آشنایی با پارک استانی دایناسور (Dinosaur Provincial Park)

کانادا را نمی‌توان فقط به جذابیت های طبیعی محدود کرد، بلکه تاریخ باستانی این منطقه نیز میتواند گردشگران به سمت خود بکشد، پارک استانی دایناسور (Dinosaur Provincial Park) از آن جاذبه هایی است که با کلی اطلاعات از دوره های باستانی زمین و فسیلهای دایناسورها، قصه جالبی را برای گردشگران روایت می‌کند.

آشنایی با پارک استانی دایناسور (Dinosaur Provincial Park)

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: با دو ساعت و نیم رانندگی از طرف شرق شهر کلگری در ایالت آلبرتا (Alberta) به پارک استانی دایناسور ها خواهید رسید. این پارک به عنوان یکی از غنی ترین مناطق دایناسور فسیلی در جهان شناخته می شود و جزو میراث جهانی یونسکو به حساب می آید. تا به امروز 44 گونه از 34 جنس فسیل دایناسور کشف شده که قدمت آن ها به 75 الی 77 میلیون سال پیش می رسد؛ همچنین تا کنون بیش از 500 نمونه فسیل از این منطقه برداشت و برای نمایش به موزه های سراسر جهان فرستاده شده است. پارک استانی دایناسور نمونه برجسته ای از فرآیندهای عمده زمین شناسی و الگوهای فرسایش رودخانه ای در استپ های نیمه خشک است.

موزه سلطنتی دیرینه شناسی تایرل (Tyrrell) نیز به منظور کمک به مطالعات انجام شده در نزدیکی این پارک ساخته شده است. پیاده روی، اطراق در بیابان و تماشای ستاره های شب از دیگر جاذبه های این پارک استثنایی می باشد. زیبایی دامنه ها و قله های این پارک کنتراست زیبایی با آسمان آبی رنگ آلبرتا ایجاد می کند که سوژه ای فوق العاده ای برای عکاسان خواهد بود.

 
انتشار: 25 فروردین 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 109

به "آشنایی با پارک استانی دایناسور (Dinosaur Provincial Park)" امتیاز دهید

1 کاربر به "آشنایی با پارک استانی دایناسور (Dinosaur Provincial Park)" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با پارک استانی دایناسور (Dinosaur Provincial Park)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید