کدام دانشگاه های مکزیک برای ادامه تحصیل بهترند

دانشگاه های مکزیک هم در میان دانشگاه های جهان حرفی برای گفتن دارند و میتوانند گزینه هایی را برای ادامه تحصیل شما در پیش رویتان بگذارند.

کدام دانشگاه های مکزیک برای ادامه تحصیل بهترند

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: دانشگاه ملی اتونوما دو مکزیکو (Universidad Nacional Autónoma de México)

رتبه اول را در میان بهترین دانشگاه های مکزیک داده اند. دانشگاه ملی اتونوما دو مکزیکو یا به طور مخفف (UNAM) در 4 گزینه توانسته اولین در مکزیک باشد. این دانشگاه در زمینه های مختلف مانند آموزشگاه و رتبه استاتیدش بسیار مطرح بوده و حتی در دنیا رتبه و جایگاه 113 را از آن خود کرده است. این دانشگاه در سال 1910 تاسیس شده و هم اکنون بیش ا 346730 تعداد دانشجو دارد. بیشتر این دانشجویان در سطوح و مدارج بالای مشغول به تحصیل هستند. محوطه و سایت این دانشگاه جزو میراث فرهنگی یونسکو بوده و بسیار زیباست. این منطقه تاریخی به خاطر قدمت و سنت های مکزیک و ادغام آن ها با معماری و هنر مدرن بسیار مشهور و شناخته شده است. بعلاوه این دانشگاه و محوطه تاریخی اش یکی از جاذبه های گردشگری مکزیک هم محسوب می گردد.

بسیاری از رشته های تدریس شده در دانشگاه ملی اتونوما دو مکزیکو آن را در میان 50 دانشگاه برتر دنیا قرار داده است. رشته هایی مانند هنر و طراحی، مطالعات پیشرفته، کلاسیک، مهندسی معدن، قانون، زبان های مدرن و غیره در این جایگاه قرار دارند.

دانشگاه تکنولوژی دو مونتری (Tecnológico de Monterrey)

اگر به شمال شهر مکزیکو سیتی بروید، به دومین دانشگاه در میان دانشگاه های مکزیک می رسید. دانشگاه تکنولوژی دو مونتری یا به طور مخفف (ITESM) توانسته جایگاه دوم را در این کشور به خود اختصاص بدهد. بعلاوه در میان بهترین دانشگاه های دنیا به طور مداوم در حال پیشرفت و بهبود جایگاه بوده است. به گونه ای که هم اکنون در جایگاه 178 دنیای قرار گرفته است. دانشگاه تکنولوژی دو مونتری در سال 1943 تاسیس شده است و به سرعت در طی سال های 1960 توسعه یافت. هم اکنون حدود 31 دانشکده و محوطه در 25 شهر مکزیک دارد. براساس تقسیم بندی و رتبه بندی سال 2021 برای تحصیلات تکمیلی در مکزیک این دانشگاه توانسته در رتبه دوم بهترین دانشگاه های مکزیک قرار بگیرد.

دانشگاه آیبروامریکانا (Universidad Iberoamericana)

پنجمین جایگاه و رتبه را در میان بهترین دانشگاه های مکزیک دارد. در دنیا هم توانسته به طور متغیر جایگاهی میان رتبه 701 تا 750 را از آن خود نماید. این دانشگاه یکی از هشت دانشگاه مسیحیان مکزیک در شهر مکزیکو سیتی است و توانسته در رشته های دانشگاهی و تحقیقاتی مکان برجسته ای را از آن خود نماید. هم اکنون حدود 11 هزار دانشجو در دانشگاه آیبروامریکانا مشغول به تحصیل هستند و در مجموع 34 رشته در دوره کارشناسی و 39 برنامه فارغ التحصیلی در سال دارد. بعلاوه بیش از 200 مدرک دیپلم افتخار را ارائه می دهد. این دانشگاه در سال 1943 تاسیس شده و هم اکنون در رشته های دانشگاهی هنر و طراحی، تجارت و علوم مالی، زبان و فرهنگ، پزشکی و علوم پزشکی و مهندسی مدرک دکتری را ارائه می دهد. رشته های علوم و تکنولوژی در این دانشگاه تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه پیدا می نمایند.

انستیتو تکنولوژی آوتونومو دو مکزیکو (Instituto Tecnológico Autonomo de México)

اگر به شهر مکزیکو سیتی بازگردید، شما را با یکی دیگر از بهترین دانشگاه های مکزیک آشنا می نماییم که توانسته رتبه ششم را در این کشور از آن خود نماید. انستیتو تکنولوژی آوتونومو دو مکزیکو یکی از بهترین دانشگاه های این کشور است که در دنیا هم جایگاه متغیری مابین 651 تا 700 را در طی این سال ها به دست آورده است. این دانشگاه در سال 1946 تاسیس شده و در رشته های دانشگاهی هنر و طراحی مدرک دکتری را هم ارائه می دهد. از دیگر رشته های این دانشگاه، رشته های علم و تکنولوزی و تجارت و علوم سیاسی تا مقطع کارشناسی ارشد هستند.

دانشگاه و انستیتو ملی پلی تکنیک (Instituto Politécnico Nacional)

دانشگاه و انستیتو ملی پلی تکنیک با نام مستعار و مخفف (IPN)، سومین جایگاه را در میان بهترین دانشگاه های مکزیک از آن خود کرده است. این دانشگاه بعلاوه یکی از بهترین ها در دنیا بوده و توانسته رتبه ای متغیر میان 651 تا 700 را در میان بهترین دانشگاه های دنیا به دست آورده است. این دانشگاه ای بزرگ ترین دانشگاه های مکزیک بوده که حدود 171000 دانشجو در آن مشغول به تحصیل بوده و در شهر مکزیکو سیتی قرار گرفته است. با این حال اگر چه ساختمان اصلی این دانشگاه در این شهر قرار گرفته است اما هم اکنون در 22 شهر از کشور مکزیک موسسات تحقیقاتی و امکانات فراوان دارد. دانشگاه و انستیتو ملی پلی تکنیک جایگاه دوم در مکزیک را برای شاخص های مقدار گیری مقالات در هیات علمی و مشارکت های پژوهشی بین المللی دریافت می نماید و بعلاوه در آخرین رتبه بندی موضوعی در بین بهترین رشته های دنیا برای رشته های مهندسی و فنی و علوم زندگی قرار گرفته است.

دانشگاه اتونوما متروپولیتن (Universidad Autónoma Metropolitana)

در ادامه معرفی بهترین دانشگاه های مکزیک در سال 2021 نام دانشگاه اتونوما متروپولیتن یا (UAM) قرار گرفته است. چهارمین دانشگاه برتر مکزیک بوده که در دنیا توانسته رتبه متغیری بین 751 تا 800 را از آن خود نماید. این دانشگاه یکی از پایدارترین و با ثبات ترین دانشگاه ها در این کشور بوده است. بعلاوه در سال 1974 با ارائه مدارک بالای تحصیلی همچون کارشناسی ارشد در رشته مهندسی محیط زیست توانست اولین موسسه در این زمینه باشد. رشته های هنری و طراحی در دانشگاه اتونوما متروپولیتن جزو 100 دانشگاه برتر در دنیا هستند.

منبع: topuniversities.com
انتشار: 1 بهمن 1401 بروزرسانی: 21 بهمن 1401 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 744

به "کدام دانشگاه های مکزیک برای ادامه تحصیل بهترند" امتیاز دهید

1 کاربر به "کدام دانشگاه های مکزیک برای ادامه تحصیل بهترند" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام دانشگاه های مکزیک برای ادامه تحصیل بهترند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید