پیاده روی در پارک ملی بنف

پارک ملی بنف، یکی از شگفت انگیزترین مناطق طبیعی کانادا، مکانی فوق العاده برای پیاده روی و کوهنوردی است. در میان مسیرهای متعدد این پارک زیبا، مسیر Sentinel Pass از طریق دره Larch به طور ویژه ای خیره کننده و چشم نواز است. این مسیر شما را از ساحل رویایی دریاچه Moraine به دل طبیعت وحشی و دست نخورده کوهستان می برد، جایی که قله های بلند و سرافراز، جنگل های کاج پرشکوه و دریاچه های زلال چشم را نوازش می دهند.

یکی از مسیرهای زیبا برای پیاده روی در پارک ملی بنف، Sentinel Pass via Larch Valley Trail میباشد که در ادامه برایتان معرفی خواهیم کرد.

پیاده روی در پارک ملی بنف

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: Sentinel Pass via Larch Valley Trail جزو زیباترین مسیرهای پیاده روی پارک ملی بنف بوده که از ساحل Moraine Lake آغاز شده و در میان جنگل کاج، دریاچه های تماشایی و منظره ها حیرت انگیز کوهستان عبور می نماید. بخش نخست مسیر از دریاچه Moraine تا دریاچه Minnestimma بوده و بخش دوم تا گذرگاه Sentinel Pass ادامه پیدا می نماید.

در ادامه تجربه پیاده روی در این مسیر تماشایی را مرور می کنیم.

Larch Valley Hike

این مسیر از اقامتگاه Moraine Lake Lodge آغاز شده و 2.3 کیلومتر ابتدایی آن در میان تپه های سرسبز، جنگل های کاج و پل های متعدد عبور می نماید. در این بخش چشم انداز تماشایی Valley of the Ten Peaks و Fay Glacier خودنمایی نموده و گاهی Moraine Lake را در پشت سر خود خواهید دید.

با رسیدن به تقاطع مسیر Eiffel Lake سخت ترین بخش را پشت سر گذاشته و سپس وارد یکی از بزرگترین جنگل های کاج پارک ملی بنف می شوید. این بخش حدود 2 کیلومتر و تا ابتدای مسیر Sentinel Pass ادامه دارد. در اواسط سپتامبر طلایی شدن برگ درختان چشم انداز دره را بیش از پیش زیبا می نماید.

هرچه پیش بروید قلل مرتفع یکی پس از دیگری در مقابل شما ظاهر می شوند. Mount Temple در سمت راست و Mount Eiffel و Pinnacle Mountain در سمت چپ قرار دارند و مسیر Sentinel Pass درست از میان آن ها می گذرد.

پس از 4 کیلومتر به تعدادی نیمکت می رسید که برای استراحت و لذت بردن از چشم انداز قلل Valley of the Ten Peaks، یکی از برترین منظره ها بنف، ایده آل هستند. در ادامه درختان کاج کمتر شده و بتدریج مسیر زیگزاگ Senrinel Pass Trail در مقابل شما پدیدار می شود. مسیر Larch Valley پس از پیمودن 4.7 کیلومتر و در کنار جویبار Minnestimma Lake خاتمه می یابد. در اینجا تعداد زیادی تخته سنگ برای نشستن و جبران انرژی از دست رفته وجود دارند.

Sentinel Pass Hike

از کنار دریاچه Minnestimma و پس از جویبار مسیر Sentinel Pass آغاز می شود. چند صد متر ابتدایی آن از کنار ساحل دریاچه گذشته و پس از 200 متر با افزایش شیب مسیر وارد بخش شنی و سنگلاخ می شوید. در این قسمت چشم انداز دلهره آور Valley of the Ten Peaks خودنمایی می نماید.

در بخش زیادی از مسیر Sentinel Pass تنها امکان عبور یک ستون از نفرات وجود دارد و در روزهای شلوغ باید به سایرین اجازه عبور بدهید. پس از حدود 700 متر با آبشاری کوچک روبرو می شوید که از روی صخره های سمت راست به پایین ریخته و معمولا صدایش را پیش از تماشا آن خواهید شنید.

پس از 900 متر چشم انداز تماشایی هر دو دریاچه Minnestimma Lakes ظاهر شده و سپس مسیر پرشیب خاتمهی با پوشش گیاهی آلپاین آغاز می شود. با عبور از 300 متر خاتمهی به گذرگاه Sentinel Pass رسیده و در شمال چشم انداز تماشایی Paradise Valley پدیدار می شود. Mt. Lefroy با ارتفاع 3,423 متر، The Mitre با ارتفاع 2,886 متر، Mount Aberdeen با ارتفاع 3,152 متر، Haddo Peak با ارتفاع 3,070 متر و Sheol Mountain با ارتفاع 2,776 متر در مقابل شما قرار دارند و جنگل کاج را می توان به زیبایی هرچه تمام تر در دامنه آن ها دید. چشم انداز Grand Sentinel، دیواره بزرگ کوارتزی که از Pinnacle Mountain به آسمان قد کشیده نیز، بسیار تماشایست.

در جنوب گذرگاه چشم انداز چشم نواز Minnestimma Lakes بسیار زیباست و تقریبا تمام دره Valley of the Ten Peaks قابل مشاهده است. چشم انداز این گذرگاه یکی از برترین ها در پارک ملی بنف بوده و در روزهای خاتمهی هفته و هوای مساعد معمولا شلوع می شود. اگر خوش شانس باشید می توان یک تخته سنگ مناسب برای استراحت یافت و همزمان با تماشای منظره ها اطراف قدری اسنک خورده و استراحت کرد.

دسترسی به مسیر

دریاچه Moraine Lake در فاصله 45 دقیقه ای بنف و حدودا 2 ساعته از کلگری قرار گرفته است. کافیست وارد بزرگراه TransCanada 1 به سمت دریاچه لوییز شده و با ورود به جاده Moraine Lake و 13 کیلومتر رانندگی به پارکینگ دریاچه برسید. سپس باید به Moraine Lake Lodge در ساحل غربی رفته و پس از عبور از جویبار وارد مسیر پیاده روی شوید.

بخاطر محبوبیت این منطقه معمولا پیش از طلوع خورشید ظرفیت پارکینگ تکمیل می شود. بنابراین اگر سحرخیر نیستید شاتل های Parks Canada به دریاچه را رزرو کنید. همچنین اگر مهمان Moraine Lake Lodge باشید یک پارکینگ برای شما رزرو می شود!

اطلاعات ضروری که پیش از حرکت باید بدانید

طول مسیر رفت و برگشت Larch Valley Sentinel Pass حدود 11.4 کیلومتر بوده که بین ساحل Moraine Lake تا گذرگاه Sentinel Pass کشیده شده است. البته اگر وارد مسیر Sentinel Pass به سمت گذرگاه نشوید این مسیر 8.8 کیلومتر خواهد بود.

در طول این مسیر شما 817 متر صعود داشته و یک پیاده روی میانه در پارک ملی بنف را تجربه می کنید. توجه کنید که شیب مسیر در چند نقطه تند بوده شده باید حتما کفش مناسب به پا داشته باشید. همچنین تقریبا در کل مسیر نقاط مناسب برای استراحت وجود دارد.

طی کردن این مسیر معمولا بین 3 تا 4 ساعت زمان می برد و اگر با خانواده و کودک قصد طی کردن آن را دارید حدود 6 ساعت باید وقت بگذارید (با احتساب زمان ناهار و توقف).

در طول مسیر تابلوهای راهنمای متعدد نصب شده که همیشه مسیر درست را نشان می دهند. نصب اپلیکیشن AllTrails نیز بسیار مفید بوده و در صورت احتیاج می توان از آن یاری گرفت.

برای صرف ناهار در طول مسیر دو محل عالی وجود دارد. ساحل Minnestimma Lakes یا نیمکت های پایین دریاچه با داشتن منظره ها تماشایی گزینه نخست هستند. گزینه بعدی رفتن به بالای گذرگاه و نشستن در چشم انداز ای 360 درجه ای آنجا بر فراز پارک ملی بنف است.

توجه داشته باشید که دریاچه لوییز زیستگاه خرس گریزلی بوده و باید با مطالعه دستورالعمل Banff National Park خود را برای روبرو با آن ها آماده کنید. همراه داشتن اسپری خرس، پیاده روی گروهی و ایجاد صدا بسیار اهمیت دارد و طبق قوانین باید حداقل در گروه های 4 نفره تردد کنید. همچنین پارک ملی بنف زیستگاه گربه وحشی (Cougar) هم هست و اطلاعات لازم را می توان در اینجا مطالعه کرد.

توجه داشته باشید:

 • همراه داشتن سگ در مسیر Larch Valley Sentinel Pass، اگر قلاده داشته باشد، مجاز است.
 • دوچرخه سواری در مسیر Larch Valley ممنوع است.
 • سرویس بهداشتی کافی در اطراف پارکینگ Moraine Lake وجود دارد.
 • آب و خوراکی کافی برای پیاده روی همراه ببرید.
 • آنتن دهی تلفن همراه در این مسیر وجود ندارد.
 • شلوار کوهنوردی، تیشرت، ژاکت، کوله یکروزه، کاپشن، بارانی، دستکش و کلاه داشته باشید.
 • کفش کوهنوردی ساقدار و باتوم (برای کاستن از فشار بر روی زانوها) ضروری هستند.
 • لذت پیاده روی در میان جنگل کاج: بخشی از مسیر از میان یکی از بزرگترین جنگل های کاج پارک ملی بنف می گذرد. درختان کاج قدیمی با رنگ های طلایی در اواسط سپتامبر، منظره ای بی نظیر و رویایی را به وجود می آورند.
 • دیدن قله های افسانه ای: در طول مسیر، قله های مرتفع و برجسته ای مانند Mount Temple، Mount Eiffel و Pinnacle Mountain در مقابل چشمان شما ظاهر می شوند. چشم انداز این قله ها در میان طبیعت بکر و سرسبز، تجربه ای فراموش نشدنی را رقم می زند.
 • لذت از آبشارهای کوچک: در بخشی از مسیر Sentinel Pass، با یک آبشار کوچک اما زیبا روبرو خواهید شد که از روی صخره های سمت راست به پایین می ریزد. صدای آرامش بخش آن، همراه با چشم انداز اطراف، لحظاتی فراموش نشدنی را برای شما رقم می زند.
 • تماشای دریاچه های آلپاین: در طول مسیر، دریاچه های زلال و آبی رنگ آلپاین مانند Minnestimma Lakes، فرصتی برای استراحت و لذت بردن از طبیعت بی نظیر را به شما می دهند.
 • چشم انداز 360 درجه از گذرگاه Sentinel Pass: در نقطه اوج مسیر، گذرگاه Sentinel Pass، چشم انداز 360 درجه ای از قله های مرتفع، دره های سرسبز و جنگل های کاج در انتظار شماست. این چشم انداز بی نظیر، پاداش تلاش شما در طی این مسیر خواهد بود.
 • تجهیزات مناسب: قبل از شروع سفر، اطمینان حاصل کنید که تجهیزات مناسب پیاده‌روی، از جمله کفش‌های راحت و مقاوم، لباس‌های گرم و ضد آب، و کوله‌پشتی حاوی آب و مواد غذایی کافی به همراه دارید.
 • برنامه‌ریزی زمانی: بهترین زمان برای بازدید از این مسیر، ماه‌های تابستان و اوایل پاییز است، زمانی که برگ‌های درختان کاج طلایی می‌شوند و منظره‌ای فوق‌العاده را خلق می‌کنند.
 • احترام به طبیعت: هنگام پیاده‌روی، از رها کردن زباله در محیط خودداری کنید و به مسیرهای تعیین‌شده احترام بگذارید تا زیبایی‌های آن برای نسل‌های آینده حفظ شود.

Sentinel Pass via Larch Valley Trail

Banff National Park - AB

طول مسیر: 11.6 کیلومتر

زمان تقریبی پیمایش: 4 ساعت و 34 دقیقه

ارتفاع صعود: 817 متر

نوع مسیر: رفت و برگشت

سخن پایانی

تجربه پیاده روی در مسیر Sentinel Pass از طریق دره Larch، یکی از لذت بخش ترین و به یادماندنی ترین تجربیات در پارک ملی بنف خواهد بود. این مسیر، ترکیبی از طبیعت بکر، چشم اندازهای خیره کننده و فرصت های متعدد برای استراحت و لذت بردن از آرامش کوهستان است. پیشنهاد می کنیم این تجربه را از دست ندهید و خاطرات ماندگاری را در این مسیر حیرت انگیز رقم بزنید. 

سخن پایانی: پس از طی کردن مسیری پر فراز و نشیب و لذت بردن از مناظر بی‌نظیر Larch Valley و Sentinel Pass، لحظه‌ای برای استراحت و تأمل در زیبایی‌های اطراف بیابید. این سفر نه تنها یک ماجراجویی است، بلکه فرصتی است برای بازیابی انرژی و تجدید روحیه در آغوش طبیعت. با هر قدم، با طبیعت ارتباط برقرار کنید و خاطراتی جاودانه بسازید که تا ابد در دل شما باقی خواهد ماند.

منبع: travelbanffcanada.com
انتشار: 7 اسفند 1402 بروزرسانی: 27 اسفند 1402 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 1104

به "پیاده روی در پارک ملی بنف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیاده روی در پارک ملی بنف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید