تفاوت کالج و دانشگاه در کانادا

به گزارش مجری سفرهای گردشگری و تجاری، یکی از بهترین راه ها برای مهاجرت به این کشور، اخذ ویزای تحصیلی کانادا است؛ مسیری که می تواند به شما کمک کند با پیدا کردن کار بعد از تحصیلات تان، در آنجا بمانید و بتوانید اقامت این کشور را دریافت کنید. کسب اطلاعات در مورد شرایط تحصیل در کانادا یکی از اولین کارها برای پیمودن این مسیر است. در ادامه تفاوت کالج و دانشگاه را بررسی می کنیم.

تفاوت کالج و دانشگاه در کانادا

بر خلاف کشور آمریکا که در آن به مدارس محلی کالج گفته می‌شود، کالج در کشور کانادا محلی برای ارائه آموزش های فنی و با هدف رشد اقتصادی این سرزمین است. برنامه‌های مطالعاتی کالج‌های کانادا بر اساس روند بازار کار و نیاز‌های کارفرمایان مشخص می‌شود. به بیان دیگر می توان گفت کالج ها معمولا بر مهارت های خاص، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و تجارت تمرکز دارند و استخدام دانشجویان پس از پایان تحصیلاتشان، هدف مستقیم آنها است. اندازه کلاس‌های درس در کالج ها بسیار کوچک است تا تعامل بین معلم و دانشجویان بیشتر باشد و به همین خاطر، تجربه عملی دانش‌آموزان تا حد زیادی افزایش پیدا می‌کند. کالج‌ها تحت نظارت دانشگاه‌های کانادا هستند و در 3 مقطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی و ارائه گواهینامه فعالیت می‌کنند.

برای اخذ پذیرش از کالج های کانادا نیازی به ارائه مدرک زبان IELTS نیست و شما می‌توانید دوره‌های آموزش زبان خود را در کالج بگذرانید. توجه کنید که شما تا مقطع لیسانس می‌توانید در کالج های کانادا تحصیل کنید و در صورتی که مدرک فوق لیسانس و یا بیشتر دارید، مجاز به ثبت نام در کالج های کانادا نیستید. شهریه کالج‌های این کشور معمولا سالانه از 15 تا 20 هزار دلار کانادا متغیر است. میزان شهریه به کالج مورد نظر و رشته انتخابی شما بستگی دارد.

دانشگاه ها در کانادا بر مهارت‌های تحلیلی، برنامه‌های آموزشی و حرفه‌ای و توانایی درک و استفاده از اطلاعات متمرکز هستند. دانشجویان این دانشگاه ها، در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا فارغ التحصیل می‌شوند. دوره‌های آموزشی در دانشگاه ها حدودا بین 3 تا 4 سال است؛ به همین خاطر تحصیل در دانشگاه‌های کانادا گزینه‌ جذابتری برای دانشجویان بومی و دانشجویان بین المللی است. همانطور که انتظار می‌رود تحصیل در دانشگاه‌ها گران تر از تحصیل در کالج است، اما دانشجویان برای مقاطع فوق لیسانس و دکترا می‌توانند از کمک‌های مالی دانشگاه استفاده کنند.

برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های این کشور و اخذ ویزای تحصیلی کانادا، حتما باید مدرک زبان ارائه شود؛ آیلتس برای ایالات انگلیسی زبان و PTE برای ایالات فرانسوی زبان. نوع مدرک زبان و نمره آن به رشته انتخابی شما در دانشگاه بستگی دارد. اگر دارای مدرک دانشگاهی هستید، برای ادامه تحصیل در کانادا، مدارک شما باید توسط سیستم WES به تائید برسد.

انتشار: 23 دی 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 15

به "تفاوت کالج و دانشگاه در کانادا" امتیاز دهید

4 کاربر به "تفاوت کالج و دانشگاه در کانادا" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاوت کالج و دانشگاه در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید