نخستین مجموعه های موجود از کتاب های شرلوک هولمز در کتابخانه مرجع تورنتو

اگر از عاشقان سری داشتان های شرلوک هلمز هستید، یکی از نخستین مجموعه های موجود از کتاب های شرلوک هولمز در  کتابخانه مرجع تورنتو پنهان شده است.

نخستین مجموعه های موجود از کتاب های شرلوک هولمز در کتابخانه مرجع تورنتو

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: برای پیدا کردن یکی از نخستین مجموعه های شرلوک هولمز به همراه کتابخانه ای که زندگی و کار آرتور کانن دویل (Arthur Conan Doyle)، نویسنده سری کتاب های شرلوک هولمز و داستان کارآگاه مرموز را تحت تأثیر قرار دادند، نیاز به کارآگاهی زیرک دارد. اتاق آرتور کانن دویل در طبقه دوم کتابخانه مرجع تورنتو، یکی از رازهای مگوی شهر است.

برای کسانی که به این داستان علاقه داشتند، تلاش برای دیدن این مکان، ارزشش را دارد. این مجموعه با استفاده از المان هایی از جمله صندلی های دوران ویکتوریا، فرش ایرانی، قفسه های چوبی از کف تا سقف و وسایل پراکنده در اطراف دارد، همانند آپارتمان آقای کارآگاه شرلوک هولمز، در لندن شده است.

اتاق پر از مجسمه های نیم تنه، مجسمه های بزرگ، عروسک ها، نقاشی و پوسترهای مربوط به شرلوک هولمز، پیپ های مرشام، کلاه های مخصوص کارآگاه بزرگ انگلیسی و شطرنجی به شکل شخصیت های شرلوک هولمز مانند خودش و دکتر واتسون است. البته المان کلاه و پیپ مرشام در داستان وجود ندارد و توسط بازیگر فیلم های شرلوک هولمز به شخصیتی که مردم از او دارند، اضافه شده است.

این کلکسیون شامل کتاب ها، داستان ها و مقاله های آرتور کانن دویل در مورد جرائم حقیقی، مذهبیان، تاریخ و مسائل مهم زمان خودش است. او در ژانرهای مختلف کتاب نوشته است، اما شخصیت مهم و سرشناس که به وسیله آن به همه معرفی شد، شرلوک هولمز است که باعث شده دیگر شخصیت ها و داستان ها در سایه باشند. این مجموعه شامل نسخه های خاصی از داستان شرلوک هولمز است، از جمله مجلاتی که برای اولین بار داستان را چاپ کردند، نسخه های اول چاپ شده و حتی نسخه های نمایشنامه ای که برای صحنه تنظیم شده اند.

همچنین در این مجموعه داستان های الهام گرفته از شخصیت شرلوک هولمز و نوشته های آرتور کانن دویل نیز گردآوری شده است. از جمله این کتاب ها، داستان فن، اثر مارک تواین است. همچنین در قسمت دیگری، نظرات، انتقادات و مطالعاتی که روی داستان شرلوک هولمز صورت گرفته، جمع آوری و به نمایش درآمده است.

این کلکسیون در سال 1969 با خرید 150 نسخه کتاب از مجموعه دار معروف کانادایی آرتور بالی افتتاح شد. با گذشت زمان، به کمک عواید به دست آمده از بازدیدها و همچنین مساعدت های مردمی، به محل مناسب که طبقه دوم کتابخانه مرجع تورنتو است، منتقل شد و تاکنون در همان جا قرار دارد.

با وجود کمیاب بودن کتاب های این مجموعه، مردم می توانند نسخه ها را به دست گرفته و مطالعه کنند. این باعث شده است که این مجموعه، مکانی بی نظیر برای کتاب دوستان و عاشقان کارآگاه باشد.

منبع: atlasobscura.com
انتشار: 28 دی 1400 بروزرسانی: 28 دی 1400 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 864

به "نخستین مجموعه های موجود از کتاب های شرلوک هولمز در کتابخانه مرجع تورنتو" امتیاز دهید

1 کاربر به "نخستین مجموعه های موجود از کتاب های شرلوک هولمز در کتابخانه مرجع تورنتو" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین مجموعه های موجود از کتاب های شرلوک هولمز در کتابخانه مرجع تورنتو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید