تعطیلات ملی کانادا در تقویم

از آنجایی که سیستم اداره حکومت به دو قلمرو ملی و استانی تقسیم میشود، این موضوع در تقویم تعطیلات نیز موثر بوده و تعطیلات ملی برای همه مردم کانادا بوده و تعطیلات استانی مختص یک استان است. در ادامه برخی تعطیلات ملی کانادایی ها را نام میبریم.

تعطیلات ملی کانادا در تقویم

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: تعطیلات روز سال نو

روز اول ژانویه به عنوان اولین روز سال در تمامی کشورهایی که تقویم Gregorian را مبنای کار خود قرار داده‌اند از جمله کشور کانادا تعطیل است. همین مسئله منجر شده به اینکه این روز از سال به عنوان رایج‌ترین تعطیلی عمومی در جهان شناخته شود. این روز از سال در کانادا با نمایش آتش‌بازی و مهمانی جشن گرفته می‌شود. مردم از شامگاه 31 دسامبر با برگزاری مهمانی در خانه‌ها و کافه‌ها به استقبال سال نو می‌روند. در صورتی که روز سال نو در روزهای شنبه و یکشنبه قرار گرفته باشد تعطیلی رسمی به روز دوشنبه منتقل خواهد شد. در این روز اکثر فروشگاه‌ها بسته بوده و سیستم‌های حمل‌ونقل عمومی خدمات کمتری ارائه می‌کنند.

تعطیلات روز ویکتوریا

روز ویکتوریا به جز نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا و نیوفاند لند در سایر استان‌ها و قلمروهای کانادا تعطیل رسمی میباشد. این روز به منظور بزرگداشت ملکه ویکتوریا به عنوان ملکه بریتانیا جشن گرفته می‌شود. در برخی از شهرهای کانادا مراسم رژه و آتش‌بازی به مناسبت روز ویکتوریا برگزار می‌گردد که قابل توجه‌ترین آن در شهر ویکتوریا در استان بریتیش کلمبیا اتفاق می‌افتد. در این روز مدارس و ادارات دولتی کانادا تعطیل بوده و خدمات شهری به طور محدود ارائه می‌گردد.

تعطیلات روز کانادا

در روز اول جولای 1867 کشور کانادا به یک فدراسیون با 4 استان شامل نوا اسکوشیا، نیوبرانزویک، انتاریو و کبک تبدیل شد. از سال 1983 این روز تحت عنوان روز کانادا شناخته شده است. این روز در سرتاسر کشور جزو تعطیلات رسمی کانادا به شمار میرود و در این روز تمامی مدارس و ارگان‌ها تعطیل میباشند. روز کانادا در خیلی از شهرهای کانادا با برگزاری رویدادهای مختلف مانند رژه، کنسرت، کارناوال، جشنواره، آتش‌بازی و مراسم شهروندی برای شهروندان جدید جشن گرفته می‌شود. این جشن‌ها معمولا در فضاهای باز برگزار شده و نوعی روحیه وطن‌پرستی در آن‌ها جریان دارد. همچنین پرچم ملی کانادا به طور گسترده نمایش داده شده و افراد صورت خود را با رنگ‌های سفید و قرمز به عنوان رنگ‌های ملی کانادا آراسته می‌کنند.

تعطیلات روز کارگر

روز کارگر در اولین دوشنبه از ماه سپتامبر جشن گرفته می‌شود در این روز به کارگران اجازه داده می‌شود تا برای شرایط کاری و حقوق بهتر اقداماتی را انجام دهند. روز کارگر برای بسیاری از کانادایی‌ها بخشی از یک آخر هفته طولانی محسوب می‌شود. در گذشته روز کارگر بیشتر به فعالیت‌هایی در جهت حقوق کارگران اختصاص پیدا می‌کرد اما در حال حاضر اکثر کانادایی‌ها از این تعطیلات به منظور سفر و پیک‌نیک استفاده می‌کنند. روز کارگر جز تعطیلات رسمی کانادا در سرتاسر این کشور بوده و اکثر مشاغل در این روز تعطیل هستند. علاوه بر این اکثر سازمان‌ها، مدارس و سایر موسسات آموزشی نیز در این روز تعطیل میباشند. خدمات حمل‌ونقل عمومی نیز در این روز کاهش پیدا خواهد کرد. این روز ابتدا در بهار جشن گرفته می‌شد اما از سال 1894 به فصل پاییز منتقل شد.

تعطیلات Good Friday

جمعه خوب دو روز قبل از عید پاک یکشنبه اتفاق می‌افتد. این روز بزرگداشت مصلوب شدن حضرت مسیح است که به وسیله مسیحیان در کانادا و نقاط دیگر جهان گرامی داشته می‌شود. جمعه خوب به جز استان کبک در سایر مناطق کشور کانادا به عنوان تعطیل رسمی شناخته می‌شود. در این روز مدارس و اکثر قریب به اتفاق مشاغل تعطیل هستند.

مسیحیان حتی اگر در بقیه سال به طور مرتب در مراسم کلیسا شرکت نکنند در جمعه خوب به کلیسا می‌روند. در مراسمی که برگزار می‌گردد شمع‌ها خاموش شده و معمولا روی مجسمه‌ها، نقاشی‌ها و صلیب‌ها یک پارچه سیاه، بنفش یا خاکستری کشیده می‌شود. ضمن این که بعضی از مسیحیان در جمعه خوب روزه می‌گیرند. در این روز فروشگاه‌ها و حمل‌ونقل عمومی به طور محدود به ارائه خدمات می‌پردازند.

تعطیلات روز شکرگذاری

روز شکرگذاری از سال 1957 میلادی در دومین دوشنبه از ماه اکتبر تعطیل بوده و در این روز مردم به خاطر محصول خوب و سایر نعمت‌ها به شکرگذاری می‌پردازند. روزشکرگذاری در کانادا به نوعی با جشنواره‌های برداشت محصول در اروپا پیوند دارد. به جز نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا و نیوفاند لند روز شکرگذاری در سایر مناطق کانادا به عنوان تعطیل رسمی شناخته می‌شود. در این روز مدارس، سازمان‌ها، فروشگاه‌ها و بسیاری از مشاغل تعطیل بوده و خدمات حمل‌ونقل عمومی محدود می‌شود. در تعطیلات مربوط به روز شکرگذاری بسیاری از کانادایی‌ها به دیدار اقوام و دوستان خود در مناطق دیگر رفته یا از آن‌ها میزبانی می‌کنند. ضمن این که این تعطیلات فرصت خوبی برای یک سفر پاییزی نیز محسوب می‌شود.

تعطیلی روز یادبود

در روز یادبود تمامی فداکاری‌های مردم در درگیری‌های مسلحانه از جمله جنگ‌های جهانی اول و دوم گرامی داشته می‌شود. ادای احترام به کشته‌شدگان جنگی و گذاشتن عکس و نامه رو مقبره آن‌ها از جمله کارهایی است که در این روز انجام می‌شود. اگرچه دولت فدرال روز یادبود را به عنوان یکی از تعطیلات رسمی کانادا می‌شناسد اما در استان‌های کبک، انتاریو، مانیتوبا و نوا اسکوشیا این روز به عنوان تعطیلات قانونی در نظر گرفته نشده است. برخی مدارس در روز یادبود دایر بوده و مراسمی مانند سخنرانی در مورد جنگ و کشته‌شدگان را برگزار می‌کنند.

تعطیلی روز کریسمس

روز کریسمس از دیگر تعطیلات رسمی کانادا است که در سرتاسر کشور جشن گرفته می‌شود. طبق نظرسنجی‌ها روز کریسمس محبوب‌ترین تعطیلات در کشور کانادا بوده و میزان علاقه مردم به آن دو برابر بیشتر از روز کانادا است. اکثر کانادایی‌ها روز تولد حضرت مسیح را جشن گرفته و سنت‌های خاصی از جمله درخت کریسمس و بازدید از دوستان و اقوام را برپا می‌کنند. در روز کریسمس مدارس، سازمان‌ها و اکثر مشاغل تعطیل هستند. حمل‌ونقل عمومی یا متوقف می‌شود یا خدمات آن محدود می‌گردد. برخی از فروشگاه‌ها در این روز نیز خدمات ارائه می‌کنند.

تعطیلات Boxing Day

برای بسیاری از کانادایی‌ها Boxing Day در تاریخ 26 دسامبر تعطیل است و آن‌ها این فرصت را پیدا می‌کنند تا در خریدهای پس از کریسمس و همچنین تماشای هاکی روی یخ شرکت نمایند. اگرچه Boxing Day تنها در استان انتاریو به عنوان یک تعطیلات قانونی شناخته می‌شود اما برای کارکنان فدرالی و بانک‌ها نیز به عنوان روز تعطیل در نظر گرفته شده است. ضمن این که عملا اکثر سازمان‌ها و مشاغل در این روز تعطیل هستند. البته Boxing Day در تمام استان‌ها تعطیل نبوده و 8 استان و قلمروی کانادا در این روز تعطیل هستند. مدارس و اکثر مشاغل در این روز تعطیل بوده و ارائه خدمات عمومی با محدودیت مواجه می‌شود.

اگر می‌خواهید تور کانادا خود را انتخاب کنید همزمانی تور با تعدادی از جشن ها، تعطیلات و فستیوالهای سالیانه کانادا می‌تواند سفر شما را بهتر و جذاب تر کند.

انتشار: 9 فروردین 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 68

به "تعطیلات ملی کانادا در تقویم" امتیاز دهید

1 کاربر به "تعطیلات ملی کانادا در تقویم" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلات ملی کانادا در تقویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید