تحقیقی که از شرکت انجام داده اید یا با توجه به نکاتی که ممکن است در آگهی استخدام مطالعه کرده باشید، آماده کنید. با این حال، حواستان باشد که سوالاتی را که به راحتی در اینترنت پیدا می شود نپرسید.

پرسیدن سوالات در طول مصاحبه فرصت خوبی هستند برای دانستن بیشتر

 • درباره موقعیت و سازمان، و
 • برای روشن کردن هرگونه تردید یا ابهامی که دارید.

در پایان مصاحبه سوالات مربوطه را بپرسید،

 • نشان دهنده علاقه واقعی شما به موقعیت است.
 • توجه شما را در حین مصاحبه نشان می دهد.
 • نشان می دهد که تحقیقات پیشینه ای خود را انجام داده اید. و
 • به شما کمک می کند تا ارزیابی کنید که آیا سازمان و تیم مناسب، شما هستند.

7. رزومه خود را بشناسید

اطمینان حاصل کنید که از کلیه اطلاعات رزومه خود کاملاً آگاه هستید و آماده توضیحات دقیق هر یک از موارد ذکر شده هستید. نمونه های خاصی از تجربه کاری خود را برای پشتیبانی از رزومه خود آماده کنید.

8. لباس مناسب مصاحبه خود را انتخاب کنید

لباس مصاحبه شما باید متناسب، تمیز،بدون چروک و در تناسب با سایر اجزا و کفش شما باشد. لباس رسمی معمولاً در مصاحبه ترجیح داده می شود.(الویت دارد)

9. برنامه ریزی جهت رفتن به مصاحبه

برای مصاحبه حضوری، حداقل 15 دقیقه زودتر از زمان مقرر مراجعه کنید. آدرس دقیق راداشته باشید و شرایط ترافیکی و آب و هوایی را از شب قبل و همچنین قبل از حرکت بررسی کنید. اگر از حمل و نقل عمومی استفاده می کنید، مراقب تأخیرها باشید. با هرکسی که در ساختمان ملاقات می کنید ادب و صمیمیت داشته باشید زیرا در هر جا ممکن است با کارمندان شرکت برخورد کنید.

جستجو در بازار کار در یک کشور جدید ممکن است شما را عصبی کند و استرس زا به نظر برسد. اما با داشتن منابع و راهنمایی های مناسب، مطمئناً به موفقیت خواهید رسید!

سخن آخر

مدیریت یک مصاحبه شغلی نتیجه نهایی را رقم خواهد زد و بعد از ارسال رزومه مهمترین قسمت در فرایند کسب جایگاه شغلی به شمار میرود، اگر شما هم تجربه ای در مصاحبه شغلی دارید آن را با ما در میان بگذارید.

انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 526

به "9 مرحله ضروری برای کمک به شما در آماده شدن جهت مصاحبه شغلی در کانادا" امتیاز دهید

2 کاربر به "9 مرحله ضروری برای کمک به شما در آماده شدن جهت مصاحبه شغلی در کانادا" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 مرحله ضروری برای کمک به شما در آماده شدن جهت مصاحبه شغلی در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید