گشت و گذار در بهترین شهرهای دانشجویی کانادا

کانادا به عنوان کشوری پهناور و پیشرفته، با ارائه فرصت‌های تحصیلی منحصر به فرد، به مقصدی ایده‌آل برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل شده است. در این میان، انتخاب شهر مناسب برای تحصیل، نقشی کلیدی در ارتقای کیفیت زندگی و تجارب تحصیلی دانشجویان ایفا می‌کند. در این مقاله، به معرفی پنج شهر برتر دانشجویی کانادا بر اساس معیارهای مختلف می‌پردازیم.

گشت و گذار در بهترین شهرهای دانشجویی کانادا

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: کانادا به عنوان کشوری با دانشگاه‌های معتبر و فرصت‌های شغلی متنوع، به طور فزاینده‌ای به مقصدی محبوب برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل شده است. با این حال، انتخاب بهترین شهر برای تحصیل می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. در این مقاله، به معرفی پنج شهر برتر دانشجویی کانادا بر اساس معیارهای مختلف از جمله کیفیت دانشگاه‌ها، هزینه‌های زندگی، فرصت‌های شغلی و جاذبه‌های فرهنگی می‌پردازیم.

بهترین شهرهای دانشجویی کانادا از جمله انتخاب های نخست دانشجویانی است که از رزومه تحصیلی خوبی برخوردار هستند.

بسیاری از دانشجویان بین المللی از جمله ایرانیان، علاقمند به تحصیل در کانادا هستند و قطعا ترجیح می دهند بهترین دانشگاه های این کشور را به عنوان مقصد خود انتخاب کنند. در این میان بهترین شهرهای دانشجویی کانادا از جمله انتخاب های نخست دانشجویانی است که از رزومه تحصیلی خوبی برخوردار هستند و می خواهند امکان تحصیل در دانشگاه های مطرح شهرهای بزرگ و اصلی کانادا را پیدا کنند. آن چه در این نوشتار بدان پرداخته خواهد شد، بهترین شهرهای دانشجویی کانادا بر اساس تازه ترین آمار به دست آمده است که به معرفی هر کدام از آن ها پرداخته خواهد شد.

بهترین شهرهای دانشجویی جهان برای تحصیل

بر اساس یک نظرسنجی که در سال 2018 از دانشجویان نقاط مختلف دنیا صورت گرفته، 8 مقوله در انتخاب ده شهر برتر دانشجویی جهان در نظر گرفته شده است که این عوامل عبارتند از فرهنگ و هنر، مقرون به صرفه بودن، جذابیت های زندگی شبانه، موقعیت های پیدا کردن شغل، تنوع، تراکم، راحتی رفت و آمد و مهمانوازی مردم. بر این اساس مونترال، مونیخ، ملبورن، پراگ، وین، استکلهم، آمستردام، برلین، برنو و بوینس آیرس رتبه های یک تا ده را به دست آورده اند.

بهترین شهرهای دانشجویی کانادا

کانادا یکی از مقاصد جذاب دانشجویی برای بسیاری از دانشجویان بین المللی است و روز به روز نیز تعداد این افراد در حال افزایش است. جمعیت دانشجویان بین المللی در فواصل سال های 2008 تا 2015 میلادی در کانادا با افزایش بیش از 90 درصد همراه بوده است. در سال 2015 میلادی این جمعیت بالغ بر 350.000 نفر تخمین زده شده که تنها در شهرهای پرطرفدارتر با دانشگاه هایی با رنکینگ بالاتر بوده است.

در کشور کانادا دانشگاه هایی وجود دارند که در سطح جهان مطرح هستند. این دانشگاه ها محیط هایی زیبا، امن و مقرون به صرفه را فراهم می آورند که همراه با فعالیت های جانبی متنوعی که در آن ها برای دانشجویان تدارک دیده شده، جزو اولویت های متقاضیان از سراسر جهان قرار می گیرند.

در کانادا هم شهرهای کوچک و هم شهرهای بزرگ وجود دارند که می توانند گزینه های مناسبی برای دانشجویان باشند. این شهرها بر اساس عواملی چون اعتبار دانشگاه های موجود در آن، جریان زندگی در آن شهر، هزینه های زندگی در کانادا و آینده شغلی تقسیم بندی شده اند. از این میان پنج شهر برای این نوشتار در نظر گرفته شده اند که جزو برترین شهرهای دانشجویی کانادا به شمار می آیند.

1- مونترال

مونترال دومین شهر بزرگ کانادا است و یکی از برترین دانشگاه های کانادا یعنی دانشگاه مگ گیل McGill University در آن واقع شده که رتبه شماره2 موسسه اعتبارسنجی Qs را به خود اختصاص داده و این بدان معنی است که این دانشگاه از سال 2016 پنج رتبه ارتقا پیدا کرده است. فضای چندفرهنگی حاکم بر این شهر، جمعیت زیادی از دانشجویان بین الملل را به خود جلب کرده است. مونترال مرکز تجاری و اقتصادی کانادا نیز به شمار می آید و در سراسر جهان به شهری آکادمیک شهرت دارد.

2- تورنتو

تورنتو نیز یکی از برترین شهرهای دانشجویی به شمار می آید که به عنوان مرکز رشد اقتصادی کشور کانادا شناخته می شود و جهت یافتن شغل برای دانشجویان بین المللی، گزینه مناسبی به شمار می آید. استقبال خوبی که از مهاجران سایر کشورها در این شهر می شود، راحتی بیشتری برای دانشجویان را در فضایی چندفرهنگی فراهم می آورد. زمانی که پای رنکینگ و اعتبار دانشگاه های شهرهای برتر دنیا به میان می آید، وجود دانشگاه تورنتو University of Toronto با کسب رتبه یک در موسسه اعتبارسنجی Qs، گواهی بر وجود دانشگاه های تراز اول در این شهر است.

3- ونکوور

یکی دیگر از برترین شهرهای دانشجویی کانادا شهر ونکوور است که تنوع زبانی زیادی دارد و بسیاری از ساکنان آن به زبان هایی غیر از انگلیسی صحبت می کنند. گذشته از تنوع زبانی، توسعه بسیاری از صنایع از جمله پیشرفت هایی در زمینه نرم افزار، بیوتکنولوژی، هوا و فضا، انیمیشن و سایر صنایع دیگر نیز در این شهر به چشم می خورد که بی شک برای دانشجویان ساکن در آن مزایای ویژه ای را به همراه خواهد داشت. دانشگاه بریتیش کلمبیا University of British Colombia یکی از دانشگاه های معتبر شهر ونکورر است که در رتبه بندی اخیر دانشگاه های کانادا، رتبه سوم موسسه اعتبار سنجی Qs را از آن خود کرده است. اگر علاقمند به آشنایی با بهترین رشته های تحصیلی در کانادا برای اپلای هستید و یا به دنبال مشاوره رایگان برای مراحل ابتدایی اخذ ویزای دانشجویی کانادا می گردید، مجموعه خبرنگاران با سابقه درخشان و موفق خود در زمینه اخذ ویزای دانشجویی با شما همراه خواهد بود.

یکی از دلایلی که بسیاری از دانشجویان بین المللی، کشور کانادا را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند شرایط کار دانشجویی در حین تحصیل و پس از آن است. خوشبختانه در کشور کانادا ارتباط بین بازار کار و دانشگاه به خوبی برقرار شده است و دانشجو پس از فارغ التحصیلی، با کمترین بازه زمانی می تواند جذب بازار کار شود.

برای تحصیل در کانادا می توانید به یکی از دانشگاه های دولتی و یا خصوصی کانادا مراجعه کرده و رشته موردنظر خود را در میان آن ها بیابید. البته همواره به خاطر داشته باشید که برای ادامه تحصیل در دانشگاه های کانادا باید حتما مساله گپ تحصیلی را در نظر داشته باشید چرا که در برخی از دانشگاه ها و رشته های تحصیلی، شرط سنی و گپ تحصیلی وجود دارد.

4- اتاوا

اُتاوا پایتخت کشور وسیع و پهناور کانادا و یکی از برترین شهرهای دانشجویی آن به شمار می آید. استانداردهای زندگی در این شهر بالاست و همین امر بسیاری از دانشجویان بین المللی را به خود جلب کرده است. بسیاری از دانشگاه های اتاوا امکان تحقیق و پژوهش را برای دانشجویان فراهم آورده و زمینه های کاوشگری و ابداع را برایشان هموار می سازند. دانشگاه اتاوا University of Ottawa با رتبه 13 موسسه اعتبار سنجی Qs یکی از شاخص ترین دانشگاه های این کشور به شمار می آید.

5- آلبرتا

آلبرتا یکی دیگر از برترین شهرهای دانشجویی کانادا به شمار می آید. رودخانه های متعدد این شهر، در کنار فضاهای سرباز متنوع و معماری های زیبا، آن را برای بسیاری از دانشجویان بین الملل جذاب کرده است. دانشجویان فارغ التحصیل در این شهر به سرعت شغل مرتبط با رشته خود را یافته و در سنین پایین موفق به خریداری ملک نیز می شوند. دانشگاه های آلبرتا در سراسر جهان شناخته شده و از کیفیت بالایی نیز برخوردار هستند. از جمله دانشگاه های شاخص این شهر می توان به دانشگاه آلبرتا University of Alberta اشاره کرد. این دانشگاه رتبه 4 موسسه اعتبار سنجی Qs را نیز به خود اختصاص داده است و در شهر ادمونتون آلبرتا واقع شده است.

10 نکته تکمیلی

  1. مونترال: شهری چندفرهنگی با دانشگاه مگ گیل که رتبه 2 را در QS کسب کرده است.
  2. تورنتو: مرکز اقتصادی کانادا با دانشگاه تورنتو که رتبه 1 را در QS دارد.
  3. ونکوور: شهری با تنوع زبانی بالا و دانشگاه بریتیش کلمبیا که رتبه 3 را در QS کسب کرده است.
  4. اتاوا: پایتخت کانادا با دانشگاه اتاوا که رتبه 13 را در QS دارد و سطح زندگی بالایی ارائه می دهد.
  5. آلبرتا: استانی با رودخانه های متعدد، فضاهای سرباز و دانشگاه آلبرتا که رتبه 4 را در QS دارد.
  6. معیارهای انتخاب: این شهرها بر اساس عواملی چون اعتبار دانشگاه ها، جریان زندگی، هزینه ها و آینده شغلی انتخاب شده اند.
  7. دانشگاه های معتبر: کانادا دانشگاه هایی در سطح جهانی دارد که محیطی زیبا، امن و مقرون به صرفه را برای دانشجویان فراهم می کنند.
  8. فرصت های شغلی: فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادا به سرعت شغل مرتبط با رشته خود را یافته و در سنین پایین می توانند صاحب ملک شوند.
  9. هزینه زندگی: هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است و آلبرتا به طور کلی از جمله شهرهای ارزان قیمت این کشور محسوب می شود.
  10. انتخاب شهر: انتخاب بهترین شهر برای تحصیل در کانادا به عوامل مختلفی بستگی دارد و دانشجویان باید با توجه به شرایط و اولویت های خود، شهر مورد نظر را انتخاب کنند.

سخن پایانی:

کانادا با ارائه ی طیف گسترده ای از دانشگاه های معتبر، فرصت های شغلی متنوع و کیفیت بالای زندگی، به یکی از بهترین مقاصد تحصیلی در جهان تبدیل شده است. 5 شهر معرفی شده در این مقاله، تنها نمونه ای از شهرهای دانشجویی برتر این کشور هستند و دانشجویان می توانند با تحقیق بیشتر، بهترین شهر را برای تحصیل خود انتخاب کنند.

انتشار: 17 فروردین 1403 بروزرسانی: 26 فروردین 1403 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 1342

به "گشت و گذار در بهترین شهرهای دانشجویی کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گشت و گذار در بهترین شهرهای دانشجویی کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید