نگاهی به نوع حکومت کانادا

هر سال تعداد زیادی از افراد از نقاط مختلف جهان به قصد تحصیل در کانادا، برای کار و یا به عنوان توریست تور کانادا وارد این کشور می شوند. داشتن اطلاعاتی مفید در مورد این کشور به شما کمک می کند از سفر و یا زندگی خود بهره بیشتری ببینید.

نگاهی به نوع حکومت کانادا

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: در کانادا مسئولان و مدیران در سه بخش دولت شهری، دولت استانی و دولت فدرال کار می کنند. وظایفی که هر کدام از این بخش ها بر عهده دارند با یکدیگر متفاوت است. برای مثال دولت های استانی وظیفه ی رسیدگی به برنامه های اجتماعی استان خود را دارند و امور کلی و گرفتن تصمیمات کلان کشور مانند سیاست خارجی توسط دولت فدرال انجام می شود. تشکیل دولت فدرال به مجلس عوام بستگی دارد. اگر یک حزب بتواند 151 کرسی در مجلس عوام به دست آورد، می تواند دولت تشکیل دهد. بیشترین قدرت در دولت کانادا در اختیار نخست وزیر است. 25 وزیر او را در کابینه اش همراهی می کنند.

وزیران توسط نخست وزیر انتخاب و به دولت فدرال و پارلمان معرفی می شوند. یکی از کارهای مهم دولت فدرال تنظیم بودجه ی استان ها است. در تقسیم بندی بودجه، گاهی از بودجه ی استان های ثروتمند به استان های کم درآمد داده می شود تا ثروت در کشور به صورت برابر پخش شود. اموری مانند آموزش و پرورش، رفاه عمومی و خدمات درمانی بر عهده ی دولت های استانی است. آنها در امور بسیاری مانند دریافت مالیات با دولت فدرال همکاری می کنند و بودجه ی خود را هم از دولت فدرال دریافت می کنند. دولت های محلی وظیفه ی اداره ی شهرها، شهرداری ها، شهرستان ها و مناطق مختلف را بر عهده دارند.

انتخابات فدرال، ایالتی و محلی هر 5 سال یک بار انجام می شوند. انتخابات شهرداری هم هر 2 یا 3 سال یک بار انجام می شود. قانون کانادا می گوید برای شرکت در انتخابات، باید شهروند کانادا بوده و حداقل 18 سال سن داشته باشید. یکی دیگر از شرایطی که برای رای دادن لازم است، زندگی کردن برای مدت مشخصی در یک منطقه است.

انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 192

به "نگاهی به نوع حکومت کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی به نوع حکومت کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید