پر طرفدارترین رشته ها برای تحصیل در کانادا

به گزارش مجری سفرهای گردشگری و تجاری، بسیاری از افراد دوست دارند ویزای تحصیلی کانادا را دریافت کنند و آینده روشن خود را در یکی از بهترین کشورهای دنیا بسازند. بسیاری دوست دارند در همان رشته خودشان ادامه تحصیل دهند اما هستند کسانی که تمایل دارند در رشته‌های دیگر درس بخوانند. برخی از رشته ها برای تحصیل در کانادا از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند.

پر طرفدارترین رشته ها برای تحصیل در کانادا

هر جا صحبت از رشته های پر طرفدار باشد، نام رشته MBA و شاخه‌های حوزه مدیریت کسب و کار به میان می آید. رشته MBA نه تنها یکی از رشته‌های پولساز، بلکه رشته ای با پرستیژ اجتماعی بالا است. در این رشته، دانشجویان با حوزه‌های گوناگونی از جمله مدیریت منابع انسانی، برنامه‌ریزی استراتژیک، حسابداری و مدیریت تبلیغات آشنا می‌شوند. آمارها نشان می‌دهند 40 درصد از مدیران اجرایی 500 کمپانی در سراسر جهان از فارغ التحصیلان رشته MBA هستند و بسیاری از آن‌ها در کشورهایی چون هند، انگلیس، آمریکا، سنگاپور و کانادا تحصیل کرده اند. از عواملی که تحصیل در کانادا در رشته MBA را این چنین محبوب کرده، هزینه اندک تحصیل است. برای ادامه تحصیل در MBA در کانادا لازم نیست، پول چندانی خرج کنید. هزینه تحصیل در کانادا در این رشته بسیار پایین است.

علوم فیزیک، زمین‌شناسی و به خصوص انرژی‌های تجدیدپذیر از بهترین رشته های تجربی برای تحصیل در کانادا و مهاجرت به این کشور هستند. کشورهای جهان اول سال‌ها است که به اهمیت انرژی‌های تجدیدپذیر در بقای بشریت و وجود یک اقتصاد پویا تاکید می‌ورزند و در این حوزه به صورت گسترده فعالیت می‌کنند. در نتیجه همین اهمیت، بازار کار فوق‌العاده‌ای در کانادا برای این رشته تحصیلی وجود دارد و این رشته ها دانشجویان بسیاری را به خود جذب می‌کنند. انرژی‌های تجدیدپذیر به منابعی از انرژی اطلاق می‌شوند که بر عکس انرژی‌های فسیلی می‌توانند در مدت زمانی اندک دوباره جایگزین شوند و از پر طرفدارترین رشته ها برای تحصیل در کانادا محسوب می‌شوند.

احتمالا شما هم در جستجو پیرامون رشته های مختلف برای تحصیل در کانادا، متوجه شده‌اید که رشته‌های مهندسی، مانند مهندسی مکانیک و مهندسی عمران، تا چه اندازه در کانادا خریدار دارند. گفته می شود رشته‌های مهندسی در ایالت‌های کبک و اونتاریو تقریبا یک سوم از مشاغل را از آن خود کرده‌اند و از بازاری بی‌نظیر برخوردارند. ارقامی که در مورد مهندسی راه و ساختمان و مهندسی نرم‌افزار ارائه شد، تنها نمونه‌ای از درخشش این نوع از رشته ‌های تحصیلی در کانادا هستند.

انتشار: 7 اسفند 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 43

به "پر طرفدارترین رشته ها برای تحصیل در کانادا" امتیاز دهید

3 کاربر به "پر طرفدارترین رشته ها برای تحصیل در کانادا" امتیاز داده اند | 4.3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پر طرفدارترین رشته ها برای تحصیل در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید