دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

بسیاری از افراد برای مهاجرت به کانادا مسیر تحصیل در این کشور را در پیش می گیرند و بعد از اتمام تحصیل، امکان پیدا کردن کار و دریافت اقامت دائم را خواهند داشت، اما ممکن است در همان مراحل ابتدایی درخواست آن ها برای اخذ ویزای تحصیلی رد یا ریجکت شود.

دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: دلایل اصلی ریجکت شدن ویزای تحصیلی کانادا، در نامه ای که از سفارت کانادا ارسال می شود، عنوان خواهد شد. برای اطلاع از موارد معمول ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا و همچنین جلوگیری از ریجکت شدن، به موارد زیر دقت کنید:

مهمترین دلیل ریجکتی ویزای تحصیلی، عدم توانایی در پرداخت هزینه های تحصیل و یا هزینه های زندگی در مدت تحصیل است. زمانی که متقاضی درخواست ویزای تحصیلی کانادا را ارائه می دهد، باید به دولت این کشور ثابت کند که توانایی پرداخت هزینه های تحصیل، هزینه های سفر و خرج و مخارج زندگی در دوران تحصیلش را دارد. دولت این کشور گردش حساب شش ماهه از متقاضی را درخواست می کند تا متوجه شود سرمایه کافی را دارد یا نه. اگر به دولت کانادا ثابت شود که متقاضی توانایی حمایت خود و خانواده اش در کانادا را ندارد، درخواست ویزای تحصیلی او رد می شود.

ویزای تحصیلی کانادا، یک ویزای موقت بوده و دوره اعتبار و تاریخ انقضا دارد. متقاضی ویزای تحصیلی کانادا باید نشان دهد که پس از اتمام دوره تحصیلش، کانادا را ترک خواهد کرد. این به این معنی نیست که متقاضی نمی تواند تحصیل خود را ادامه دهد و یا برای همیشه در کانادا اقامت داشته باشد. در واقع برنامه های بسیاری توسط دولت کانادا طراحی شده اند تا به دانشجویان کمک کنند تا در زمان تحصیل و بعد از آن بتوانند در کانادا مشغول به کار شوند.

درخواست های ویزای تحصیلی کانادا، برخی اوقات به دلیل انتخاب برنامه های مطالعاتی غیر منطقی، رد می شوند. برای نمونه فردی با لیسانس کامپیوتر از هند و تجربه کاری در این زمینه، درخواست ویزای تحصیلی کانادا در رشته هتل‌داری را ارائه می دهد که این موضوع می تواند مورد سوال افسر ویزا قرار بگیرد.

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا، متقاضی باید یک نامه پذیرش تحصیلی و یا اجازه تحصیل به سفارت کانادا ارائه دهد. موسسه ای که این گواهی پذیرش تحصیلی را صادر می کند، باید یک موسسه ثبت شده و معتبر باشد. اگر مامور ویزا شک کند که نامه پذیرش شما حقیقی نیست و یا این که شما توانایی برآورده کردن نیازهای موسسه را ندارید، درخواست ویزای شما را رد خواهد کرد.

اگر متقاضی اخذ ویزای تحصیلی، سوابق سفری و مدارک هویتی خود را ارائه ندهد، ممکن است افسر ویزا درخواست ویزای ایشان را رد کند. افسر ویزا باید بتواند متوجه شود که آیا ورود متقاضی از نظر پزشکی و یا تبهکاری به کانادا غیر قابل قبول است یا خیر.

انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 24

به "دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا چیست؟" امتیاز دهید

5 کاربر به "دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا چیست؟" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلایل ریجکت ویزای تحصیلی کانادا چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید