آشنایی با نکات سفر به مونترال کانادا

در برنامه سفرتان به کانادا قصد اقامت در مونترال را دارید، بهتر است این نکات را بدانید.

آشنایی با نکات سفر به مونترال کانادا

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: مونترال، شهری زیبا در کانادا و ترکیبی از دنیای قدیم و مدرن است. این شهر مقصدی ایده آل برای گردشگران از سراسر دنیا به شمار می رود. اما مونترال هم مانند هر شهر دیگری قوانین و رسوم خاص خود را دارد؛ بنابراین اگر برای اولین بار است که به این شهر سفر می کنید بهتر است پیش از سفر بعضی نکات مهم و قوانین شهر را بدانید.

هنگام قرمز بودن چراغ به راست نپیچید

در مونترال، هنگامی که چراغ قرمز است، رانندگان اجازه پیچیدن به سمت راست را ندارند؛ مگر این که خلاف این قانون به شما نشان داده گردد. این یکی از قوانین محلی مونترال است که اغلب باعث بروز مشکل برای افرادی می گردد که تازه به این شهر آمده اند. این قانون به نفع عابرین پیاده است و امنیت آن ها را در درجه اول قرار می دهد. البته در دیگر منطقه ها کبک چنین قانونی برای چراغ قرمز وجود ندارد.

دپ همان فروشگاه های رفاه است

کلمه دِپ (Dep) را می توانید در مکالمه های روزمره مردم بشنوید: می خواهم از دِپ یک نوشیدنی بخرم. در مونترال کلمه دِپ، کوتاه شده کلمه (dépanneur) است که به فروشگاه رفاه اشاره می نماید. شما می توانید برای خرید مایحتاج زندگی مانند شیر، شکلات، سیگار و نوشیدنی به این فروشگاه ها سر بزنید.

5 تا 7، ساعات خوشحالی است

در طول هفته ممکن است تابلوهایی با علامت (5-à-7) را ببینید که روی درب رستوران ها و کافه ها نصب شده اند. این تابلوها قیمت های خاص یا تخفیف های ویژه ای برای ساعت 5 تا 7 بعداز ظهر درنظر گرفته اند. این ساعات در مونترال با نام ساعات خوشحالی شناخته می شوند. به علاوه، جالب است بدانید که محوطه بیرون رستوران یا کافه، تراس (Terrasse) نامیده می گردد. تراس و دِپ از کلمات انگیسی در مونترال هستند که از واژگان کِبک گرفته شده اند.

مونترال فستیوال های زیادی دارد

مونترال یکی از شهرهای کانادا با فستیوال های بی شمار است و بعضی از برترین فستیوال های کانادا در این شهر برگزار می گردد. یکی از دلایل محبوبیت این شهر در میان گردشگران همین فستیوال های متنوع است. در سال، به ویژه در ماه های گرم سال (از ژوئن تا سپتامبر)، فستیوال ها و رویدادهای سرگرم نماینده و هیجان انگیزی در مونترال برگزار می گردد؛ مانند این است که یک فستیوال بسیار بزرگ در تمام شهر برپا است. زمانی که در محله های مختلف شهر قدم می زنید، متوجه خواهید شد که در هرکدام از این محله ها فستیوال یا رویداد متفاوتی در حال برگزاری است؛ از بازارهای سرباز گرفته تا اجرای موسیقی زنده. پس اگر قصد دارید به مونترال سفر کنید حتما برنامه های فستیوال های شهر را آنالیز کنید تا نهایت استفاده را از سفر خود ببرید.

بعضی فصل ها برای سفر بهتر هستند

زمستان های مونترال مخصوصا در ماه های ژانویه و فوریه ممکن است زمستان های سختی باشند. با این حال، رویدادهای متنوع و سرگرم نماینده ای در این موقع از سال در مونترال برگزار می شوند. برای مثال، می توانید به یک کنسرتِ موسیقی الکترونیک (EDM) بروید که در فضای باز برگزار می گردد. این کنسرت ها ایگلوفِست (Igloofest) نامیده می شوند. البته اگر قصد دارید برترین سفر خود به مونترال را تجربه کنید، بهتر است در فصل زمستان به این شهر سفر نکنید.

مونترال شهری دو زبانه است

زبان اصلی مردم شهر مونترال فرانسوی است و این شهر پس از پاریس به عنوان دومین شهر بزرگِ فرانسوی زبان در دنیا محسوب می گردد. مونترال بعلاوه مهم ترین شهر دو زبانه در کانادا به شمار می آید و 60 درصد از اهالی آن می توانند به خوبی به زبان های فرانسوی و انگلیسی صحبت نمایند. زمانی که به مونترال سفر می کنید نیازی نیست نگران برقراری ارتباط با پیشخدمت ها یا مردم محلی باشید. بهتر است لغات و اصطلاحات ضروری مانند تشکر کردن و سلام و احوال پرسی را یاد بگیرید تا ادب را به جا بیاورید.

شمال دقیقا شمال نیست

زمانی که که در حال جهت یابی در شهر هستید، باید به خاطر داشته باشید که در مونترال، شمال دقیقا شمال نیست. آنچه مردم محلی درباره نحوه جهت یابی در شهر می گویند یکی از پیچیدگی های شهر مونترال است. برای مثال، اگر درباره رودخانه سن لوئیس از مردم محلی سوال کنید، آن را از غرب به شرق توصیف می نمایند، در صورتی که این رودخانه از شمال به شمال شرقِ جزیره جریان دارد. در نتیجه، جهت خیابان هایی که در موازات این رودخانه قرار گرفته اند، غرب و شرق و جهت خیابان هایی که با رودخانه زاویه قائم می سازند، شمال و جنوب خواهد بود. در حقیقت جهت شمال، شمال غربی مونترال و در بعضی منطقه ها غرب خواهد بود. به علت همین پیچیدگی ها مونترال به شهری که در آن خورشید در شمال غروب می نماید، معروف شده است.

مترو در مونترال

سیستم حمل ونقل عمومی در مونترال با نام اختصاری (STM) شناخته می شوند. اغلب مردم مونترال با مترو یا اتوبوس تردد می نمایند. برای افرادی که از شهرهای نزدیک مانند تورنتو به مونترال می آیند، استفاده از مترو ممکن است کمی گیج نماینده باشد. در شهرهای اطراف مانند تورنتو، مترو با واژه ساب وِی (Subway) یا تی تی سی (TTC) شناخته می گردد که نام شرکت حمل ونقل عمومی است. اما در مونترال این قطارهای زیرزمینی با نام مترو خوانده می شوند و نام شرکت های حمل ونقل به این شکل استفاده نمی شوند.

منبع: theculturetrip.com
انتشار: 20 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1401 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 1012

به "آشنایی با نکات سفر به مونترال کانادا" امتیاز دهید

1 کاربر به "آشنایی با نکات سفر به مونترال کانادا" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با نکات سفر به مونترال کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید