لوکس ترین کشتی های تفریحی جهان

استفاده از کشتی ها و قایق های تفریحی مجلل از جمله تفریحات معمول در لایف استایل ثروتنمدان است. در ادامه با گرانترین کشتی های لوکس تفریحی اشنا خواهیم شد.

لوکس ترین کشتی های تفریحی جهان

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: وقت گذرانی در کشتی های لوکس تفریحی، مجلل، باشکوه و بی شک خاطره انگیز است، به ویژه که این روزها اغلب آنها با برترین امکانات رفاهی و تکنولوژی های روز دنیا مجهز شده و اقامتی به یادماندنی را برای مسافران و البته مالکین خود به ارمغان می آورند.

از دیر باز این نوع کشتی ها مورد توجه قرار داشته و کالایی خواستنی بوده و هستند. هر چند شاید کشتی های لیست ما گامی به جلو گذاشته و در سطح و کلاسی قرار دارند که هر میلیونری هم قادر به خرید آنها نیست. در واقع سطح تجملات آنها فراتر از چیزی است که تصورش می رود. باور نمی کنید، پس با ما در مرور ده کشتی تفریحی گرانقیمت، مدرن و لوکس دنیا همراه شوید.

طلوع خورشید (the Rising Sun)، با ارزشی معادل 200 میلیون دلار

اولین مورد لیست ما، با قیمت ناقابل 200 میلیون دلار! به فروش رسیده است. اما چرا ناقابل؟ اجازه دهید در ابتدا اشاره کنیم که قیمت این کشتی معادل قیمت بسیاری از تیم های مطرح فوتبالی است که در دهه 1990 دست به دست شدند؛ یا آسمانخراش های بزرگ و معروف و حتی ورزشگاه های ورزشی قدیمی و البته شاید جالب باشید بدانید که این قیمت اندک! شاید بیش از عایدی فراوری ملّی یک سوم کشورهای کوچک دنیا باشد. با این وجود این مبلغ تنها برای خرید یک کشتی به مصرف رسیده است و تازه آن هم مقرون به صرفه ترین کشتی لیست ما، بله این کشتی کم ترین قیمت را در میان کشتی های لوکس و مجلل دنیا به خود اختصاص داده و جایگاه دهم را از آن خود نموده است.

این کشتی به وسیله جون بننبرگ (Jon Bannenberg)، طراحی شده است. شرکت کشتی سازی آلمانی لارسن در سال 2004 و به سفارش لری اِلیسون، مدیرعامل شرکت اوراکل مسئولیت ساخت آن را برعهده گرفت. بعداً و در سال 2010 دیوید گیفن (David Geffen)،که پیش از این نیمی از سهم این کشتی را خریداری نموده بود، کل کشتی را به تملک خود در آورد.

این کشتی با طول تقریبی 138 متر، یازدهمین کشتی بزرگ دنیا است که دارای 82 اتاق در 5 طبقه مجزا است. می توان از زمین بسکتبالی که روی عرشه کشتی نهاده شده، به عنوان جایگاه فرود هلیکوپتر نیز استفاده کرد. به علاوه این کشتی دارای یک سالن سینمای مجهز نیز هست.

هفت دریا (Seven Seas)، ارزشی معادل 200 میلیون دلار

این کشتی به وسیله شرکتی هلندی به نام اوشن کو (Oceanco)، ساخته شده و دارای 7 سوئیت مجلل است که در هنگام احتیاج هر کدام به عنوان دو کابین مجزا نیز مورد استفاده قرار می گیرند. در مجموع این کشتی ظرفیت پذیرایی از 12 مهمان را داراست. بعلاوه کابین ویژه ای نیز مخصوص مالک کشتی آماده شده که کسی نیست جز کارگردان نامی هالیوود، استیون اسپیلبرگ.

این کشتی دارای باند فرود هلیکوپتر، سالن سینما، سالن ژیمناستیک و یک استخر باشکوه است. بعلاوه یک عرشه خصوصی نیز مخصوص مالک کشتی طراحی و آماده شده است، چرا که این کشتی فضای خصوصی چندانی ندارد. از نوترین فناوری ها و لوازم صوتی و تصویری در این کشتی استفاده شده است.

هفت دریا، 85.965 متر طول دارد و Nuvolari & Lenard، مسئولیت طراحی داخلی و نمای خارجی تماشایی آن را بر عهده داشته است. بعلاوه این کشتی تا 23 نفر خدمه نیز برای اطمینان از اقامتی راحت و مجلل در اختیار دارد.

لیدی مورا (Lady Moura)، ارزش: 210 میلیون دلار

لیدی مورا یک کشتی لوکس تفریحی و خصوصی است که در زمان ساختش در سال 1990، نهمین کشتی تفریحی بزرگ دنیا به شمار می آمد، هر چند در لیست نو متعلق به سال 2014، با 19 پله سقوط در جایگاه 28 نهاده شد. این کشتی به تاجر و میلیاردی از کشور عربستان سعودی به نام ناصر الراشد (Nasser Al-Rashid)، تعلق دارد.

جالب است بدانید حروف نام لیدی مورا که روی بدنه کشتی حک شده و نیز دیگر تزئینات کشتی از طلای 24 عیار ساخته شده اند. این کشتی به وسیله موتورهای دیزلی دوقلو به حرکت در می آید که هر کدام توان فراوری 7,000 اسب بخار را دارند. ظرفیت این کشتی برابر 60 خدمه و 30 مهمان است.

این کشتی 105 متر دارازا داشته و به وسیله شرکت کشتی سازی آلمانی Blohm+ Voss ساخته شده است.

المرکب (Al Mirqab)، ارزش: 250 میلیون دلار

اگر تمایل داشته باشید همراه با 24 نفر از دوستان خود یک سفر رویایی به دریای مدیترانه داشته باشید، قطعاً المرکب، انتخاب مناسبی است و سفری خاطره انگیز را برای تان رقم خواهد زد. هر چند بی شک مالک فعلی آن حامد بن جاسم بن جبار آل ثانی، می تواند چیزهای بیشتری در خصوص مزایا و ویژگی های خاص این کشتی مجلل تفریحی بیان کند. جالب است بدانید این آقا وزیر امور خارجه کشور قطر است.

این کشتی دارای 10 سوئیت مجلل است و بعلاوه دارای استخر شنا، سالن سینما، جایگاه فرود هلیکوپتر و یک عرشه مناسب برای گرفتن آفتاب است. بعلاوه تعدادی سوئیت VIP نیز به صورت ویژه در کنار اتاق خواب مالک کشتی ساخته شده که به نوعی تجمل و ولخرجی بیشتر را به معرض نمایش می گذارد.

این کشتی که 133 متر طول و 18 متر پهنا دارد، به وسیله شرکت کشتی سازی Peters Schiffbau Wewelsfleth و در سال 2008 ساخته شده است.

دلبر(Dilbar)، ارزش: 263 میلیون دلار

ظاهراً میلیاردرهای روسی علاقه و میلی شدید برای خرید اسباب بازی های گرانقیمت و البته نه چندان مورد احتیاج دارند. علی شر عثمانوف (Alisher Usmanov)، مالک این کشتی تفریحی لوکس است که جایگاه ششم این لیست را از آن خود نموده است. این کشتی در سال 2008 به وسیله تیم هِی وود(Tim Heywood)، طراحی شده و کمپانی کشتی سازی آلمانی لارسن (Lurssen)، مسئولیت ساخت آن را برعهده گرفت. نام دلبر ادای احترامی است به مادر درگذشته عثمانوف. طراحی داخلی این کشتی را آلبرتو پینتو (Alberto Pinto)، برعهده داشته است.

در مجموع 48 خدمه روی این کشتی مشغول به کار هستند. می توان گفت که امکانات آن با مبلغی که صرف خرید آن شده، برابری می نماید. در این کشتی امکان فرود هلیکوپتر و فضاهای مناسب برای برگزاری مهمانی و گردهمایی برای 20 میهمان مهیا است. این کشتی 110 متر(360 پا) طول و 16 متر(50 پا) ارتفاع دارد، مقیاسی که آن را در شمار بزرگ ترین کشتی های تفریحی دنیا قرار داده است.

آل سعید (Al Said)، ارزش: 300 میلیون دلار

این کشتی به مناسبت نام مالک خود، سلطان قابوس بن سعید آل سعید، پادشاه عمان به این نام خوانده می گردد. این کشتی در سال 2006 و به وسیله شرکت کشتی سازی لارسن ساخته شد و در زمان ساخت بیشتر با نام گل آفتابگردان شناخته می شد. در واقع این جادوی قدرت و ثروت است که به افراد اجازه می دهد چیزی را به نام خود بخوانند. در زمان ساختش، این کشتی عنوان دومین کشتی بزرگ دنیا را از آن خود نموده بود. این کشتی از آلومینیوم تقویت شده و فولاد ساخته شده است. سرعت این کشتی تا 22 گره دریای رسیده و ظرفیت پذیرایی از 70 نفر را داراست، البته این تعداد به جز 154 خدمه ای است که روی این کشتی به کار مشغولند. در بخش داخلی این کشتی سالن اپرایی نهاده شده که می تواند یک ارکستر بزرگ را در خود جای دهد. طراحی داخلی این کشتی که 155 متر طول دارد، به وسیله ردمن وایتلی دیکسون (Redman Whitely Dixon) صورت گرفته است.

از آن جایی که هیچ تصویری از قسمت داخلی این کشتی منتشر نشده، باید به حرف های سلطان بسنده کنیم که آن را حیرت انگیز و زیبا خوانده است.

سوپرکشتی تفریحی اِی (Superyacht A)، ارزش: 323 میلیون دلار

این ابرکشتی تفریحی به دیگر میلیاردر روسی آندری ملنیچِنکو (Andrei Melnichenko)، تعلق دارد. این کشتی تفریحی به وسیله فیلیپه استارک و مارتین فرانسیس طراحی شده و شرکت کشتی سازی آلمانی Blohm & Voss با همکاری HDW، دیگر شرکت کشتی سازی آلمانی، اجرا و ساخت آن را برعهده داشته است. این کشتی در سال 2008 به مالک خود تحویل داده شد. طول آن 119 متر بوده و 42 خدمه مسئولیت رسیدگی و پذیرایی از 14 مهمان را برعهده خواهند داشت. این کشتی در شمار بزرگ ترین کشتی های تفریحی دنیا جای دارد.

اگرچه از نظر ظاهر، نمای خارجی این کشتی آنقدرها هم جالب توجه نباشد، اما در مقام مقایسه، فضاسازی و طراحی داخلی آن بسیار لوکس و مجلل بوده و از تمامی امکانات رفاهی برخوردار است. قرار گیری سه استخر شنا روی عرشه، رضایت خاطر مهمانان را جلب خواهد نمود. بعلاوه دو قایق موتوری نیز برای گشت و گذار در اطراف در این کشتی تعبیه شده است.

سوئیت اصلی این کشتی تا 6 مهمان را پذیرا خواهد بود و البته با پرداخت مبلغ گزاف 323 میلیون دلار، همه نوع امکانات رفاهی و آخرین تکنولوژی های مدرن دنیا در اختیار افراد قرار خواهند داشت.

جالب است بدانید نام این کشتی یعنی A، اشاره ای است ضمنی به اول نام مالکین آن یعنی آندری و آلکساندار ملنیچنکو (Andrey & Aleksandra).

دبی، ارزش: 350 میلیون دلار

این کشتی در گذشته با اسامی متعددی شناخته می شد.قرار بود در ابتدا با نام ستاره طلایی (golden Star)، برای شاهزاده ثروتمند برنئی ساخته گردد، اما بعداً شیخ محمد بن مکتوم آل راشد، هزینه تکمیل آن را تقبل نموده و کشتی را از آن خود کرد. این کشتی بعلاوه به نام پلاتین 525 (Platinum 525)، نیز شناخته شده است. اما اکنون که این کشتی در اختیار ثروتمندی از شیخ نشین های امارات است، دبی خوانده می گردد.

مسافران این کشتی از امکاناتی همانند جایگاه فرود هلیکوپتر، اسپا، استخر و یک پلکان شیشه ای باشکوه بهره مند خواهند بود. این شهر شناور مجلل تا 115 نفر را به راحتی میزبانی می نماید. هم اکنون این کشتی عنوان سومین کشتی بزرگ دنیا را از آن خود نموده است، هر چند طراحی و فضاسازی بی نظیر داخلی آن را نیز نباید نادیده گرفت.

این کشتی که 162 متر طول دارد، محصول همکاری مشترک دو شرکت معروف کشتی سازی آلمان، لارسن و Blohm& Voss، است و طراحی آن را اَندرو وینچ (Andrew winch)، انجام داده است.

کسوف (Eclipse)، ارزش تقریبی: 450 میلیون تا 1.2 میلیارد دلار

در خصوص ارزش واقعی این کشتی نمی توان با اطمینان خاطر رقمی را خاطرنشان کرد، شاید این کشتی تفریحی غول پیکر نزدیک به یک میلیارد دلار قیمت داشته باشد. هر چند منابع گوناگونی ارزش واقعی این کشتی را 1.5 میلیارد دلار برآورد نموده اند. اما چیزی که با اطمینان خاطر می توان در خصوص این کشتی اظهار کرد مالک واقعی آن است، رومن آبراموویچ (Roman Abramovich)، مالک این کشتی مجلل است که 70 نفر خدمه دارد.

این کشتی مجهز به سیستم پیچیده ای است که اجازه عکس گرفتن از آن را به افراد غیر مجاز نمی دهد، بعلاوه این کشتی دارای 24 اتاق خواب مهمان، دو جایگاه فرود هلیکوپتر، سالن پایکوبی، دو استخر شنا، جکوزی های متعدد، سه جایگاه به آب انداختن قایق و زیر دریایی شخصی است که تا عمق 50 متر پایین می رود.

این کشتی در 9 دسامبر 2010 به وسیله شرکت آلمانی Blohm + Voss و در هامبورگ ساخته شد. طول آن 162.5 متر است. فضای خارجی و داخلی آن به وسیله Terence Disdale، طراحی و اجرا شده است. این کشتی دومین کشتی بزرگ دنیا است.

خیابان های موناکو(Streets Of naMoco)، ارزش: 1 میلیارد دلار

در خصوص ارزش و امکانات بی نظیر این کشتی تنها کافی است نگاهی کوتاه به اختلاف بین این کشتی و شماره 3 این لیست بیندازید تا همه چیز دستگیرتان گردد. یک اختلاف قیمت فاحش 650 میلیون دلاری که بین صدرنشین کشتی های تفریحی لوکس با سومین کشتی گرانقیمت دنیا، فاصله ای بس عمیق انداخته است. اما خب اگر شما یک میلیارد دلار پول در جیب داشته و قصد خرید این خیابان های لوکس و باشکوه را داشتید، چه چیزی در انتظارتان بود؟ در واقع هم اکنون هیچ چیز، چرا که این کشتی مراحل ساخت خود را طی می نماید.

طراحی و چیدمان کلی اجزای این کشتی هیچ گونه شباهتی به عناصر آشنا و معمول کشتی های تفریحی، آنگونه که به آن عادت داریم، ندارد. اینجا دنیایی متفاوت را به نمایش می گذارد، جایی که حتی پیست اتومبیل رانی مخصوص خود را دارد، به علاوه ساحل خصوصی و البته دریاچه ای مصنوعی نیز از دیگر امکانات قابل توجه این کشتی گرانقیمت است.

در مجموع عرشه این کشتی شما را به خیابان های موناکو و کلاً یک فضای شهری سوق می دهد، حتی در طراحی سازه های روی عرشه نیز سعی بر بازآفرینی فضای شهری و ملموس این شاهزاده نشین کوچک اروپایی است. این کشتی بعلاوه دارای یک زمین تنیس وسیع، استخرهای متعدد شنا، کافه و حتی یک منظره تماشایی از اعماق اقیانوس است، اخباری که قطعاً رضایت مالک آینده و مسافران و سرنشینان خوش بخت واقبال این کشتی را تضمین خواهند کرد. بی صبرانه در انتظار سرانجام ساخت این ابرکشتی تفریحی خواهیم بود، تا بدانیم کدام میلیاردر عجیب و غریبی توان و تمایل خرید چنین چیزی را داشته است.

انتشار: 20 اسفند 1400 بروزرسانی: 20 اسفند 1400 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 913

به "لوکس ترین کشتی های تفریحی جهان" امتیاز دهید

1 کاربر به "لوکس ترین کشتی های تفریحی جهان" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لوکس ترین کشتی های تفریحی جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید