بازدید از دشت آبراهام کبک هم یک گشت تفریحی هم مرور تاریخ

دشت آبراهام (Plains of Abraham) یک منطقه تاریخی و پارک عمومی در شهر کبک کانادا است. این دشت محل وقوع نبرد دشت آبراهام در سال 1759 بود که منجر به پایان جنگ هفت ساله و سقوط نیوفرانس شد. امروزه، دشت آبراهام یک مقصد گردشگری محبوب است که بازدیدکنندگان می توانند از آن برای لذت بردن از فضای باز، یادگیری در مورد تاریخ و فرهنگ کبک و شرکت در فعالیت های مختلف تفریحی استفاده کنند.

بازدید از دشت آبراهام کبک هم یک گشت تفریحی هم مرور تاریخ

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: تاریخچه دشت آبراهام

دشت آبراهام منطقه ای مسطح و وسیع در شمال شهر کبک است. این دشت به نام آبراهام مارتین، کشاورز فرانسوی که در این منطقه زندگی می کرد، نامگذاری شده است. در سال 1759، دشت آبراهام محل وقوع نبرد دشت آبراهام بود که منجر به شکست فرانسوی ها و پایان جنگ هفت ساله شد. پس از این نبرد، کبک تحت کنترل بریتانیا قرار گرفت.

وقتی اهالی کبک در کشور کانادا قصد داشته باشند از یک پیک نیک خانوادگی و استراحت زیر نور خورشید لذت ببرند به سمت دشت آبراهام سرازیر می شوند. این پارک سر سبز به مساحت 108 هکتار از دشت های چمن، آب نماها، یادمان ها، درختان و باغ های تازه و دلپذیر تشکیل شده است.

طی جنگ 7 ساله ای که در جهان به جنگ سرخپوست ها و فرانسوی ها در آمریکا شناخته می گردد، ارتش انگلیس زمانی که تحت فرمان ژنرال جیمز ولف (James Wolfe) توانست بر روی صخره های بالای شهر کبک قدم بگذارد، به پیروزی بزرگی دست پیدا کرد. آن ها نیروهای مارکی مون کَلْم (Montcalm) را در دشت های آبراهام شکست دادند. ولف که خودش طی جنگ آسیب هایی جدی متحمل شده بود توانست یک پیروزی قطعی برای انگلیس در کشور کانادا رقم بزند.

در اوایل دهه 1750، پیشروی فرانسه در رودخانه اوهایو (Ohio) دوباره سبب بروز جنگی مسلحانه بین ارتش این کشور و کلونی های انگلیسی شد. در سال 1756 که سال اول شروع رسمی جنگ 7 ساله بود، انگلیس متحمل شکست های متعددی در برابر فرانسه و متحدانش از شبکه ای وسیع از بومیان آمریکا شد. هر چند در سال 1757، نخست وزیر این کشور ویلیام پیت (William Pitt) تشخیص داد که توسعه احتاقتصادی امپریالی می تواند سبب پیروزی در برابر فرانسه گردد و برای همین موضوع قرض های سنگینی کرد تا به جنگی وسیع یاری کند. پیت شورش های پروس علیه فرانسه و متحدانش در اروپا را تأمین اقتصادی کرد و بعلاوه کلونی های خود را در ارتش رو به رشد آمریکای شاقتصادی تقویت نمود.

در نهایت در سال 1760 فرانسه از کانادا اخراج شد و در سال 1763 تمام متحدان این کشور یا به پروس اعلام صلح جداگانه کردند یا در برابر آن ها شکست خوردند. به علاوه کوشش های اسپانیا برای یاری به نیروهای فرانسوی در آمریکا نیز با شکست رو به رو شد و بعلاوه فرانسه در برابر نیروی های انگلیسی در هند نیز نتوانست به پیروزی دست یابد. جنگ های 7 ساله با امضای عهدنامه هوبرتوس برگ (Hubertusburg) و پاریس در فوریه سال 1763 به سرانجام رسید. در عهدنامه پاریس، فرانسه تمام ادعاهای خود مبنی بر مالکیت زمین های کانادا را پس گرفت و لوئیزیانا را نیز به اسپانیا واگذار کرد. بعلاوه فلوریدای اسپانیایی و قسمت بالای کانادا نیز به انگلیس تعلق گرفت. 15 سال بعد خشم و کینه فرانسوی ها برای این حجم از شکست، با حمایت و دخالت در انقلاب آمریکا و جانب داری از وطن پرستان ظاهر شد.

دشت آبراهام امروزی

امروزه در این مکان یک پارک بزرگ و زیبا به نام بتل فیلدز (Battlefields) وجود دارد که سالانه میزبان بیش از 4 میلیون بازدیدکننده است. نمایشگاه جنگ با مواردی که در کنار هم گرد آورده شما را به قلب جنگ های 7 ساله برده و اطلاعات مفیدی از تاریخ این وقایع به شما می دهد. در موزه رد پاها (Traces) بیش از 100 دست سازه از مجموعه باستان شناسی پارک به نمایش گذاشته شده است. از سایر تفریحات داخل این پارک می توان به کنسرت های فضای باز رایگان، ورزش های زمستانی و سایر فعالیت های گروهی و گردش های مختلف اشاره نمود.

فعالیت های تفریحی در دشت آبراهام

دشت آبراهام مکانی عالی برای گذراندن یک روز خانوادگی یا با دوستان است. در این پارک می توانید فعالیت های مختلفی از جمله پیاده روی، دوچرخه سواری، پیک نیک، بازی و بازدید از اماکن تاریخی انجام دهید. در طول فصل زمستان، دشت آبراهام به یک پیست اسکی بزرگ تبدیل می شود.

دشت آبراهام یک مکان عالی برای لذت بردن از فضای باز است. در این پارک می‌توانید به پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، پیک‌نیک و بازی بپردازید. همچنین، در دشت آبراهام چندین بنای تاریخی و یادبود وجود دارد که می‌توانید از آنها بازدید کنید.

یکی از مهم‌ترین بناهای تاریخی در دشت آبراهام، میدان نبرد آبراهام (Plains of Abraham Battlefield Park) است. در این میدان می‌توانید از مجسمه‌های یادبود ژنرال جیمز ولف (James Wolfe) و ژنرال لوئی ژوزف دو مونکالم (Louis-Joseph de Montcalm) دو فرمانده این جنگ بازدید کنید.

همچنین، در دشت آبراهام موزه میدان نبرد آبراهام (Plains of Abraham Battlefield Museum) وجود دارد که در آن می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد جنگ آبراهام و تاریخچه دشت آبراهام کسب کنید.

بازدید از دشت آبراهام

دشت آبراهام در تمام طول سال برای بازدیدکنندگان باز است. ورودی به پارک رایگان است.

دشت آبراهام در تمام طول سال قابل بازدید است. با این حال، بهترین زمان برای بازدید از این منطقه، فصل تابستان است. در فصل تابستان، آب و هوای دشت آبراهام گرم و آفتابی است و می توانید از تمام فعالیت های تفریحی موجود در این منطقه لذت ببرید.

اگر قصد دارید از دشت آبراهام در فصل زمستان بازدید کنید، توجه داشته باشید که دمای هوا در این منطقه بسیار سرد می شود و ممکن است برخی از فعالیت های تفریحی در این فصل در دسترس نباشند.

برای رسیدن به دشت آبراهام می توانید از اتوبوس یا تاکسی استفاده کنید. همچنین می توانید با پای پیاده از مرکز شهر کبک به دشت آبراهام بروید. اگر با ماشین شخصی سفر می‌کنید، می‌توانید در پارکینگ‌های عمومی نزدیک به دشت آبراهام پارک کنید.

جاذبه های گردشگری دشت آبراهام

دشت آبراهام دارای جاذبه های گردشگری مختلفی است که در ادامه به برخی از آنها اشاره می کنیم:

 • مجسمه پیروزی: این مجسمه به یادبود نبرد دشت آبراهام برپا شده است و یکی از مهم ترین اماکن تاریخی در این پارک است.
 • منطقه حفاظت شده ملی دشت آبراهام: این منطقه حفاظت شده دارای انواع مختلف گیاهان و جانوران است.
 • مرکز تفریحی دشت آبراهام: این مرکز دارای امکانات مختلفی از جمله استخر، سالن ورزشی و زمین های بازی است.
 • میدان نبرد دشت آبراهام: این میدان که محل وقوع نبرد خونینی بین نیروهای فرانسوی و بریتانیایی در سال 1759 بود، امروزه به یادبود این نبرد به نام میدان نبرد دشت آبراهام نامگذاری شده است. در این میدان، می توانید مجسمه های متعددی از سربازان و فرماندهان هر دو طرف جنگ را مشاهده کنید.
 • موزه دشت آبراهام: این موزه که در سال 1984 افتتاح شد، به تاریخچه دشت آبراهام و نبردی که در این دشت رخ داد می پردازد. در این موزه، می توانید از نمایشگاه های مختلفی در مورد تاریخچه دشت آبراهام، فرهنگ مردم محلی و نبرد سال 1759 بازدید کنید.
 • باغ های آبراهام: این باغ ها که در سال 1838 افتتاح شدند، یکی از زیباترین باغ های عمومی در شهر کبک هستند. در این باغ ها، می توانید از انواع گل ها و گیاهان، فواره ها، مجسمه ها و مناظر خیره کننده از رودخانه سنت لورنس لذت ببرید.
 • مقبره ژنرال ولف: این مقبره که در سال 1759 ساخته شد، محل دفن ژنرال جیمز ولف، فرمانده نیروهای بریتانیایی در نبرد دشت آبراهام است. این مقبره در بالای تپه ای مشرف به میدان نبرد قرار دارد و مناظر خیره کننده ای از میدان نبرد و شهر کبک را ارائه می دهد.
 • مرکز بازدیدکنندگان دشت آبراهام: این مرکز بازدیدکنندگان که در سال 2009 افتتاح شد، به عنوان یک مرکز راهنمایی برای بازدیدکنندگان دشت آبراهام عمل می کند. در این مرکز بازدیدکنندگان، می توانید از نقشه ها و بروشورهای رایگان در مورد جاذبه های گردشگری دشت آبراهام استفاده کنید و همچنین از راهنمایی کارکنان مرکز بازدیدکنندگان بهره مند شوید.

نکات مهم برای بازدید از دشت آبراهام

 • در فصل تابستان، دمای هوا در دشت آبراهام می تواند بسیار بالا باشد. بنابراین، حتما آب کافی بنوشید و از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
 • در فصل زمستان، دمای هوا در دشت آبراهام می تواند بسیار پایین باشد. بنابراین، لباس گرم بپوشید.
 • کفش راحت بپوشید، زیرا ممکن است مجبور باشید مسافت زیادی را پیاده روی کنید.
 • اگر قصد دارید در دشت آبراهام پیک نیک کنید، حتما کیسه زباله همراه خود داشته باشید.
 • از آسیب زدن به گیاهان و جانوران در منطقه حفاظت شده ملی دشت آبراهام خودداری کنید.

نتیجه گیری

دشت آبراهام یک مقصد گردشگری محبوب در شهر کبک کانادا است که بازدیدکنندگان می توانند از آن برای لذت بردن از فضای باز، یادگیری در مورد تاریخ و فرهنگ کبک و شرکت در فعالیت های مختلف تفریحی استفاده کنند. اگر به شهر کبک سفر می کنید، حتما از دشت آبراهام دیدن کنید.

انتشار: 28 مهر 1402 بروزرسانی: 1 آبان 1402 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 932

به "بازدید از دشت آبراهام کبک هم یک گشت تفریحی هم مرور تاریخ" امتیاز دهید

1 کاربر به "بازدید از دشت آبراهام کبک هم یک گشت تفریحی هم مرور تاریخ" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید از دشت آبراهام کبک هم یک گشت تفریحی هم مرور تاریخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید