راهنمای روانشناسی برای موفقیت در کانادا

مهاجرت به یک کشور جدید ما را با چالش هایی ذهنی روبروی میکند که نیاز به آمادگی و آگاهی قبلی برای تطبیق یافتن با این شرایط جدید دارد.

راهنمای روانشناسی برای موفقیت در کانادا

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: فکر و خیال مداوم راجع به این که چرا زندگی شما تغییر کرده، می تواند روی سلامتی روحی و جسمی شما تاثیر سوء بگذارد. این هم طبیعی است که شما نسبت به محیط، جامعه و فرهنگ خودتان احساس نیاز داشته باشید، اما بلیط سفر به زمانِ حال را همین الان تهیه کنید!

این بلیط، امکان سوار شدن در یک ترن هوایی را به شما خواهد داد! قطار لذت بخشی که با اوج گرفتنش، شما را هیجان زده می کند و با فرود آمدنش، شما را به عمق دنیای نوستالژی هایتان می برد.

به عنوان یک تازه وارد، ممکن است برای رسیدن به موفقیت در کانادا، متحمل فشارهایی بشوید. گاهی این فشارها، ریشه در چیزهای مشخصی دارند؛ تلاش برای حمایت مالی خانواده ، عقب نماندن از هم سن و سال ها و حفظ روابط اجتماعی تان، از این قبیل فشارها هستند. شاید هم فکرهای مربوط به تحصیلات تان در کانادا باعث این فشارها شده باشند. درست است؟ حالا اخم هایتان را باز کنید، نوشیدنی تان را هم با لبخند بنوشید و به این چهار نکته توجه کنید.

شما تنها نیستید!

ورود به یک کشور جدید، با یک محیط کاملاً متفاوت و یک خانه که هیچ چیزش شبیه به خانه قبلی شما نیست، احتمالاً حس بدی دارد. و حتماً این احساسات بد، باعث فشارهایی شده که به تصمیمات و احساسات تان نفوذ کرده است. این اتفاقات کاملاً قابل درک اند. چرا؟ چون بسیاری از مهاجرین، تجربه ای مشابه همین تجربه های شما را داشته اند.

هرگز فراموش نکنید که شما در این سفر تنها نیستید. شما از راهنمایی ها، موقعیت ها و حمایت های زیادی برخوردارید. مهاجرینی که زمانی مثل شما یک تازه وارد بودند، از همین حمایت ها بهره گرفتند و امروز در بهترین موقعیت از زندگی شان به سر می برند.

افراد و سازمان های متعدد در کانادا از شما حمایت های همه جانبه ای خواهند کرد. نگران هیچ چیز نباشید. اینجا، در کانادا، همه به فکر شما خواهند بود. پس از ادامه سفر لذت ببرید!

رستگاری و سازگاری!

تجربه های جدید، احساسات متفاوتی را به ارمغان می آورند. گاهی ممکن است این احساسات متفاوت، به افسردگی، اضطراب، دلواپسی و از دست دادن کنترل زندگی منجر شوند. در بعضی موارد، این احساسات متفاوت، به زندگی روحی و جسمی شما ضربه های غیر قابل جبرانی وارد خواهند کرد. اما راه چاره چیست؟

دقیقاً مثل افرادی که می خواهند یک زبان جدید یاد بگیرند عمل کنید. آن ها زبان جدید را در جای جای دنیای شان وارد، و با آن زندگی می کنند. حالا جای زبان جدید را با فرصت های موجود در کانادا عوض کنید. نتیجه فوق العاده خواهد بود!

واکنش شما در مواجهه با مشکلات مختلف چیست؟ مطمئناً رفتارهایی از خود نشان خواهید داد که از فرهنگ و جامعه قبلی تان نشئت گرفته است. بسیاری از این رفتارها می توانند با محیط جدید سازگار شوند. اما بعضی از این رفتارها، که در باورهای شما جا خوش کرده اند، احتمالاً در کانادا به کارتان نخواهند آمد. خب، با یک تجزیه و تحلیل ساده به این نتیجه برسید که کدام رفتار یا رفتارها باید اصلاح بشوند. کدام یک مناسب شرایط جدید هستند و کدام یک را باید ترک کنید.

این تغییر دکوراسیون در رفتارهای شما، به تناقضات پایان خواهند داد. روند سازگاری و آداپته شدن را پله پله بالا بروید و حواستان باشد که یک تغییر خفن در خودتان ایجاد کنید. از آن تغییرهایی که مو لای درزشان نمی رود! راستی، فرهنگ تان را هم به عنوان یک کلید کمک کننده برای انجام این تغییرات حفظ کنید.

مرا هزار امید است و هر هزار تویی!

حس ماجراجویانه تان کجا رفته؟ دنبال موقعیت ها و انگیزه های جدید باشید. تجربه های جدید و متفاوت، یک دروازه جدید و متفاوت از زندگی را برای شما باز می کند. پشت این دروازه، آدم ها و موقعیت های حرفه ای جدیدی منتظر شما هستند. ببینید، بشنوید و یاد بگیرید. باک ماشین اشتیاق را پر از بنزین انگیزه کنید! و تخته گاز به سمت هرآن چیزی که هدف تان است برانید. با آدم ها راحت باشید. در مورد استرس هایتان با آن ها صحبت کنید. اگر نیاز به حمایت دارید، با آن ها در میان بگذارید. اجازه ندهید این فشارها، شما را در تنهایی اذیت کنند.

عبور از گذرگاه گذشته

به تمام لحظات کنونی اعتماد کنید. گذر از گذشته و در حال زندگی کردن، دقیقاً همان چیزی است که زندگی شما را به اوج خواهد رساند. آن ترن هوایی که در ابتدای این مقاله در موردش صحبت کردیم را هنوز یادتان است؟ سعی کنید همیشه این قطار را در اوج نگه دارید. البته می دانم که در لحظه زندگی کردن این روزها تبدیل به یک شعار شده، اما در حقیقت این طور نیست؛ این فرمول همیشه کار می کند. درس های مفید و به دردبخور گذشته را هم از یاد نبرید و از آن ها برای پیش برد زندگی آینده استفاده کنید. توانایی ها، مهارت ها و تجارب خود از گذشته را با کانادا وفق دهید و از آن ها بهره بگیرید.

حرف آخر

زندگی در کانادا را به چشم یک تولد دوباره نگاه کنید. دوباره تجربه کنید، موقعیت ها را درک کنید و به سوی آینده گام بردارید. رویاها و خواسته هایتان را دنبال کنید؛ مثل کودکی که دنبال یک شاپرک می دود، همان قدر امیدوار و پرانرژی! از جراحت های به یادگار مانده از گذشته رد شوید. به یاد داشته باشید که آخر همه زخم ها، التیام است. قدرتمند و استوار حرکت کنید و از این زندگی دوباره لذت ببرید!

انتشار: 25 آبان 1401 بروزرسانی: 23 آذر 1401 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 1173

به "راهنمای روانشناسی برای موفقیت در کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای روانشناسی برای موفقیت در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید