آشنایی با امکانات کشتی کروز

سفر با کشتی کروز مقرون به صرفه اما لوکس و راحت به شمار میرود در این نوع سفر شما با امکانات فراوانی که در اختیارتان است بهترین تجربه را پشت سر خواهید گذاشت.

آشنایی با امکانات کشتی کروز

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: هر کشتی کروز امکانات مخصوص به خود را دارد. هر کمپانی و شخصی که مالک کشتی است نوعی از امکانات را در اختیار مسافرانش قرار می دهد، بنابراین با توجه به این که چه نوع کشتی را انتخاب کنید، ویژگی هایش نیز متفاوت خواهد بود؛ اما می توان به طور کلی می توان به امکانات اصلی آن ها اشاره نمود که در اغلب شان مشترک است.

1- اقامت

در همه کشتی های کروز امکان اقامت وجود دارد، هرچه کشتی مورد نظرتان سطح بالاتر و لوکس تر باشد امکانات اقامتی بهتری هم دارد. اتاق های گوناگون از مهم ترین ویژگی ها و امکانات کروزها هستند و به علت وجود همین اتاق هاست که به این نوع از کشتی ها لقب هتل های معلق را داده اند.

همه چیز در کروزها مانند یک هتل، برنامه ریزی شده است برای مثال خدمه ای برای رسیدگی به نیازهای میهمانان وجود دارند یا می توانید غذا و خوراکی را سفارش داده و در اتاق تان میل کنید. بعلاوه در اغلب کروزها این امکان نیز وجود دارد که بتوانید ابعاد و نوع اتاق تان را نیز انتخاب کنید. هزینه اقامت در کروزها نیز شبیه به هتل ها حساب می گردد و باید بنابر شب هایی که در آن اقامت می کنید، هزینه بپردازید.

2- رستوران و غذا

رستوران و کافه ها نیز از مهم ترین قسمت های کشتی های کروز به شمار می آیند. در هر کشتی بنابر ظرفیتش، غذاخوری هایی تعبیه می گردد تا وعده های غذایی مسافران در آن ها تهیه گردد. در سال های اخیر کروزها به مقدار ای محبوب شده اند که حالا می بینیم رستوران های معروف جهان نیز در آن ها شعبه دارند و غذاهای بسیار لذیذ و با کیفیتی را ارایه می دهند.

بد نیست بدانید که در بیشتر کروزها رستوران هایی وجود دارند که غذاهای شان را به صورت بوفه ارایه می دهند تا مسافران در هر زمانی بتوانند به خوراکی های مختلف دسترسی داشته باشند.

گذشته از رستوران ها، کافه ها نیز نقشی مهم دارند زیرا بسیاری از مسافران علاقه مند هستند که بر روی عرشه بنشینند و از چشم انداز ها اطراف لذت ببرند و با جرعه ای نوشیدنی خوش بگذرانند. شاید باورتان نگردد اما آمارها نشان می دهند که در طول یک روز در یک کشتی کروز معمولی هزاران نوشیدنی مصرف می گردد. همه این مسایل نشان می دهند که وجود کافه نیز امری ضروریست. تعداد کافه ها نیز همچون رستوران ها بنابر سبک و ظرفین کشتی ها متفاوت هستند.

3- سایر امکانات

گذشته از مواردی که به آن ها اشاره نمودیم، کشتی های کروز امروزی امکانات دیگری را نیز در اختیار مسافران قرار می دهند که در این قسمت آن ها را نام می بریم، تا دیدی کلی درباره کروزها به دست آورید.

سالن بدنسازی

مرکز اسپا

سالن زیبایی

سالن تئاتر

سالن سینما

استخر روباز

استخر سربسته

انواع سالن های ورزشی

حمام

سرویس بهداشتی

بیمارستان

آکواریوم

سالن بولینگ

سالن پایکوبی

فروشگاه سوغات

فروشگاه خوراکی

فروشگاه لباس

خیاطی

تفریحات کشتی های کروز

این روزها سازنده های کشتی های کروز با هم در رقابت هستند تا برترین امکانات و تفریحات را در اختیار میهمانان شان قرار دهند. با این اوصاف نمی توان تفریحات یکسان و مشخصی را برای کروزها نام برد؛ اما با این حال در این بخش سعی می کنیم با هم برخی از معروف ترین و رایج ترین تفریحات موجود در این کشتی ها را مرور کنیم.

غواصی: برخی از کشتی های بسیار لوکس در خود آکواریوم هایی دارند که می توان در آن ها غواصی را تجربه کرد. گذشته از آن، اغلب این کشتی در مکان های مناسب می ایستند و به علاقه مندان اجازه می دهند که به دریا یا اقیانوس ها وارد شده و غواصی را تجربه نمایند.

تفریح در پارک آبی: این روزها اغلب کشتی های کروز دارای پارک آبی هستند. در این پارک ها انواع وسایل بازی هیجان انگیز چون سرسره، استخرهای موج، استخرهای روباز و سربسته و هر آنچه در پارک های آبی به چشم می خورند، در دسترس مسافران قرار می گیرد.

تفریح در استخر: داشتن استخرهای کوچک و بزرگ از مهم ترین امکاناتی است که کشتی های کروز ارایه می دهند. بسیاری از مسافران علاقه مند هستند که در استخرها شنا نموده و هم زمان از چشم انداز ها دریا و اقیانوس ها لذت ببرند.

حمام آفتاب: آفتاب گرفتن بر روی عرشه کشتی های کروز نیز لذتی توصیف نشدنی دارد. در اغلب کشتی های کروز مسافرانی را مشاهده خواهید کرد که در کمال آرامش زیر نور خورشید در حال استفاده از نور خورشید هستند.

موج سواری: برخی از کروزها در عرشه محوطه ای دارند که مسافران می توانند در آن ها موج سواری را آموخته و از این تفریح هیجان انگیز لذت ببرند.

اتومبیل رانی: برخی از کشتی های کروز مجهز به زمین هایی مخصوص اتومبیل رانی و ماشین های مسابقه ای نیز هستند. حس راندن اتومبیل در کشتی جالب است و خاطره ای به یادماندنی را برای تان رقم خواهد زد.

قایق سواری: برخی از کروزها این امکان را نیز برای مسافران فراهم می نمایند تا در صورت تمایل سوار قایق های بادی شوند و با قایق در محوطه اطراف کروز پرسه بزنند.

گلف: از دیرباز گلف یکی از تفریحات مورد علاقه ثروتمندان بوده است؛ به همین دلیل این بازی به کشتی های کروز نیز راه پیدا کرد. حالا در بسیاری از کشتی ها امکان بازی گلف نیز وجود دارد.

شرکت در کنسرت ها: این روزها وجود خوانندگان معروف در کشتی های کروز، به تبلیغی برای جذب مسافر تبدیل شده است. خواننده های مشهور در کشتی های کروز کنسرت هایی برگزار می نمایند که شرکت در آن ها به محبوب ترین تفریحات میهمانان کروزها تبدیل شده است.

عکاسی: کشتی های کروز به آرامی حرکت می نمایند و به شما اجازه می دهند که در کمال آرامش از چشم انداز ها اطراف عکاسی کنید.

شرکت در مسابقه های گوناگون: مدیران کروزها برای تفریح گردشگران، مسابقه هایی ترتیب می دهند که مسافران نیز بتوانند در آن ها شرکت نموده و خاطره هایی به یادماندنی را ثبت نمایند.

شهربازی: برخی از کشتی های کروز شهربازی هم دارند که در آن ها انواع بازی های هیجانی به چشم می خورند. این تفریح بیشتر درکشتی های کروز خیلی لوکس دیده می گردد.

تیراندازی: نخستین هواداران کشتی های کروز سرمایه داران بزرگ بودند و همه می دانیم که تیراندازی همواره تفریحی مخصوص به این قشر جامعه بوده است. حالا شاهدیم که امکان تیراندازی در سالن های سر بسته و عرشه کشتی ها وجود دارند.

مونوریل: افرادی که کروز را برای سفر انتخاب می نمایند از دیدنی چشم انداز ها زیبای دریا و اقیانوس ها لذت می برند. برای این که مسافران بتوانند چشم انداز ها را از زاویه ای مجذوب کننده تر به دیدن بنشینند، برخی از کروزها مونوریل هایی دارند که با سوار شدن بر آن ها می توانید از زاویه ای بالاتر از عرشه چشم انداز دریا را دیدن کنید.

صخره نوردی: شاید تصورش را هم نمی کردید که در کشتی های کروز امکان صخره نوردی وجود داشته باشد؛ اما بسیاری از کروزها قسمت هایی دارند که برای علاقه مندان به صخره نوردی آماده سازی شده است.

انتشار: 7 اسفند 1400 بروزرسانی: 7 اسفند 1400 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 901

به "آشنایی با امکانات کشتی کروز" امتیاز دهید

2 کاربر به "آشنایی با امکانات کشتی کروز" امتیاز داده اند | 4.5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با امکانات کشتی کروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید