گردش و پیاده روی در شهر تورنتو

اگر دلتان میخواهد در تورنتو پیاده روی کنید حتما این جاذبه ها را از قلم نیاندازید.

گردش و پیاده روی در شهر تورنتو

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: هم زمان که آب و هوا گرم تر و روزها بلندتر می شوند، سواحل و پاسیوها نیز دوباره باز شده و اتمسفر تورنتو به حالتی ریلکس تر برمی گردد. اکنون برترین زمان برای ماجراجویی های پیاده در شهر است و می توانید به جای اینکه از پشت شیشه ماشین شهر را تماشا کنید، خودتان تنوع آن را از نزدیک ببینید. در این راهنمای کوچک پیاده گردی در شهر می توانید در حالی که یک بستنی خوشمزه در دست دارید از برخی از برترین دیدنی های تورنتو بازدید کنید.

میدان یانگ داندس

تور پیاده خود را از برترین قسمت آن در شلوغ ترین میدان تورنتو و قلب ناحیه مرکزی شهر آغاز کنید. میدان یانگ-داندس (Yonge-Dundas) بسته به ساعت، معمولاً در صبح ها پر از جمعیت کسانی است که سر کار می فرایند یا آخر شب ها کسانی را در آن می بینید که در حال رفتن به منطقه تفریحی نزدیکش هستند. در روزهای کریسمس هم جمعیت زیادی از اینجا عبور می نماید. در ماه های تابستان، کنسرت رایگان، فستیوال و رویدادهای مختلفی در میدان برگزار می گردد. از ژوئن تا آگوست، عصرهای هر سه شنبه، اکران فیلم رایگان را در این محل خواهید دید.

ایتن سنتر

ایتن سنتر (Eaton Centre) درست در نزدیکی میدان یانگ-داندس واقع شده و یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی شهر به شمار می رود. ایتن سنتر یکی از شاخصه های قدیمی تاریخ خرده فروشی در تورنتو بوده و بیش از 250 فروشگاه در آن فعالیت می نمایند. از میان این مرکز خرید شلوغ عبور کنید و بزرگی آن را از نزدیک ببینید. می توانید در میان راه چیزی برای نوشیدن و تجدید قوا هم تهیه کنید.

میدان ناتان فیلیپس

اگر به وسیله خروجی خیابان کوئین (Queen) از مرکز خرید ایتن خارج شوید، می توانید به سمت میدان ناتان فیلیپس (Nathan Phillips) بروید که تنها چند بلوک آن طرف تر قرار گرفته است. بعد از عبور از کنار ساختمان زیبا و سبک رمانسکِ شهرداری قدیم تورنتو می توانید آب نمای میدان را از دور ببینید. در زمستان استخر زیبای آن به پیست محبوبی برای پاتیناژ تبدیل می گردد و در ما ه های گرم تر، اجراهای کنسرت، نمایش های هنری، گردهمایی های شهری، بازار هفتگی کشاورزی یا سایر رویدادهای عمومی در آن برپا می گردد. آمارها نشان می دهند که به طور میانه سالانه 1/5 میلیون نفر از این میدان تماشا می نمایند.

هاربرفرانت سنتر

از میدان ناتان فیلیپس در امتداد خیابان بِی (Bay) به سمت جنوب بروید تا حس و حال ناحیه تجاری شهر را هم تجربه کنید. برخی اوقات به این ناحیه تورنتوی قدیم هم می گویند. از خیابان های کوئین و کینگ که دو شاهراه شرقی-غربی شهر هستند، عبور نموده و وقتی به فرانت استریت (Front Street) رسیدید کمی مکث کنید تا ساختمان شیک هتل فِرمونت رویال یورک (Fairmont Royal York) که در سال 1929 با 28 طبقه بلندترین ساختمان شهر بود را تماشا کنید. این هتل در زمان حضور ملکه الیزابت دوم و سایر اعضای خاندان سلطنتی در تورنتو، اقامتگاه منتخب شان بود. اگر راستاتان را به سمت جنوب ادامه دهید، از ایر کانادا سنتر (Air Canada Centre) که میزبان مسابقات بسیاری از تیم های حرفه ای ورزشی می گردد نیز عبور خواهید کرد. در نهایت به هاربرفرانت سنتر (Harbourfront Centre) که در امتداد سواحل دریاچه تورنتو قرار گرفته است، خواهید رسید. هاربرفرانت قطب تفریحی و فراغت تابستانی تورنتو است. می توانید برای گرفتن یک بستنی توقف نموده و سپس به سمت غرب راستاتان را ادامه دهید. تماشای جزایر تورنتو از این نقطه تجربه جذابی خواهد بود.

راجرز سنتر

اکنون که کمی خستگی از تن تان بیرون آمده، می توانید دوباره در امتداد خیابان اسپادینا (Spadina) به سمت شمال حرکت کنید. در این راستا از راجرز سنتر (Rogers Centre) خواهید گذشت که یک ورزشگاه چند منظوره است. این ورزشگاه درست زیر برج CN واقع شده و با این حساب می توانید قبل از ادامه راستا منظره ها زیبایی از شهر را نیز تماشا کنید.

منطقه مد F&G و چاینا تاون

اگر به راستا خود در خیابان اسپادینا ادامه دهید، از منطقه مد تورنتو نیز عبور خواهید کرد. این منطقه در قرن بیستم، قطب فراوری پارچه در تورنتو بود. امروزه بسیاری از کارخانه های قدیمی و انبارها مورد بازسازی قرار گرفته و تبدیل به استودیوهای هنری و گالری های مختلفی شده اند. حتی در بین آنها انتشارات، شرکت نرم افزار و تکنولوژی دیزاین یا واحد های مسکونی هم وجود دارد.

همین طور که به سمت شمال حرکت می کنید به تضاد تدریجی هم توجه داشته باشید. بعد از عبور از خیابان کوئین، خود را در چاینا تاون خواهید دید. یک دفعه بازارهای شلوغ، مغازه ها و رستوران ها دو طرف خیابان را می گیرند و انتخاب ها از حد تحمل بیشتر می شوند. اینجا یکی از بزرگ ترین چاینا تاون های آمریکای شمالی محسوب شده و وقتی در تورنتو هستید نباید تماشاش را از دست بدهید. هر وقت از تماشا و بو کشیدن عطرهای مختلف سیر شدید، از خیابان بالدوین (Baldwin) به سمت غرب راه بیفتید.

بازار کنزینگتون

کنزینگتون (Kensington) یکی از معروف ترین و جوان ترین محله های شهر است. اگر در آن به گردش بپردازید طیفی از مغازه های قدیمی، فروشگاه های غذای سالم، کافه ها، بازارهای لاتین، مغازه های قصابی و پنیر فروشی یا نانوایی را خواهید دید. یکشنبه ها عبور ماشین از خیابان های این محله ممنوع بوده و یک بازار در آن برپا می گردد. پس احتمالاً این زمان برترین فرصت برای عکس گرفتن و ماجراجویی خواهد بود.

دانشگاه تورنتو، محوطه سنت جرج و کوئینز پارک

اکنون که کنزینگتون را هم دیدید و با خوراکی های خوشمزه بازار تجدید قوا نموده اید، وقت ادامه راستا به سمت شمال و خیابان بلور (Bloor) رسیده است. در این راه قرار است از میان محوطه مرکز شهری دانشگاه تورنتو که به یک پارک بزرگ شباهت دارد، عبور کنید. این محوطه ساختمان های زیبا و تاریخی زیادی دارد که در سرتاسر آن پراکنده شده اند. این فضای سبز فرار خوبی از ناحیه شلوغ شهر خواهد بود که تا کنون دیده اید. از اینجا می توانید کوئینز پارک و ساختمان های دولتی اونتاریو را هم ببینید.

موزه رویال اونتاریو

موزه رویال اونتاریو در خیابان بلور و درست کنار دانشگاه تورنتو واقع شده است. شکی نیست که بعد از این همه راه اکنون خسته هستید! چه وارد این موزه بشوید یا نه، معماری خیره نماینده و غیرعادی آن حتی از بیرون هم ارزش تماشا را دارد. برخی از مردم عاشق این بنا و برخی دیگر از آن متنفر هستند اما به هر صورت نمی توان به یادماندنی بودن آن را انکار کرد. از اینجا می توانید به سمت اَنِکس (Annex) یا یورک ویل (Yorkville) بروید. هنوز چیزهای زیادی برای تماشا به جای مانده است!

منبع: theculturetrip.com
انتشار: 11 خرداد 1401 بروزرسانی: 18 خرداد 1401 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 1019

به "گردش و پیاده روی در شهر تورنتو" امتیاز دهید

1 کاربر به "گردش و پیاده روی در شهر تورنتو" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردش و پیاده روی در شهر تورنتو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید