هزینه زندگی دانشجویی در کانادا (شهریه و تغذیه)

به گزارش مجری سفرهای گردشگری و تجاری، در بخش دیگری از بررسی هزینه های تحصیل در کانادا به شهریه دانشگاه ها و هزینه خورد و خوراک می پردازیم. دانشجویان دارای ویزای تحصیلی کانادا می توانند به صورت محدود کار کنند، در نتیجه فرصت دارند غیر از پشتوانه مالی خود، درآمد هم داشته باشند. با این وجود ساعات کاری در زمان تحصیل در کانادا محدود است و شما باید برای تمام هزینه هایتان برنامه ریزی داشته باشید.

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا (شهریه و تغذیه)

میانگین هزینه تحصیل در کانادا در سال‌های 2018 و 2019 برای مقطع کارشناسی، سالیانه در حدود 27 هزار دلار کانادایی است. البته آنهایی که به دنبال گرفتن ویزای تحصیلی کانادا هستند، به یاد داشته باشند که تحصیل در رشته‌های هنر و انسانی بسیار ارزان‌تر از رشته‌های صنعتی و فناوری است. هزینه تحصیل در رشته‌های مدیریت و اقتصاد از میانگین هزینه تحصیل در کانادا نیز کم‌تر است، در حدود 26 هزار دلار کانادایی. میانگین هزینه تحصیل در کانادا برای مقطع کارشناسی ارشد حدود 16.5 هزار دلار کانادایی است. داستان برای دوره‌های MBA بسیار متفاوت است. دوره MBA در مقطع کارشناسی ارشد به طور میانگین 50 هزار دلار کانادا خرج دارد.

فراموش نکنید که اعداد بالا تنها ارقامی هستند که به صورت میانگین از سوی اداره آمار کانادا ارائه شده اند. رشته‌های گوناگون در دانشگاه‌های مختلف کانادا، هزینه یکسانی ندارند. عوامل بسیاری همچون رشته های تحصیلی در کانادا، دانشگاهی که در آن درس می‌خوانید، امکاناتی که برای آموزش به کار گرفته می‌شود و خیلی چیزهای دیگر در هزینه تحصیل نقش دارند.

هزینه‌هایی خورد و خوراک برای یک دانشجو، ایالت به ایالت و شهر به شهر متفاوت است. مثلا در تورنتو (گران‌ترین شهر کانادا)، هزینه خورد و خوراک برای یک مرد جوان 19 تا 30 ساله چیزی حدود 320 دلار کانادا است. برای یک خانم در همان رنج سنی این رقم تا حدود 250 دلار است. توجه کنید که این اعداد تنها میانگین هستند و طبیعتا سبک زندگی و همچنین فروشگاه‌هایی که شما برای خرید انتخاب می‌کنید، در بالا و پایین شدن این هزینه‌ها اثرگذار خواهند بود.

انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 47

به "هزینه زندگی دانشجویی در کانادا (شهریه و تغذیه)" امتیاز دهید

1 کاربر به "هزینه زندگی دانشجویی در کانادا (شهریه و تغذیه)" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه زندگی دانشجویی در کانادا (شهریه و تغذیه)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید