گردش در پارک جان لنون (John Lennon) کوبا

در شهر هاوانا پارکی هست که در آن مجسمه جان لنون (John Lennon) تعبیه شده است که برای گردشگران جالب بوده و در سفر به کوبا سری هم به این پارک میزنند.

گردش در پارک جان لنون (John Lennon) کوبا

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: مجسمه جان لِنون (John Lennon)، عضو گروه موسیقی بیتِلز (Beatles) که بر روی نیمکت پارکی در وِدادو (Vedado) نشسته است، یکی از جاذبه های گردشگری هاوانا (Havana) محسوب می گردد. این مجسمه گردشگران و موزیسین های زیادی را به این مکان می کشاند. برای افرادی که به قصد تماشاِ مجسمه جان لِنون به این پارک سر می زنند، علاوه بر عکس گرفتن با مجسمه این اسطوره موسیقی، تفریح های دیگری از قبیل رفتن به بارها و رستوران ها و بازدید از مکان های تماشایِ اطراف هم وجود دارد.

بازدید از قبرستان کولون

قبرستان کولون (Colon) به علت مساحت، ارزش تاریخی و معماری اش، یکی از مهم ترین قبرستان های آمریکای لاتین و یکی از جاذبه های گردشگری در کوبا به شمار می آید. در این قبرستان بیش از 500 آرامگاه بزرگ و خانوادگی، 800,000 قبر و بیش از 1 میلیون محل دفن وجود دارد. کولون یکی از بزرگ ترین قبرستان های جهان است. مجسمه های گرانیت و مرمر زیبایی در مرکز این قبرستان واقه شده که محل دفن سیاستمداران کوبایی، قهرمانان و هنرمندان است.

بازدید از دفتر مرکزی موسسه سینمایی کوبا

علی رغم اینکه بازدیدنمایندگان به دفتر مرکزی موسسه سینمایی کوبا دسترسی ندارند، موسسه هنر و صنعت سینمای کوبا (ICAIC) یک سازمان تاریخی است که از سال 1959 تاریخ سینمای کوبا را از نو نوشته است. در طبقه همکف این ساختمان یک سینما وجود دارد که به افتخار چارلی چاپلین (Charles Chaplin) به نام این هنرمند بزرگ نام گذاری شده است. این مکان یکی از محل های اصلی برگزاری فستیوال فیلم هاوانا (Havana) در ماه دسامبر و دیگر رویدادهای مهم سینمایی کشور محسوب می گردد. بعلاوه آرشیو سینمایی کوبا در این محل نگه داری می گردد.

بازدید از گالری هنری سرواندو کابررا

در سمت چپِ سینمای چارلی چاپلین، در گوشه خیابان های دهم و بیست وسوم، یک گالری هنرهای معاصر به چشم می خورد. درب گالری هنری سرواندو کابرِرا (Servando Cabrera) از دوشنبه تا شنبه، از ساعت 9 صبح تا 5 بعدازظهر به روی بازدیدنمایندگان باز است. البته این گالری در روزهای شنبه، ساعت 1 ظهر تعطیل می گردد. برنامه های این گالری هر سه هفته تغییر می نماید.

تماشای اجرای موسیقی زنده در فرسا وای چاکلت

توت فرنگی و شکلات (Fresa y Chocolate) نام یکی از بارهای کوبا با حال وهوایی سینمایی است. نام این کافه از یکی از بحث برانگیزترین فیلم های سینماییِ کوبا گرفته شده است. این بار و مرکز فرهنگی در مجاورت سینمای چارلی چاپلین قرار گرفته است. از روزهای پنج شنبه تا یکشنبه می توانید در این بار شاهد اجرای زنده خوانندگان، نوازندگان، کمدین ها و گروه های موسیقی باشید. اجراهای این کافه در روزهای کاری هفته از ساعت 9 شب و در روزهای یکشنبه از ساعت 6 بعدازظهر شروع می گردد. به علت محل قرارگیریِ این کافه، و مقرون به صرفه بودن ورودی آن برای مردم کوبا (به طور میانه تنها 2 پزوی کوبا است)، جمعیت زیادی به سوی این مکان فرهنگی سرازیر می گردد.

صرف یک نوشیدنی در کاسا د لا آمیستاد

اگرچه بارهای بهتری در این منطقه پیدا می شوند، بازدید از کاسا دِ لا آمیستاد (Casa de la Amistad) که در یک ساختمان تاریخی قرار گرفته است، لطف دیگری دارد. این ساختمان که به عنوان زیباترین بنای کوبا شناخته می گردد در سال 1926 تاسیس شد. این عمارت به وسیله مالکش پِدرو بارو (Pedro Baro)، برای همسر جدیدش کاتالینا لاسا (Catalina Lasa) ساخته شد. کاتالینا یک ملکه زیبایی بود که قوانین و تعصبات اجتماعی را نقض و همسرش را ترک کرد تا با پِدرو ازدواج کند. مجسمه ها، سنگ های مرمر، ماسه های رود نیل و رزهای پیوندی که از روی نام همسرِ پدرو بارو نام گذاری شده اند، تنها گوشه ای از ویژگی های خارق العاده این عمارت هستند که به آن روح و جان بخشیده اند.

بازدید از گالری هنری ویلا لیتا

یکی دیگر از عمارت های باشکوه پاسئو اَوِنیو (Paseo Avenue) که به یک مرکز فرهنگی تبدیل شده است، ویلا لیتا (Villa Lita) نام دارد. ویلا لیتا محل قرارگیریِ کتابخانه و موزه سِرواندو کابرِرا مورِنو (Servando Cabrera Moreno) است. در این مکان یک گالری هنری که میزبان نمایشگاه آثار هنرمندان کوبایی است هم واقع شده است. از عکاسی گرفته تا نقاشی و لیتوگرافی یا چاپ سنگی، آثار هنری متنوعی را با تکنیک های مختلف می توانید در نمایشگاه های این گالری مشاهده کنید. این برنامه های هنری هر سه هفته یک بار به روز می شوند و می توانید باتوجه به زمان سفرتان، برای تماشا یکی از این نمایشگاه ها برنامه ریزی کنید. نمایشگاه دائمی این گالری در حیاط آن برگزار می گردد و مکانی مناسب برای گرفتن عکس های زیبا است.

صرف یک نوشیدنی در کافه مادریگال بار

حال وهوای سینمایی وِدادو (Vedado) به این تاپاس بار (Tapas Bar) هم رسیده است. نام این بار از روی فیلم مادریگال (Madrigal) گرفته شده است که در سال 2007 به کارگردانی فرناندو پرِز (Fernando Perez)، برجسته ترین فیلمساز کوبا ساخته شد. درب این کافه هر روز، به غیر از روزهای دوشنبه پس از ساعت 6 بعدازظهر به روی مشتریان باز است. در مادریگال نمایشگاه های هنری و اجرای موسیقی زنده هم برگزار می گردد. این مکان در میان هنرمندان کوبایی، طراحان، نویسنده ها و روشن فکران محبوبیت زیادی دارد. در شب های آدینه و شنبه جمعیت زیادی در این کافه به چشم می خورد.

غذا خوردن در لا باراکیتا

لا باراکیتا دِ لا هابانا (La Barraquita de La Habana) به معنای اسنک هاوانا یک رستوران با غذاهای والنسیایی است. در این رستوران می توانید انواع غذاهای اسپانیایی مانند گاسپاچو (gazpacho)، گاربانزوس (garbanzos)، پوچِروس (pucheros) و پائیا (Paella) را سفارش دهید. این غذاها با برترین مواد اولیه آماده می شوند و مشتریان می توانند هم در داخل سالن و هم در فضای آزاد آن بنشینند. افرادی که در پی رستورانی با غذاهای گیاهی هستند یا می خواهند اصیل ترین غذاهای کوبایی را امتحان نمایند، باید حتما سری به این رستوران بزنند. کوبا در گذشته مستعمره اسپانیا بوده و مهاجران زیادی از والنسیا به این کشور مهاجرت نموده اند.

گوش دادن موسیقی راک در یلو ساب مارین

در جهت مخالف مجسمه جان لِنون در پارک، یک کلوب واقع شده که به یاد گروه موسیقی بیتِلز (Beatles) ساخته شده است. کلوب یِلو ساب مارین (Yellow Submarine)، حتی پیش از بازسازی مجدد این کلوب با حال وهوای بیتلز، همواره یکی از مکان های مورد علاقه دوست داران موسیقی راک بوده است. بعضی از مهم ترین منتقدان موسیقی، خبرنگاران، تهیه نمایندگان و مجریان رادیویی در کوبا در این کلوب دورهم جمع می شوند. از روزهای پنج شنبه تا یکشنبه، از ساعت 9 شب، گروه های موسیقی به اجرای قطعاتی از گروه های مطرح موسیقی راکِ دهه 1960 تا اوایل دهه 2000 می پردازند.

دومینو در ال بوهمیو

اِل بوهِمیو (El Bohemio) به معنای بوهِمی (The Bohemian)، در گذشته یک تاپاس بار معروف با بیش از 70 نوع نوشیدنی بود و از آن موقع تا به امروز یکی از برترین رستوران های کوبا محسوب می گردد. در منوی این رستوران انواع تاپاس ها و نوشیدنی های کوبایی به چشم می خورد. با ورود به این خانه که به یک رستوران کوبایی تبدیل شده است، احساس می کنید به یکی از خانه های قدیمی کوبا قدم گذاشته اید. مشتریان رستوران بعلاوه می توانند با دوستان شان دومینو بازی نمایند.

منبع: theculturetrip.com
انتشار: 7 بهمن 1401 بروزرسانی: 21 بهمن 1401 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 986

به "گردش در پارک جان لنون (John Lennon) کوبا" امتیاز دهید

2 کاربر به "گردش در پارک جان لنون (John Lennon) کوبا" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردش در پارک جان لنون (John Lennon) کوبا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید