در تور کانادا این کارها را انجام ندهید

کانادایی ها مردمانی صلح جو و بسیار دوست داشتنی هستند. اولین چیزی که در تور کانادا متوجه آن می شوید همین خون‌گرمی و مهمان‌نوازی آنها است. با این وجود مانند هر کشور دیگری در دنیا، مردمان این سرزمین هم نسبت به بعضی موضوع ها حساسیت بیشتری دارند که بهتر است قبل از سفرتان در مورد آنها اطلاعاتی داشته باشید.

در تور کانادا این کارها را انجام ندهید

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: به آنها نگوید که شبیه آمریکایی ها هستند

اگر به کانادایی ها بگویید که شبیه به آمریکایی‌ها هستند، آنها واکنش نشان می‌دهند. کانادایی ها خود را از همسایه جنوبیشان جدا می‌دانند و معتقد هستند که یک هویت مستقل از آمریکایی‌ها دارند. ممکن است بعضی از آنها با لهجه آمریکایی صحبت کنند اما کانادایی‌ها یک تاریخ، سیاست و اقتصاد جداگانه از ایالات متحده را برای خودشان در نظر می گیرند و به آن افتخار می‌کنند. پس بهتر است در تور کانادا خود به این موضوع اشاره ای نکنید.

در خصوص تصویر ملکه بریتانیا بر روی سکه های آن ها، اظهار نظر نکنید

تصویر ملکه بریتانیا بر روی تمام سکه‌ها و اسکناس های 20 دلاری کانادایی نقش بسته است. اگر چه کانادایی‌ها به طور عمومی وفاداری خود را نسبت به سلطنت بریتانیا بیان نمی‌کنند، اما واقعیت این است که ملکه الیزابت، ملکه این کشور است. پس در مورد تصویر ملکه بر روی سکه‌های آن‌ها، اظهار نظر نکنید.

هنگام استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، اول اجازه دهید افراد داخل پیاده شوند و بعد شما شوار شوید

در تور کانادا خود و هنگام سوار شدن اتوبوس، قطار و هر وسیله عمومی دیگر، کنار بایستید و اجازه دهید اول افراد داخل پیاده شوند و بعد شما سوار شوید. این قانون بیشتر در شهر ونکوور، تورنتو و مونترال که ازدحام جمعیت زیاد است، اعمال می‌شود. البته کلمه متاسفم را آماده نگه دارید که اگر مبادا به شخصی برخورد کردید، بیان کنید.

از تیم هورتونز انتقاد نکنید!

تیم هورتونز یک رستوران زنجیره‌ای کانادایی است که بیشتر از 4000 شعبه در جهان دارد. این فست فود توسط بازیکن هاکی روی یخ معروف یعنی تیم هورتون راه اندازی شده است. قهوه و دونات‌های این رستوران هم در بین مردم محلی و هم مسافران تور ارزان کانادا بسیار محبوب است. شاید یکی از دلایل خوردن بسیار زیاد دونات توسط مردم این سرزمین، وجود تیم هورتونز باشد. حتی اگر از قهوه یا دونات این رستوران خوشتان نیامد، به هیچ وجه به این نماد فرهنگی کانادا توهین نکنید.

عذرخواهی کنید

شاید کلیشه‌ای باشد اما مردم کانادا خیلی از کلمه متاسفم استفاده می‌کنند. جای تعجب ندارد، چون مردم این سرزمین به مودب بودن، شهره هستند. اگر در تور کانادا شخصی به غیر عمد به شما تنه زد و گفت متاسفم، شما هم در جواب این کلمه را تکرار کنید، حتی اگر شما به هیچ وجه مقصر نباشید. اگر این گونه رفتار نکنید، در نظر دیگران فردی بی‌ادب تلقی می شوید.

در خصوص روابط بین انگلیس و فرانسه صحبت نکنید

کشور فرانسه و انگیسی و امپراطوری های آنها با بومی های کانادا اختلاف نظرهایی داشتند. در بازه های تاریخی در این خصوص مسائل فراوانی به وجود آمده است. شاید هیچگاه بین آنها جنگی در نگرفت، اما جدال ها انتها نیافته و کدورت ها به جای مانده است.

بومیان کانادایی، ساکنان اصلی این خاک هستند و هنوز داخل مرزها زندگی می نمایند.

اگر شربت افرا هم دوست ندارید، در جمع اعلام نکنید

برگ درخت افرا در پرچم آنها حک شده و این درخت نماد این کشور می باشد. علاوه بر ارزش سمبلیک افرا، یکی از اغلام پر استفاده غذایی کانادایی هم است. شهر کبک بزرگترین تولیدنماینده آن ست و در پنکک، وافل، تست فرانسوی و دسر جوی دوسر مورد استفاده قرار می گیرد. بی شک یکی از برترین سوغاتی های کانادا هم همین مایع شیرین و دلچسب خواهد بود. پس حتی اگر از طمع آن هم خوشتان نمی آید، اصلا بازگو نکنید.

شربت افرار، دارای ارزش غذایی بسیار زیادی می باشد

اگر از خوردن پوتین (poutine) لذت نبرید، به کسی نگوید

پوتین یک غذای سنتی کانادایی است که از ورقه های سیب زمینی همراه با پنیر و آب گوشت پخته می گردد که بسیار سنگین و چرب است. قبل از اینکه پوتین را امتحان نکرید، راجع به آن اظهارنظر نکنید.

در پخت سنتی پوتین، گوشت هم به آن اضافه می نمایند

در اینجا نگوید که زمستان خیلی سرد است!

کسانی که در اینجا زندگی می نمایند، به خوبی به سرمای زمستان واقف هستند و دوست ندارند که کسی این موضوع را یادآوری کند. مخصوصا اگر از کشورهای گرمسیری به کانادا رفتید اصلا این جمله را به زبان نیاورید. بعداز تعطیلات شما به خانه هایتان می روید اما زندگی در کانادا و سرمای کشنده زمستان، در جریان است.

بیشتر خاک کانادا که در قطب شمال واقع شده است، خالی از سکنه است

انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1401 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 52

به "در تور کانادا این کارها را انجام ندهید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در تور کانادا این کارها را انجام ندهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید