آشنایی با کلیسای متروپولیتانا مکزیکوسیتی (metropolitana)

کلیسای متروپولیتانا مکزیکوسیتی یکی از جذابیت های این شهر به شمار میرود، معماری منحصر به فرد این کلیسا شما را با وجد خواهد اورد.

آشنایی با کلیسای متروپولیتانا مکزیکوسیتی (metropolitana)

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: یکی از بی همتاترین و معروف ترین سازه های مکزیکوسیتی، کلیسای جامع متروپولیتانا (metropolitana) با 109 متر طول، 59 متر عرض و 65 متر ارتفاع است. ساخت این بنا در سال 1573 آغاز شد و یک پروژه در حال اجرا در دوران مستعمراتی را یادآوری می نماید. در معماری این ساختمان، کاتالوگی از سبک های مختلفی را می توان دیدن کرد. دیدنی این کلیسای زیبا و باشکوه، یکی از واجبات سفر به این شهر خواهد بود.

کلاودیو آرسینیگا (Cláudio Arciniega) معمار اصلی این بنای بزرگ، آن را با الهام از کلیسای جامع 7 راهرویی سویل ساخت اما بعد از روبرو با مشکلاتی درباره خاک اسفنجی زیرین، آن را به 5 راهرو تقلیل داد. دروازه های ورودی باروکی رو به میدان زوکالو (Zócalo) در قرن 17 ساخته شده و دو طبقه ستون و کتیبه های مرمری دارند که با نقش برجسته های زیبایی تزئین شده اند. کتیبه مرکزی، معراج مریم مقدس را به نمایش می گذارد که این کلیسا وقف او شده است. قسمت های بالایی برج ها با شکلی زنگوله ای در بالا، در قرن 18 ساخته شدند. نمای خارجی در سال 1813 تکمیل شد و در آن موقع معماری به نام مانوئل تولسا (Manuel Tolsá) برج ساعت را به بنا افزود و در روی آن مجسمه هایی با مضامین ایمان، امید و کار نیک به چشم می خورد. گنبد بزرگ مرکزی هم در همین قسمت قرار گرفته است.

اولین چیزی که در بدو ورود توجه شما را به خود جلب خواهد نمود، محرابی طلاکاری شده با حکاکی های ظریف و پیچیده است که به آن محراب بخشش هم می گویند. یک ردیف پرستش نمایندگان نیز در زیر پای خدای زهر (Señor del Veneno) یا همان چهره سایه گون و تیره مسیح دیده می گردد. بعضی افسانه ها می گویند این اثر زمانی چنین شد که به وسیله پاهایش اندازه زیادی سم را به طور معجزه آسایی از لب های کشیشی که به وسیله یک دشمن مسموم شده بود بیرون کشید و جان او را نجات داد.

گنجینه هنری اصلی کلیسای جامع، یک محراب مطلای قرن هجدهمی به نام محراب پادشاهان است که در پشت محراب اصلی قرار گرفته است. 14 نمازخانه با تزئیناتی غنی و قابل توجه دو طرف کلیسای جامع را در بر گرفته اند. کتیبه های نقاشی شده بزرگی که به وسیله استادان شاخص دوران مستعمراتی کار شده اند، دیوارهای زیارتگاه کلیسا را پوشانده اند. گفته می گردد اولین قسمتی که از متروپولیتانا ساخته شد اینجا بود.

بازدیدنمایندگان به استثنای روزهای مراسم عشای ربانی، می توانند آزادانه در محوطه کاوش نمایند. برای ورود به زیارتگاه باید صدقه اندکی بدهید. امکان بالا رفتن از برج ناقوس و دیدنی منظره ها زیبای شهر هم امکان پذیر است. اسقف اعظم مکزیکوسیتی در ظهرهای یکشنبه مراسم عشای ربانی را برگزار می نماید. در جناح شرقی کلیسا، بنای قرن هجدهمی ساگراریو متروپولیتانو (Sagrario Metropolitano) قرار گرفته است که در اصل برای نگهداری آرشیو و لباس های رسمی اسقف اعظم ساخته شد. ورودی جلویی و ورودی ضلع شرقی، نمونه های فوق العاده ای از سبک فوق تزئینی چوریگرسک (Churrigueresque) هستند. مطمئن باشید که دیدنی این کلیسای زیبا و باشکوه، جزو به یادماندنی ترین خاطرات سفرتان به این شهر دیدنی خواهد بود.

انتشار: 11 اسفند 1400 بروزرسانی: 16 تیر 1401 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 926

به "آشنایی با کلیسای متروپولیتانا مکزیکوسیتی (metropolitana)" امتیاز دهید

1 کاربر به "آشنایی با کلیسای متروپولیتانا مکزیکوسیتی (metropolitana)" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با کلیسای متروپولیتانا مکزیکوسیتی (metropolitana)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید