راهنمای انتخاب مقرون به صرفه ترین شهرهای کانادا برای زندگی

کانادا به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در جذب مهاجران، همواره مقصد بسیاری از افراد از سراسر جهان بوده است. با این حال، انتخاب شهر مناسب برای زندگی در این کشور پهناور از اهمیت بسزایی برخوردار است. عواملی همچون هزینه های زندگی، فرصت های شغلی، کیفیت آموزش و امکانات رفاهی باید در این انتخاب مدنظر قرار گیرند.

راهنمای انتخاب مقرون به صرفه ترین شهرهای کانادا برای زندگی

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: افراد به دلایل مختلفی تصمیم به مهاجرت و ترک کشور خود می گیرند. مواردی از قبیل ادامه تحصیل، پیدا کردن موقعیت شغلی بهتر و سرمایه گذاری از عواملی هستند که باعث مهاجرت افراد می گردد.

در سالهای اخیر کانادا جزو کشورهای مهاجر پذیر بوده و افراد زیادی از کشورهای دیگر علی الخصوص ایران وارد کانادا شده اند. کانادا دومین کشور پهناور جهانست، به دلیل کمبود نیروی کار روند جذب مهاجر در این کشور در سال های اخیر به شدت افزایش یافته است.

اما قبل از تصمیم به مهاجرت این مسئله مطرح است که کدام شهر، مقصد مناسبتری برای شما خواهد بود. عوامل مهمی در این انتخاب موثر هستند. مواردی مانند فراوانی کار، هزینه های زندگی، شرایط تحصیل و شرایط رفاهی و بهداشتی از عواملی هستند باید در نظر بگیرید. به همین دلیل در این نوشته به آنالیز و معرفی مقرون به صرفه ترین و برترین شهرهای کانادا برای زندگی می پردازیم.

برترین شهرهای کانادا برای زندگی

تورنتو

یکی از مقرون به صرفه ترین و برترین شهرهای کانادا تورنتو است. بزرگترین شهر استان انتاریو. جمعیت این شهر چیزی در حدود 3 میلیون نفر است. تورنتو دارای جاذبه های بسیاری مانند جزیره تورنتو، باغ وحش تورنتو، و برج سی ان می باشد که افراد زیادی را به خودش جذب نموده است.

دمای هوا در تورنتو معمولا معتدل است. در فصل تابستان دمای هوا به بیشتر از 30 درجه نمی رسد و در زمستان ها حدودا 3- درجه است. تورنتو میزبان دانشگاه های مهمی است که علاقه مندان به اخذ ویزای تحصیلی کانادا می توانند اقدام به دریافت پذیرش از آنها نمایند.

هزینه های زندگی در شهر تورنتو نسبتا بالا می باشد اما در عوض دستمزد نیروی کار در این شهر قابل قبول است. شهر تورنتو همه امکانات رفاهی و مورد احتیاج برای یک زندگی ایده آل را دارا است. موقعیت شغلی فراوان، موسسات و دانشگاه های عالی و با کیفیت، سیستم حمل و نقل کارآمد و عایدی بالا از فاکتورهایی است تورنتو با داشتن آن به مکانی ایده آل برای زندگی، کار و یا تحصیل تبدیل شده است.

ونکوور

سومین شهر پرجمعیت کانادا ونکوور است. مردم این شهر به زبان انگلیسی صحبت می نمایند. گرانترین بازار مسکن در کشور کانادا متعلق به ونکوور است بعلاوه به دلیل نزدیکی با مرزهای استان متحده (حدودا 2 ساعت) جزو شهر های محبوب کانادا محسوب می گردد.

قبل از مهاجرت به این کشور این مورد را در نظر داشته باشید که هزینه های زندگی در ونکوور بالا است. ونکوور از نظر کیفیت علمی در جایگاه مطلوبی قرار گرفته است. وجود دانشگاه های برتر کانادا در ونکوور و مدارس عالی، کیفیت تحصیل و آموزش را تا حد بالایی تضمین می نماید.

اتاوا

اتاوا چهارمین شهر پرجمعیت کانادا و مرکز کشور کانادا می باشد. بدیهی است که تمام امکاناتی که یک مرکز باید داشته باشد در این شهر یک جا جمع است. با وجود اینکه این شهر مرکز کانادا بوده اما هیاهو و شلوغی شهر تورنتو را ندارد.

فرصت های شغلی در شهر اتاوا فراوان است و اجاره خانه به نسبت شهرهای دیگر کمی منطقی تر است. کیفیت زندگی در شهر اتاوا بالا و نرخ جرم و جنایت در کمترین حد خود است.رستوران ها، موزه ها، مکان های مجذوب کننده و دیدنی همگی باعث رضایت مهاجران و شهروندان این شهر شده است.

مونترال

مونترال شهر دو زبانه کاناداست، زمستان های طولانی و سرد مونترال مشهور است. اگر با سرما میانه خوبی ندارید این شهر را برای مهاجرت انتخاب نکنید. مردم مونترال به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می نمایند اما زبان غالب فرانسوی است.

این شهر در استان کبک قرار گرفته است و موقعیت شغلی فراوانی در آن یافت می گردد. هزینه های زندگی نسبتا پایین بوده و برای مهاجرت و زندگی گزینه مالی و مناسبی است و جزو مقرون به صرفه ترین و برترین شهرهای کانادا محسوب می گردد.

کلگری

یکی از شهرهای استان آلبرتا، کلگری می باشد که جمعیتی در حدود 1.400.000 نفر دارد و به عنوان چهارمین شهر کانادا شناخته می گردد. برخلاف سایر شهرهای کشور کانادا، کلگری شهری آفتابی با وزش بادهای شدید می باشد صنایعی مانند کشاورزی، گردشگری و مواد نفتی اس ت اقتصاد این کشور را سرپا نگه داشته است. به همین جهت این شهر را می توان یکی از ثروتمندترین شهرهای کانادا و البته جهان دانست. نرخ دریافت مالیات در این شهر پایین است و چیزی در حدود 5 درصد! به همین جهت است که مردمان این شهر ثروتمند تلقی می شوند. این شهر جوان دارای زمستانه ایی نسبتا طولانی و سرد است.

مقرون به صرفه ترین شهرهای کانادا

شربروک

شربروک شهر دانشجویان و مراکز علمیِ استان کبک است. شربروک شهری تمیز با آب و هوایی فوق العاده میباشد. تقریبا در تمام سال در آنجا باران میبارد. با داشتن 8 دانشکده این شهر مهاجران تحصیلی بسیاری را در خود جای داده است. هزینه های زندگی در شربروک چندان بالا نیست و برای دانشجویان مناسب است. 90 درصد و بیشتر ساکنین این شهر به فرانسه صحبت می نمایند و باقی انگلیسی زبان هستند. شربروک به وسیله کوه ها و رودخانه ها و دریاچه ها احاطه شده است و منظره ها بی نظیری را دارد.

خلیج تندر

خلیج تندر در شمال غربی انتاریو واقع شده است و یکی از مقرون به صرفه ترین و برترین شهرهای کانادا محسوب میگردد. در مقایسه با سایر شهرهای استان انتاریو، خلیج تندر مکانی کم هزینه برای زندگی و خرید خانه می باشد، به طوری که هزینه اجاره یک آپارتمان با یک اتاق خواب فقط 920 دلار می باشد. به دلیل موقعیت جغرافیایی بی نظیر این شهر یعنی واقع شدن آن در شمال دریاچه لیک هد، آب وهوای فوق العاده ای نصیب این شهر شده است.

سنت کاترین

سنت کاترین واقع در استان انتاریو نیز از جمله مقرون به صرفه ترین و برترین شهرهای کانادا است. این شهر به دلیل نزدیکی به آبشار نیاگارا میزبان گردشگران بسیار زیادی از سرتاسر جهان است. هزنیه های زندگی در این شهر پایین بوده و فروش صنایع دستی در این شهر رواج دارد. آب وهوای سنت کاترین سرد و مرطوب است و خرید مسکن راحت و مقرون به صرفه است مثلا اگر با 450.000 هزار دلار میتوانید یک آپارتمان کوچک در تورنتو خریداری کنید با این میزان میتوانید یک هکتار زمین در سنت کاترین داشته باشید!

لندن

مرکز فستیوال ها و نمایشگاه های استان انتاریو شهر لندن است. به دلیل ایونت هایی که در این شهر برگزار میگردد لندن میزبان بسیاری از پژوهشگران و دانشجویان میباشد. با وجود وسعت و جمعیت پایین این شهر، امکانات رفاهی و مدرن در لندن بسیار بالاست. لندن جزو شهرهای مقرون به صرفه کانادا محسوب می گردد و برای اجاره­ آپارتمان احتیاجی به پرداخت مبلغ بالا ندارید. لندن تا مرز آمریکا فاصله چندانی ندارد که امتیاز ویژه ای به شمار میرود.

کبک سیتی

شهر کبک در مرکز استان کبک، شهری فرانسوی زبان و چند فرهنگی بوده که فرصت های شغلی و تحصیلی زیادی را به همراه امکانات رفاهی برای شهروندان خود فراهم نموده است.

وجود فرصت های شغلی باعث شده تا نرخ بیکاری کم باشد و افراد تناسبی بین عایدی و هزینه های خود داشته باشند. 2 دانشگاه معروف این شهر نیز تلوک و لاوال می باشند.

نکات تکمیلی

1: تورنتو، بزرگترین شهر انتاریو و یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجران در کانادا، با جاذبه های گردشگری فراوان، اقتصاد پویا و دانشگاه های معتبر.

2: ونکوور، شهر زیبای ساحلی با بازار مسکن گران قیمت اما کیفیت زندگی بالا و نزدیکی به مرزهای ایالات متحده.

3: اتاوا، پایتخت کانادا و مرکز سیاسی و اداری این کشور، با فرصت های شغلی فراوان، هزینه های زندگی معقول و امنیت بالا.

4: مونترال، شهر دوزبانه و چندفرهنگی کبک، با زمستان های سرد اما هزینه های زندگی مناسب و فرصت های شغلی متنوع.

5: کلگری، شهر ثروتمند و آفتابی آلبرتا، با اقتصاد متکی بر صنایع نفت و گاز و نرخ مالیاتی پایین.

6: شربروک، شهر دانشجویی کبک با هزینه های زندگی مناسب، محیط زیست بکر و فرهنگ غالب فرانسوی.

7: خلیج تندر، شهر کم هزینه در شمال انتاریو، با آب و هوای مطلوب و مناظر طبیعی بی نظیر.

8: سنت کاترین، شهر نزدیک به آبشار نیاگارا، با هزینه های زندگی پایین و فرصت های شغلی در صنایع دستی و گردشگری.

9: لندن، مرکز فستیوال ها و نمایشگاه های انتاریو، با امکانات رفاهی مدرن و هزینه های زندگی مقرون به صرفه.

10: کبک سیتی، شهر تاریخی و چندفرهنگی کبک، با فرصت های شغلی و تحصیلی فراوان و هزینه های زندگی معقول.

جمع بندی نهایی

انتخاب شهر مناسب برای زندگی در کانادا تصمیمی حساس است که باید با در نظر گرفتن تمامی جنبه های آن صورت گیرد. از تورنتو پرجنب و جوش گرفته تا شهرهای کوچک تر اما مقرون به صرفه مانند سنت کاترین و خلیج تندر، گزینه های متنوعی پیش روی مهاجران قرار دارد. با آگاهی از ویژگی های هر شهر و تطبیق آن با نیازها و اولویت های خود، می توان بهترین انتخاب را برای آغاز یک زندگی جدید در این سرزمین پهناور داشت.

انتشار: 2 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1403 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 1350

به "راهنمای انتخاب مقرون به صرفه ترین شهرهای کانادا برای زندگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای انتخاب مقرون به صرفه ترین شهرهای کانادا برای زندگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید