آشنایی با موزه های هاوانا کوبا

برای شنیدن قصه های کوبا و دیدار از تاریخ این کشور به موزه های هاوانا سری بزنید.

آشنایی با موزه های هاوانا کوبا

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: بازدید از هاوانا مثل قدم گذاشتن به یک کپسول زمان است. بازدیدنمایندگان با ساختمان های قدیمی، ماشین های کلاسیک و قرن ها تاریخ پیچیده احاطه می شوند. برای کسب اطلاعات عمیق تر درباره گذشته فرهنگی هاوانا موزه های زیادی در شهر پیدا می کنید. اگر نمی دانید از کجا باید آغاز کرد، ما به شما 6 موزه که نباید به هیچ عنوان از دست بدهید را معرفی می کنیم.

موزه ملی هنرهای زیبا

موزه هنرهای زیبای هاوانا جزو یکی از معروف ترین موزه های مرکز شهر محسوب می گردد. این موزه آثاری از هنرمندان بین المللی و کوبایی را به نمایش در آورده که مورد دوم بیشتر بازدیدنمایندگان را به سمت خود جذب می نماید. با تماشای آثار هنرمندان این کشور می توانید زندگی در هاوانا را از دید ساکنین آن ببینید. گستره نقاشی ها از پرتره های قرن 17 اسپانیا تا هایپر رئالیسم دهه 1970 کوبا متغیر است. هنر زنده و پر جزئیات هنرمندان شاخص کوبا شما را غرق خود خواهد نمود.

موزه انقلاب

این موزه در پایین همان خیابانی قرار گرفته که موزه هنرهای زیبا را در آن پیدا می کنید. ساختمان زیبا و تحسین برانگیز اینجا زمانی به عنوان کاخ ریاست جمهوری کوبا مورد استفاده قرار می گرفت. این امر تا انقلاب کوبا بیشتر دوام نیاورد و در آن موقع رئیس جمهور را بیرون نموده و ساختمان را به موزه انقلاب تغییر کاربری دادند. در اینجا تعداد زیادی از اشیای تاریخی مرتبط با انقلاب را خواهید دید. طی بازدید از موزه می توانید از جنبه های مختلفی دیدگاه رژیم کمونیستی کوبا را آنالیز کنید.

موزه ماشین های کلاسیک

اگر شما هم عاشق ماشین های عتیقه کوبا هستید، حتماً به موزه ماشین های کلاسیک سر بزنید. در اینجا بیش از 50 خودرو از سال 1905 تا 1989 به نمایش در آمده که در واقع تاریخ صنعت خودرو در کوبا را منعکس می نماید. بعضی از این ماشین ها بسیار نادر و کمیاب هستند؛ کادیلاک متعلق به سال 1905 هم قدیمی ترین ماشین جزیره محسوب می گردد. مجموعه ای از موتورسیکلت های کلاسیک هارلی دیویدسن هم در موزه به نمایش گذاشته شده است.

بعضی از ماشین های موزه، قسمتی از تاریخ و زندگی صاحبان خود را نشان می دهند. برای نمونه می توانیم به ماشین کامیلو سینفوئگو (Camilo Cienfuego) از مبارزان اصلی انقلاب اشاره کنیم که در کنار چگوارا و فیدل کاسترو جنگید. موتور سیکلت فیدل کاسترو از سال 1977 نیز خودنمایی می نماید. کل بازدید شما از موزه ماشین تنها یک ساعت به طول انجامیده و موقعیتش در محله قدیمی آن را تبدیل به یکی از جاذبه های محبوب گردشگری می نماید.

موزه ناپلئون

بسیاری از بازدیدنمایندگان از تماشا یکی از تحسین برانگیزترین مجموعه های تاریخ فرانسه در کوبا بسیار حیرت زده می شوند. در واقع این موزه یکی از وسیع ترین مجموعه های ناپلئونی در هاوانا و کارائیب را به نمایش می گذارد. بیش از 8000 مورد از انقلاب فرانسه تا امپراطوری دوم در اینجا وجود دارند که از میان آن ها می توانیم به چیزهایی چون لباس ها، سکه ها، لوازم جنگی و ارتشی، آثار هنری و یک کتابخانه بزرگ اشاره کنیم. یکی از مشهورترین موارد نمایشی، کپی ماسک صورت مرده ناپلئون است.

فینکا لا ویخیا - خانه ارنست همینگوی

اگر چه بیشتر بازدیدنمایندگان انتظار پیدا کردن مطالب زیادی درباره انقلاب کوبا را پیشاپیش دارند، خیلی از آن ها نمی دانند که می گردد در شهر هاوانا، نویسنده معروف ارنست همینگْوی را نیز بیشتر شناخت. این نویسنده شهیر بیش از 20 سال در اینجا زندگی کرد و هنوز هم می توانید در بازارهای کتاب دست دوم سیلی از نوشته های او را بیابید. پس اگر همینگوی برای خود در هاوانا موزه ای داشته باشد، چیزی دور از انتظار نیست. بعد از خودکشی این نویسنده، خانه او به دولت تعلق گرفته و پس از انجام بازسازی های مختلف در نهایت در سال 2007 به روی عموم باز شد. امروزه گردشگران می توانند از اتاق های خانه همینگوی با مبلمان، دکور و قفسه هایی که اصلاً تغییر ننموده اند تماشا نمایند.

موزه شهر

موزه شهر یا همان کاخ کاپیتان ژنرال ها برای کسانی که به معماری علاقه دارند یک ایستگاه فوق العاده محسوب می گردد. این موزه یک کاخ ساخته شده در دهه 1700 بود که به سبک باروک کوبایی آن را ساختند. در وسط کاخ یک حیاط بزرگ با اتاق هایی در اطراف وجود دارد. بسیاری از این اتاق ها هنوز هم با اقلامی مانند گاری ها و توپ های جنگی کوبای قرن 18 پر هستند. شاید در موزه چیزهای زیادی برای تماشا نباشد و حتی علامت و توضیحی نبینید، اما موقعیت آن در میدان آرماس (Armas) و نزدیکی اش به بازار کتاب و جاذبه های محله قدیمی، آن را تبدیل به یکی از واجبات گردشگری می نماید.

منبع: theculturetrip.com
انتشار: 10 تیر 1401 بروزرسانی: 16 تیر 1401 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 1053

به "آشنایی با موزه های هاوانا کوبا" امتیاز دهید

1 کاربر به "آشنایی با موزه های هاوانا کوبا" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با موزه های هاوانا کوبا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید