شروع فرآیند اکسپرس اینتری کانادا از سال 2021

کانادا تصمیم گرفته است که از ابتدای امسال سالانه پذیرای حداقل 401000 مهاجر باشد که بیش از یک چهارم آنها از طریق سیستم Express Entry وارد کشور می شوند. اداره مهاجرت امسال با قدرت بیشتری به فعالیت خود ادامه می‌دهد. اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) قرعه کشی بزرگ Express Entry را با الزامات اندک CRS برگزار کرد. 27.332 متقاضی اصلی دعوت شده بودند که فقط به CRS حداقل 75 نیاز داشتند. این داوطلبان باید برای دعوت شدن واجد شرایط کلاس تجربه کانادا (CEC) باشند.

شروع فرآیند اکسپرس اینتری کانادا از سال 2021

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: علاوه بر قرعه کشی های ویژه CEC

IRCC، همچنین قرعه کشی هایی را انجام داده است که براساس آن نامزدهای برنامه نامزدهای استانی (PNP) را هدف قرار داده است. پس از قرعه کشی 13 فوریه، تعداد ITA صادر شده سه برابر بیشتر از سال 2020 بود.

ناگفته نماند که Express Entry قابل پیش بینی نیست، اما ما می دانیم که کانادا متعهد شده است که از108.500 تازه وارد از طریق برنامه های تحت مدیریت Express Entry در سال 2021 استقبال کند. محدودیت های سفر مانع دستیابی به این هدف بلند پروازانه است، اما وزیر مهاجرت گفته است که تلاش ها متمرکز در یافتن مسیرهایی برای تغییر   اقامت موقت کانادای افراد به اقامت دائمشان خواهد شد.

اگر در کانادا هستید و‌ واجد شرایط، زمان آن رسیده که مشخصات خود را در سیستم Express Entry دریافت کنید. تا هنگامی که پروفایل شما در این سیستم در انتظار دعوت برای درخواست (ITA) است، شما می توانید برای بهبود نمره سیستم جامع رتبه بندی (CRS) خود، گام بردارید.

برای دریافت مشاوره در مورد مدارک و فرایند اخذ ویزای کانادا با ما همراه باشید.

 اگر شما در کانادا نباشید چطور؟

بر اساس یک رسانه منتشر شده، IRCC پس از رفع محدودیت های سفر، از کارگران ماهر خارج از کشور استقبال خواهد کرد.

محدودیت های سفر به عنوان یک اقدام عمومی ایمن اعمال می شود و وقتی دولت به این نتیجه برسد که مزیت استقبال از خارجی ها بیشتر از خطر انتشار COVID-19 است، این محدودیت ها برداشته می شوند. نخست وزیر جاستین ترودو بارها وعده داده است که هر کسی در کانادا واکسن می خواهد تا پایان سپتامبر 2021 این واکسن را می‌گیرد. این بدان معنا نیست که محدودیت ها در این زمان پایان می یابد، اما دلیل خوش بینی برای مصونیت از گستردگی کووید در کانادا است.

هنگام تصمیم گیری در مورد بهترین زمان برای ارسال مشخصات خود به سیستم Express Entry، در نظر بگیرید که این فرآیند می تواند ماه ها از زمانی که تصمیم می گیرید بخواهید به کانادا مهاجرت کنید تا زمان تأیید اقامت دائم شما طول بکشد.

برای ورود به این سیستم از طریق برنامه کارگر ماهر فدرال (FSWP) که متداول ترین مسیر برای افراد خارج از کشور است، شما نیاز به نتایج آزمون زبان خود و ارزیابی اعتبارنامه تحصیلی دارید که تکمیل آنها چند ماه به طول می انجامد.

در صورت دریافت ITA، شما 90 روز فرصت برای ارسال درخواست اقامت دائم دارید. پس از ارسال درخواست خود، استاندارد پردازش IRCC شش ماه است.

اگر درخواست شما تأیید شود، تأیید اقامت دائم (COPR) را دریافت می کنید که تا زمان انقضا معاینه پزشکی یا گذرنامه شما معتبر است. در حال حاضر محدودیت‌های سفر مانع این مرحله از این فرآیند شده است. دارندگان COPR که پس از 18 مارس 2020 تأییدیه خود را دریافت کرده‌اند، به طور کلی اجازه ورود به کانادا را ندارند. برای عبور از مرز و تکمیل فرود خود، آنها باید به دلایل دیگری مانند آمدن برای کارهای اساسی یا پیوستن به خانواده از محدودیت سفر معاف شوند. درصورتی که از خانه خود در آمریکا به کانادا می آیند هم ممکن است اجازه ورود داشته باشند. با این حال، آنها نمی توانند از کشور دیگری از طریق ایالات متحده عبور کنند.

این‌ها مواردی است که باید در هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا می خواهید فرایند Express Entry را از خارج از کانادا شروع کنید یا نه، در نظر بگیرید. کانادا وعده بزرگی برای انجام آن داده است، بنابراین می توان انتظار داشت که قرعه کشی های Express Entry بزرگتری که حتی ممکن است نیاز کمتری به CRS داشته باشند را ببینیم. کانادا تصریح کرده است که اکنون زمان سفر نیست، اما با واکسن هایی که در سراسر جهان پخش می شود، زمان بازگشایی مرزها است.

هنگامی که مرزها دوباره باز می شوند، FSWP نقشی اساسی در دستیابی به اهداف مهاجرتی کانادا بازی خواهد کرد، زیرا قبل از همه گیری، دسته اصلی مهاجران، Express Entry بود و از زمان راه اندازی FSWP در 1967، گروه اصلی، کارگران ماهر به کانادا بوده است. طبق برنامه سطح مهاجرت 2021-2023، کانادا قصد دارد بیش از 400.000 مهاجر را در سال پذیرا شود و سالانه به طور متوسط ​​110.000 مهاجر از طریق Express Entry وارد کانادا می‌شوند.

انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 437

به "شروع فرآیند اکسپرس اینتری کانادا از سال 2021" امتیاز دهید

1 کاربر به "شروع فرآیند اکسپرس اینتری کانادا از سال 2021" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع فرآیند اکسپرس اینتری کانادا از سال 2021"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید