قوانین جدید هواپیمایی کانادا برای حمایت از مسافرین

قوانین جدید هواپیمایی کانادا برای حمایت از مسافرین تا ماه آینده دایر خواهد شد.

قوانین جدید هواپیمایی کانادا برای حمایت از مسافرین

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: بنابر اعلام دولت کانادا تا به امروز براساس مقررات Air Passenger Protection Regulations بازپرداخت خسارات ناشی از اختلالات پرواز تحت کنترل خطوط هوایی بوده است.

با اجرای مقررات تازه شرکت های هواپیمایی ملزم خواهند شد تا پس از تاخیر طولانی یا لغو پرواز به دلایل خارج از کنترل آن ها، که امکان سفر در زمان معقول را از مسافران می گیرد، هزینه پرواز را به مسافر پرداخت نموده یا دوباره پرواز را برای او رزرو نمایند.

این مقررات برای تمام پروازهای داخلی کانادا الازم الاجرا خواهد بود.

براساس قوانین تازه:

  • خطوط هوایی ملزم هستند تا برای مسافرانی که بخاطر لغو یا تاخیر زیاد پرواز به دلایل خارج از کنترل شرکت متضرر شده اند در خط هوایی خود یا شریک تجاری پرواز تازه رزرو نمایند. این پرواز باید حداکثر ظرف 48 ساعت پس از زمان درج شده در بلیت مسافر انجام گردد. چنانچه شرکت هواپیمایی قادر به رزرو چنین پروازی در بازه زمانی 48 ساعته نباشد باید بنابر درخواست مسافر مبلغ بلیت را بازگردانده یا دوباره پرواز را رزرو کند؛
  • تعیین هزینه ای که باید بازپرداخت گردد (بخشی از هزینه بلیت که شامل هزینه های اضافی سرویس های جانبی نباشد)؛
  • تعیین روش بازپرداخت مبلغ (مانند پرداخت به کارت اعتباری مسافر)؛
  • الزام شرکت های هواپیمایی برای بازپرداخت مبلغ ظرف 30 روز.

در اطلاعیه دولت کانادا آمده: پاندمی باعث شد تا خلل قوانین حمایت از مسافران آشکار گردد. به این ترتیب متوجه شدیم شرکت های هواپیمایی الزامی برای بازپرداخت هزینه بلیت پروازها در صورت لغو یا تاخیر طولانی آن ها به دلایل خارج از کنترل شرکت های هواپیمایی ندارند. بعلاوه شرکت های هواپیمایی مجبور به ارائه برنامه پرواز مناسب پرواز در زمان معقول نیستند.

فرانس پژو، رئیس و مدیرعامل آژانس حمل ونقل کانادا، در اینباره گفت: از تاریخ 8 سپتامبر 2022 چنانچه خطوط هواپیمایی قادر به رزرو مجدد پرواز برای مسافران در بازه 48 ساعته از زمان مندرج در بلیت مسافر نباشند باید هزینه بلیت را بازگردانده یا آن را دوباره رزرو کند. این قانون بدون توجه به نوع بلیت و پرواز مسافران باید اجرا گردد.

منبع: dailyhive.com
انتشار: 10 مرداد 1401 بروزرسانی: 19 مرداد 1401 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 1079

به "قوانین جدید هواپیمایی کانادا برای حمایت از مسافرین" امتیاز دهید

1 کاربر به "قوانین جدید هواپیمایی کانادا برای حمایت از مسافرین" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قوانین جدید هواپیمایی کانادا برای حمایت از مسافرین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید