کدام کشور های دنیا مهاجر بیشتری را میپذیرند؟

شاید برای شما هم که برنامه مهاجرت دارید جالب است که بداند کدام کشورها بیشتر مهاجرین رو مپذیرند؟

کدام کشور های دنیا مهاجر بیشتری را میپذیرند؟

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: طبق نظرسنجی جدیدی که صورت گرفته به نظر می رسد کانادا همچنان مهاجرپذیرترین کشور دنیاست. این نکته را نظرسنجی شرکت آمریکایی Gallup که در سال 2020 صورت گرفته به ما می گوید. 145 کشور در این نظرسنجی شرکت نموده اند و از حدود 1000 نفر از هر یک از کشورها نظرسنجی به عمل آمده است. محققان نظرسنجی را با تماس تلفنی یا مصاحبه رودررو انجام دادند. از شرکت کنندگان پرسیده شده که نظرشان نسبت به مهاجران ساکن کشورشان، مهاجرانی که با آنها همسایه هستند و یا مهاجرانی با آنها وصلت نموده اند چیست. شرکت Gallup سپس شاخصی از پاسخ ها تهیه نموده و به هر کشور از 0 تا 9 امتیاز داده است. امتیاز بالاتر به معنای مهاجرپذیرتر بودن کشور است.

فکر می کنید امتیاز کانادا چقدر بوده است؟ کانادا مجموعا 8.46 از 9 گرفته است؛ از سوی دیگر امتیاز ایالات متحده آمریکا 7.95 بوده است. هم کانادا و هم آمریکا نسبت به سال 2019 جایگاه بالاتری را از آن خود نموده اند. همچنین در سال 2017 کانادا در جایگاه چهارم و آمریکا در رتبه نهم قرار داشت. از آن تاریخ تا کنون سیاست های مهاجرتی هر دو کشور راستا متفاوتی را در پیش گرفته اند. کانادا سیاست جذب مهاجران بیشتر را اتخاذ نموده و آمریکا مهاجرت را کاهش داده است. علیرغم این سیاست های متضاد نظر عموم مردمان کانادا و آمریکا نسبت به مهاجرت ظاهرا و نسبتا مثبت مانده است. نتایج پاسخ کانادایی ها به هر سه سوال زیر اندکی بالاتر از پاسخ ساکنان آمریکا بوده است:

درصد استقبال آمریکایی ها

درصد استقبال کانادایی ها

پرسش نظرسنجی

87%

94%

…مهاجران ساکن کشورتان؟

90%

95%

…مهاجران در همسایگی تان؟

85%

91%

…مهاجرانی که با ازدواج عضو خانواده تان شده اند؟

در آمریکا، شرکت کنندگانی که رویکرد سرد دولت قبل در برابر مهاجران را تایید نموده اند نسبت به افرادی که تایید نموده اند که ترامپ مخالف مهاجران است کمتر بوده است. در حالی که کانادایی هایی که موافق ترودو بودند مهاجرپذیرتر از افرادی بودند که مخالف سیاست های ترودو بودند. در هر صورت، افرادی که از رهبری سیاسی آمریکا حمایت می کردند نسبت به مهاجران سردتر بودند و در کانادا نیز موافقان رهبری سیاسی کنونی کانادا رویکرد گرمی به مهاجران داشتند.

نکته جالب دیگری که محققان دریافته اند این است که در ایالات متحده، تفاوت هایی هم به لحاظ مهاجرپذیرتر بودن مردمان مشاهده شده است: بین افرادی که هویت خود را با شهر و کشورشان (آمریکا) تعریف می کردند و افرادی که نژاد یا دینشان را هویت خود می دانستند تفاوت هایی وجود داشته است. پاسخ دهندگان آمریکایی که خود را با منطقه جغرافیایی شان تعریف می کردند مهاجرپذیرتر از افرادی که هویت خود را با مکان اجتماعی شان تعریف می کردند بودند. اما در کانادا تفاوتی از این لحاظ مشاهده نشد.

تاثیر سن و سال

طرح مهاجرپذیری مردمان هر دو کشور بر حسب سن و سال نیز متفاوت بود. هر چه بر سن و سال پاسخ دهندگان آمریکایی افزوده می شد مهاجرپذیری کمتری داشتند و آمریکایی های بالای 65 سال کمترین مهاجرپذیری را از خود نشان می دادند. در کانادا اما تفاوت چندانی به لحاظ تاثیر سن و سال در دید مردم نسبت به مهاجران مشاهده نشده است. در جدول زیر امتیاز گروه های سنی مختلف آورده می گردد:

شاخص مهاجرپذیری کانادایی ها

شاخص مهاجرپذیری آمریکایی ها

سن

8.32

8.34

15-29

8.54

8.11

30-44

8.53

8.04

45-54

8.41

7.79

55-64

8.51

7.37

65+

10 کشور مهاجرپذیر جهان

اما در زیر لیست کاملی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان به تشخیص Gallup آورده می شود:

شاخص مهاجرپذیری

مهاجرپذیرترین کشور

8.46

کانادا

8.41

ایسلند

8.32

نیو زیلند

8.28

استرالیا

8.14

سریا لئونه

7.95

ایالات متحده آمریکا

7.93

بورکینافاسو

7.92

سوئد

7.91

جمهوری چاد

7.88

ایرلند/رواندا

انتشار: 16 بهمن 1400 بروزرسانی: 19 بهمن 1400 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 874

به "کدام کشور های دنیا مهاجر بیشتری را میپذیرند؟" امتیاز دهید

4 کاربر به "کدام کشور های دنیا مهاجر بیشتری را میپذیرند؟" امتیاز داده اند | 1.8 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام کشور های دنیا مهاجر بیشتری را میپذیرند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید