بازدید از دشت آبراهام کبک هم یک گشت تفریحی هم مرور تاریخ

یکی از تفرجگاه های اطراف کبک، دشت آبراهام است که البته تاریخ جنگ هایی را نیز بر پیشانی خود دارد.

بازدید از دشت آبراهام کبک هم یک گشت تفریحی هم مرور تاریخ

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: وقتی اهالی کبک در کشور کانادا قصد داشته باشند از یک پیک نیک خانوادگی و استراحت زیر نور خورشید لذت ببرند به سمت دشت آبراهام سرازیر می شوند. این پارک سر سبز به مساحت 108 هکتار از دشت های چمن، آب نماها، یادمان ها، درختان و باغ های تازه و دلپذیر تشکیل شده است.

طی جنگ 7 ساله ای که در جهان به جنگ سرخپوست ها و فرانسوی ها در آمریکا شناخته می گردد، ارتش انگلیس زمانی که تحت فرمان ژنرال جیمز ولف (James Wolfe) توانست بر روی صخره های بالای شهر کبک قدم بگذارد، به پیروزی بزرگی دست پیدا کرد. آن ها نیروهای مارکی مون کَلْم (Montcalm) را در دشت های آبراهام شکست دادند. ولف که خودش طی جنگ آسیب هایی جدی متحمل شده بود توانست یک پیروزی قطعی برای انگلیس در کشور کانادا رقم بزند.

در اوایل دهه 1750، پیشروی فرانسه در رودخانه اوهایو (Ohio) دوباره سبب بروز جنگی مسلحانه بین ارتش این کشور و کلونی های انگلیسی شد. در سال 1756 که سال اول شروع رسمی جنگ 7 ساله بود، انگلیس متحمل شکست های متعددی در برابر فرانسه و متحدانش از شبکه ای وسیع از بومیان آمریکا شد. هر چند در سال 1757، نخست وزیر این کشور ویلیام پیت (William Pitt) تشخیص داد که توسعه احتاقتصادی امپریالی می تواند سبب پیروزی در برابر فرانسه گردد و برای همین موضوع قرض های سنگینی کرد تا به جنگی وسیع یاری کند. پیت شورش های پروس علیه فرانسه و متحدانش در اروپا را تأمین اقتصادی کرد و بعلاوه کلونی های خود را در ارتش رو به رشد آمریکای شاقتصادی تقویت نمود.

در نهایت در سال 1760 فرانسه از کانادا اخراج شد و در سال 1763 تمام متحدان این کشور یا به پروس اعلام صلح جداگانه کردند یا در برابر آن ها شکست خوردند. به علاوه کوشش های اسپانیا برای یاری به نیروهای فرانسوی در آمریکا نیز با شکست رو به رو شد و بعلاوه فرانسه در برابر نیروی های انگلیسی در هند نیز نتوانست به پیروزی دست یابد. جنگ های 7 ساله با امضای عهدنامه هوبرتوس برگ (Hubertusburg) و پاریس در فوریه سال 1763 به سرانجام رسید. در عهدنامه پاریس، فرانسه تمام ادعاهای خود مبنی بر مالکیت زمین های کانادا را پس گرفت و لوئیزیانا را نیز به اسپانیا واگذار کرد. بعلاوه فلوریدای اسپانیایی و قسمت بالای کانادا نیز به انگلیس تعلق گرفت. 15 سال بعد خشم و کینه فرانسوی ها برای این حجم از شکست، با حمایت و دخالت در انقلاب آمریکا و جانب داری از وطن پرستان ظاهر شد.

دشت آبراهام امروزی

امروزه در این مکان یک پارک بزرگ و زیبا به نام بتل فیلدز (Battlefields) وجود دارد که سالانه میزبان بیش از 4 میلیون بازدیدکننده است. نمایشگاه جنگ با مواردی که در کنار هم گرد آورده شما را به قلب جنگ های 7 ساله برده و اطلاعات مفیدی از تاریخ این وقایع به شما می دهد. در موزه رد پاها (Traces) بیش از 100 دست سازه از مجموعه باستان شناسی پارک به نمایش گذاشته شده است. از سایر تفریحات داخل این پارک می توان به کنسرت های فضای باز رایگان، ورزش های زمستانی و سایر فعالیت های گروهی و گردش های مختلف اشاره نمود.

انتشار: 18 اسفند 1400 بروزرسانی: 21 اسفند 1400 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 932

به "بازدید از دشت آبراهام کبک هم یک گشت تفریحی هم مرور تاریخ" امتیاز دهید

1 کاربر به "بازدید از دشت آبراهام کبک هم یک گشت تفریحی هم مرور تاریخ" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید از دشت آبراهام کبک هم یک گشت تفریحی هم مرور تاریخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید