آشنایی با میدان زوکالو (Zocalo) در مکزیکو سیتی

در ادامه با معروفترین میدان در مکزیکو سیتی به نام زوکالو آشنا خواهیم شد.

آشنایی با میدان زوکالو (Zocalo) در مکزیکو سیتی

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: در کشور مکزیک به مرکز تاریخی شهر مکزیکو سیتی که بروید همه جا بوی فرهنگ و تاریخ می دهد، با هر قدمی که بر می دارید موزه ها، میدان های معروف، بناهای باستانی و دیگر جاذبه های گردشگری در جلوی چشمانتان سبز می شوند! اگر هدفتان از به مکزیکو سیتی آمدن لمس هنر، موسیقی، تاریخ و غذاست برترین کاری که می توانید بکنید این است که گشت و گذار در شهر را از همین مرکز تاریخی آغاز کنید. مهمترین جاذبه ی اینجا میدان زوکالو (Zocalo) ست میدانی که وقتی آن را می بینید تحت تاثیر بزرگی غیر عادی اش قرار می گیرید، اینجا اهمیت تاریخی زیادی دارد و با مراسم شاد زیادی در آن برگزار می شود یکی از مهمترین جاذبه های شهر مکزیکو سیتی است.

زوکالو و نواحی اطرافش جایی است که شهر مکزیکوسیتی از آنجا شکل گرفت. اگر به قسمت جنوبی این میدان بروید مجسمه ای از یک عقاب و مار می بینید که می گویند شهر دقیقا در همین نقطه تاسیس شده است همانطور که شهر بزرگ و بزرگ تر می شد این نقطه مرکز شهر باقی ماند و قصرها و مکان های مقدس در اطرافش ساخته شدند. اسپانیایی ها در سال 1521 شهر را فتح کردند و این میدان را به سبک و شیوه ی اسپانیایی ها ساختند. جالبه که در همه دوره های تاریخی و با تغییر هر دولت و رژیمی این میدان همچنان به مدت 700 سال مرکز حکومت به جای مانده است. از نظر معماری شبیه میدان هایی است که در اسپانیا و آمریکای لاتین وجود دارد، یک میدان مستطیلی شکل که در مرکز شهر قرار گرفته است و در آن مرکز حکومت و کلیسا ساخته شده است.

تاریخ میدان معروف زوکالو

تاریخ این میدان به زمان آزتک ها برمی شود و مطمئنا مجذوب نماینده ترین مرکز فرهنگی و تاریخی شهر است. میدان 4 جهت اصلی دارد: کلیسای جامع در سمت شمال، کاخ ملی در سمت شرق، ساختمان های منطقه ی فدرال در سمت جنوب و ساختمان هایی هم در سمت غرب. بناهای باشکوهی که در اطراف میدان قرا دارد یکی از انگیزه های آمدن به اینجاست، کلیسای جامع متروپولیتان (Metropolitan) از پربازدید ترین جاذبه های میدان است، کلیسایی که بزرگ ترین کلیسای جامع کل قاره آمریکا ست و ساختش در سال 1573 آغاز و سال ها بعد در 1813 به سرانجام رسید. نمای مجذوب نماینده، 16 کلیسای کوچک، دو برج ناقوس و نمای داخلی خیره نماینده چیزهایی هستند که در بازدید از این کلیسا نظرتان را جلب می نمایند.

در زمان آزتک ها اینجا محل اجتماع و برگزاری مراسم و رژه های مختلف بود البته این میراث تا به امروز هم حفظ شده چون در روزهای مشخصی از سال در اینجا مراسم ملی، فستیوال ها و کنسرت هایی برگزار می شود و برخی از کنسرت ها حتی 100 تا 200 هزار نفر تماشاگر دارند!

بناهای میدان اصلی مکزیکو سیتی

با رفتن به این میدان شاید مثل میدان های معروف دیگر در پی مجسمه یا بنای یادبود زیبایی بگردید تا آن را از نزدیک دیدن کنید اما بهتر است میدان به این بزرگی را در پی آن ها نباشید! چون خبری از مجسمه و بنای یادبود در آن نیست! و در عوض در وسط میدان یک پرچم خیلی بزرگ از مکزیک گذاشته شده است. در گوشه ای از میدان ایستگاه مترو هست و بخشی از شبکه حمل و نقل شهر در این میدان شکل گرفته است.

انتشار: 16 مهر 1401 بروزرسانی: 23 آبان 1401 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 855

به "آشنایی با میدان زوکالو (Zocalo) در مکزیکو سیتی" امتیاز دهید

1 کاربر به "آشنایی با میدان زوکالو (Zocalo) در مکزیکو سیتی" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با میدان زوکالو (Zocalo) در مکزیکو سیتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید