تعطیلات استانی کانادا در تقویم

همانطور که قبلا همه گفته بودیم تعطیلات در کانادا دو نوع است روزهایی که ملی هستند و همه جای کانادا تعطیل است و روزهایی که فقط در استانهای خاصی تعطیل شده اند، در ادامه لیستی از تعطیلات استانی کانادا را نام خواهیم برد.

تعطیلات استانی کانادا در تقویم

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: تعطیلات مدنی

تعطیلات مدنی جزو تعطیلات رسمی کانادا در استان‌های آلبرتا، بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان، انتاریو، نیوبرانزویک و نوناووت به حساب می آیند. مردم این استان‌ها اولین دوشنبه از ماه آگوست را با تهیه و توزیع کیک، رویدادهای ورزشی، آتش‌بازی و جشنواره‌های فرهنگی جشن می‌گیرند. در این روز مدارس، سازمان‌ها و بسیاری از مشاغل تعطیل هستند و برگزاری رژه و رویدادهای عمومی ممکن است باعث ایجاد مشکل در عبور و مرور شود. تعطیلات مدنی با نام‌های دیگری نیز شناخته می‌شود که برای هر یک از استان‌ها دارای تفاوت است.

تعطیلات روز سنت پاتریک

روز سنت پاتریک یک تعطیلات عمومی در استان نیوفاند لند و لابرادور کانادا است که تاریخ آن در نزدیک‌ترین دوشنبه به روز 17 مارس قرار دارد. در این روز یاد سنت پاتریک به عنوان یک مبلغ مذهبی که در قرن 5 میلادی بسیاری از ساکنان ایرلند را مسیحی کرده بود گرامی داشته می‌شود. روز سنت پاتریک به ویژه توسط افرادی که پیشینه ایرلندی دارند جشن گرفته می‌شود. اگرچه این روز جزو تعطیلات رسمی این استان محسوب می‌شود اما با این وجود بسیاری از مدارس، سازمان‌ها و مشاغل مشغول فعالیت هستند و خدمات حمل‌ونقل عمومی طبق برنامه زمانی هر روز ارائه می‌شود.

تعطیلات روز Islander

روز Islander از تعطیلات قانونی جزیره پرنس ادوارد است که هر ساله در سومین دوشنبه ماه فوریه جشن گرفته می‌شود. در این روز مداری و اکثر مشاغل تعطیل بوده و مردم این فرصت را دارند تا به استراحت و انجام امور شخصی بپردازند. این تعطیلات جامعه‌محور بوده و جشن‌های خانوادگی در این روز رواج دارد.

تعطیلات روز Louis Riel

روز Louis Riel یک تعطیلات عمومی در سومین دوشنبه از ماه فوریه در استان مانیتوبا میباشد. این روز به منظور گرامیداشت لوئیز ری به عنوان یکی از سیاستمداران مهم تاریخ کانادا بدین عنوان نامگذاری شده است. این تعطیلات به عنوان فرصتی برای ساکنان استان مانیتوبا است تا چند روزی را در کنار خانواده خود بگذرانند. در این روز مدارس، سازمان‌ها و بسیاری از مشاغل و فروشگاه‌ها تعطیل هستند. ضمن این که خدمات حمل‌ونقل عمومی نیز محدود خواهد شد.

تعطیلات روز سنت ژان باپتیست

مردم استان کبک و برخی دیگر از مناطق فرانسوی کانادا همه ساله روز 24 ژوئن را به افتخار سنت ژان باپتیست جشن می‌گیرند. این روز تنها در استان کبک به عنوان تعطیلات رسمی شناخته می‌شود. در این روز رویدادهای مختلفی برگزار می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به جشن‌های عمومی، کنسرت‌های راک و جاز، مسابقات ورزشی، رژه و نمایش آتش‌بازی اشاره داشت. مدارس، سازمان‌ها و بسیاری از فروشگاه‌ها در این روز تعطیل بوده و خدمات حمل‌ونقل عمومی محدود می‌شود.

تعطیلات دوشنبه عید پاک

دوشنبه عید پاک یک تعطیلات عمومی در 6 استان و قلمروی کانادا از جمله کبک است که در آن رستاخیز مسیح گرامی داشته می‌شود. در این روز مدارس و اکثر مشاغل تعطیل بوده و خدمات حمل‌ونقل عمومی کاهش پیدا می‌کند. اگرچه این روز به عنوان یکی از تعطیلات رسمی کانادا توسط دولت فدرال ذکر شده اما در تعدادی از استان‌ها و قلمروها این‌گونه نیست. این روز در بسیاری دیگر از کشورهای انگلیسی‌زبان نیز تعطیل است. تخم مرغ یکی از نمادهای مهم عید پاک بوده و به نوعی نمایانگر تولدی دوباره در طبیعت است.

تعطیلات روز مردم بومی

روز مردم بومی کانادا جزو تعطیلات قانونی در قلمروهای شمال‌غربی کانادا به شمار میرود. البته رویدادهای مربوط به این روز به صورت ملی در سرتاسر کشور برگزار می‌گردد اما در سایر استان‌ها و قلمروهای کانادا به عنوان تعطیلات قانونی شناخته نمی‌شود. روز مردم بومی به کانادایی‌ها این فرصت را می‌دهد تا در رابطه با ارزش‌ها، فرهنگ‌ها و آداب و رسوم مردم بومی اطلاعات بیشتری را به دست بیاورند. این روز در کانادا با رقص، موسیقی و جشنواره‌های سنتی جشن گرفته می‌شود.

تعطیلات روز خانواده

روز خانواده جزو تعطیلات عمومی استان‌های آلبرتا، بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، انتاریو و ساسکاچوان است. مردم این استان‌ها سومین دوشنبه فوریه را به واسطه اهمیت خانواده و زندگی خانوادگی جشن می‌گیرند. در روز خانواده سازمان‌ها، مدارس و اکثر مشاغل در 5 استان مذکور تعطیل هستند. مردم در این روز در فعالیت‌های خانوادگی مانند بازدید از نمایشگاه‌های هنری، تماشای فیلم، اسکیت و… شرکت می‌کنند.

اگر می‌خواهید تور کانادا خود را انتخاب کنید همزمانی تور با تعدادی از جشن ها، تعطیلات و فستیوالهای سالیانه کانادا می‌تواند سفر شما را بهتر و جذاب تر کند.

انتشار: 9 فروردین 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 69

به "تعطیلات استانی کانادا در تقویم" امتیاز دهید

3 کاربر به "تعطیلات استانی کانادا در تقویم" امتیاز داده اند | 4.7 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلات استانی کانادا در تقویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید