معرفی بهترین دانشگاه های کانادا

قبل از گرفتن ویزای تحصیلی کانادا شما باید پذیرش خود را از یکی از دانشگاه های این کشور بگیرید. این کشور با دانشگاه های عالی پر شده است و در هر جایی شما می توانید دانشگاه هایی در سطوح برتر جهانی پیدا کنید. با این حال چند تا از دانشگاه های کانادا در بالاترین رده ها قرار دارند.

معرفی بهترین دانشگاه های کانادا

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: کانادا تعدادی از برترین دانشگاه های دنیا را دارد، در واقع در رتبه بندی دانشگاه های دنیا در سال 2021 تعداد 26 دانشگاه این کشور در بین برترین دانشگاه های دنیا بودند. ممکن است نام برخی از دانشگاه های آن هرگز به گوشتان نخورده باشد اما در کانادا با وجود 9 دانشگاه در بین 200 دانشگاه برتر دنیا فرصت های زیادی برای تحصیلات بین المللی دارید. طبق آنالیز هایی که صورت گرفته بیشتر از 90 درصد دانشجویان از تحصیل در کانادا راضی بودند و 95 درصد از آن ها کانادا را برای تحصیل به دیگران معرفی می نمایند. اگر کانادا را برای تحصیل انتخاب می کنید فرصت این را دارید تا علاوه بر تحصیل در بالاترین سطح ممکن با تجربه های فرهنگی و طبیعی زیادی روبرو شوید؛ از اسکی در دامنه های پربرف بریتیش کلمبیا گرفته تا گشت و گذار در پارک های ملی این کشور. کانادا که در بخش های شمالی قاره آمریکا قرار گرفته است به زیبایی های طبیعی معروف است و مکان های کمی در دنیا از نظر زیبایی می توانند با جنگل ها، دریاچه ها و کوه های چشمگیر این کشور رقابت نمایند. کانادا زمستان های سختی دارد و در برخی از بخش های آن حتی تا نیمی از سال برف روی زمین نشسته است اما نگران نباشید چون مطمئنا در این مکان های پربرف دانشگاهی وجود ندارد که مجبور باشید به آنجا بروید!

دانشگاه تورنتو (University of Toronto)

این دانشگاه رقیب سرسخت دانشگاه مک گیل است و تا همین چند سال پیش رتبه اش از دانشگاه مک گیل پایینتر بود اما در سال جاری با چند رتبه صعود به رتبه 26 دنیا و اول در کانادا رسید. این دانشگاه در بزرگترین ترین شهر کانادا، تورنتو قرار گرفته است و با این همه دانشجوی خارجی ای که دارد هر سال 15.7 میلیارد دلار به اقتصاد کشورش یاری می نماید. دانشگاه تورنتو را همه دنیا به نوآوری و خلاقیت هایی که در زمینه تحقیقات مختلف علمی دارد می شناسند. حتما برایتان خیلی جالب است اگر بگوییم انسولین و سلول های بنیادی برای اولین بار در این دانشگاه کشف شدند پس اگر شما هم می خواهید به جمع کاشفان و مخترعین دنیا بپوندید رفتن به این دانشگاه یکی از راه های رسیدن به این آرزویتان است.

دانشگاه تورنتو غیر از کانادا، در سطح جهانی هم از بهترین دانشگاه ها حساب می شود. بازار کار برای کسانی که از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند بیشتر است. اگر شما به تحقیقات و نوآوری علاقه مند هستند این دانشگاه جای خوبی برای شما برای تحصیل در کانادا خواهد بود.

فرقی نمی کند به دنبال بهترین دانشگاه کانادا برای تحصیل پزشکی باشید یا معماری؛ دانشگاه تورنتو انتخاب خوبی خواهد بود. دانشگاه تورنتو رشته های متنوعی مانند علوم و هنر، حقوق، مدیریت، پرستاری، موسیقی و… را دارد. شهریه دانشگاه تورنتو با توجه به رشته از 7 هزار دلار شروع شده و برای رشته هایی مانند دندانپزشکی حدود 22 هزار دلار است.

دانشگاه مک گیل (McGill University)

مک گیل یک دانشگاه تحقیقاتی است که در استان کبک شهر مونترال قرار گرفته است و از آنجایی که در سال 1821 تاسیس شده یکی از قدیمی ترین دانشگاه های این کشور به حساب می آید. این دانشگاه برای چندین سال اسم برترین دانشگاه کانادا را داشت هر چند که در سال 2021 نسبت قبل پسرفت کرد و به رتبه 27 دنیا و دوم کانادا رسید. در این دانشگاه حدود 40 هزار دانشجو ثبت نام نموده اند که 25 درصد آن ها بین المللی هستند و از کشورهای دیگر به این دانشگاه آمده اند. نکته مجذوب کننده درباره این دانشگاه این است که نسبت به دیگر دانشگاه های کانادا برنده های نوبل بیشتری داشته است برای همین هیچ بعید نیست که اگر شما هم دانشجوی باهوشی هستید بتوانید در این دانشگاه به جایزه مهمی مثل نوبل برسید. این دانشگاه بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی را دارد و بیشتر از 10 سال است که دانشجویانی از 150 کشور مختلف جهان در آن درس می خوانند. دانشگاه مک گیل به عنوان بهترین دانشگاه برای تحصیل پزشکی در کانادا شناخته می شود. گفتنی است شهریه این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی بین 16 تا 45 هزار دلار است.

دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia)

اگر در زمان اقدام برای ویزای تحصیلی کانادا به دنبال بهترین دانشگاه ها هستید، ولی امکان تحصیل در دانشگاه تورنتو را ندارید، بهترین انتخاب برای شما دانشگاه بریتیش کلمبیا است. این دانشگاه در جهان رتبه 46 را دارد. این دانشگاه رویکردی کارآفرینانه دارد و همیشه برای بهبود روش های آموزشی خود در تلاش است. کمترین شهریه این دانشگاه برای مقطع کارشناسی و برای دانشجویان بین المللی حدود 34 هزار دلار است.

این دانشگاه سال جاری در بین سه دانشگاه برتر کانادا قرار گرفته است. این دانشگاه در شهر ونکوور قرار گرفته است و در اطراف آن سواحل و چشم اندازهای زیبای طبیعی زیادی وجود دارد. دانشگاه حدود 61 هراز نفر دانشجو دارد که از این تعداد حدود 13 هزار نفر دانشجوهای بین المللی از 155 کشور دنیا هستند.

دانشگاه مونترال (University de Montreal)

این دانشگاه رتبه 111 دنیا را دارد و با حدود 67 هزار دانشجو که 9,300 نفر آن ها بین المللی هستند از مهمترین مراکز تحقیقاتی کشور به شمار میرود. زبان تدریس در این دانشگاه زبان فرانسوی است پس برای ثبت نام در آن اول باید زبان فرانسه خودتان را قوی کنید.

دانشگاه آلبرتا (University of Alberta)

این دانشگاه که در شهر ادمونتون قرار گرفته است با دو رتبه پیشرفت به مکان 126 ام دنیا رسیده است. حدود 38,700 نفر از 147 کشور دنیا در این دانشگاه ثبت نام نموده اند، دانشجویانی که تاثیر زیادی در اقتصاد این دانشگاه دارند و آن را تبدیل به چهارمین کارفرمای عظیم این استان نموده اند. این دانشگاه که در سال 1908 تاسیس شده تا سال 2013 حدود 250 هزار فارغ التحصیل داشته است.

دانشگاه مک مستر (McMaster University)

این دانشگاه که در شهر همیلتون استان انتاریو قرار گرفته است سال جاری هم رتبه 140 سال گذشته خود را حفظ کره است. این دانشگاه دولتی محوطه ای به میزان 121 هکتار دارد و در دنیا بیشتر به خاطر دانشکده های پزشکی اش معروف است.

دانشگاه واترلو (University of Waterloo)

این دانشگاه هم در استان انتاریو قرار گرفته است و سال جاری به رتبه 149 رسیده است. زمان تاسیس این دانشگاه به سال 1957 برمی شود و امروز حدود 30 هزار دانشجو در آن تحصیل می نمایند. این دانشگاه شامل 6 دانشکده و 10 مدرسه دانشکده بنیاد است و معمولا همواره در بین 10 دانشگاه برتر کانادا قرار گرفته است. دانشگاه واترلو بیشتر به علت برنامه های کارآموزی اش معروفیت پیدا نموده و نکته جالب درباره این آین است که بیل گیتس چندین بار در این دانشگاه سخنرانی داشته است.

دانشگاه کلگری (University of Calgary)

این دانشگاه که در شهر کلگری استان آلبرتا قرار گرفته است به همراه دانشگاه استکهلم سوئد رتبه 235 دنیا را بدست آورده است. دانشگاه حدود 31 هزار دانشجو دارد که در 200 رشته مختلف مثل پزشکی، حقوق، علوم انسانی و … در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکترا تحصیل می نمایند. اینجا محل تولد اختراعات زیادی بوده و از این نظر در کانادا معروف است.

دانشگاه وسترن (Western University)

این دانشگاه که قبلا به نام دانشگاه وسترن انتاریو معروف بوده در شهر لندن استان انتاریو قرا دارد البته این لندن را با لندن انگلیس اشتباه نگیرید! دانشگاه سال جاری به رتبه 1001 دنیای رسیده و با تحصیل در آن می توانید شاد باشید که در یکی از زیباترین دانشگاه های دنیا در حال تحصیلید. حدود 28,400 دانشجو در این دانشگاه ثبت نام نموده اند که از 117 کشور مختلف دنیا اند.

منبع: topuniversities.com
انتشار: 30 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1401 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 195

به "معرفی بهترین دانشگاه های کانادا" امتیاز دهید

2 کاربر به "معرفی بهترین دانشگاه های کانادا" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی بهترین دانشگاه های کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید