مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند

شاید ماجرای جنجالی رامبد جوان و نگار جواهریان را به خاطر داشته باشید که سعی کردند فرزندشان را در کانادا به دنیا بیاورند تا ایشان شهروند قانونی کانادا شوند، بله این هم یک روش مهاجرت به کانادا است و فرزندان خوش شانسی که والدینشان برایشان از قبل تولد این هدیه را در نظر گرفته اند می‌توانند با شرایط قانونی شهروند کانادا شوند.

مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: توجه داشته باشید که کانادا از آن دسته کشورهایی است که از سیستم حق خاک پیروی می‌کند و برای کسانی که قصد مهاجرت فرزندشان به کانادا از این طریق را دارند بسیار مناسب است. نام دقیق‌تری که برای این روش دیده می‌شود jus soli است. طبق این قانون اگر فردی در قلمرو و یا خاک کشور دیگری متولد شود شهروند همان کشور می‌گردد و می‌تواند از حقوق شهروندی استفاده نماید. کشورهای محدودی چنین شرایطی را مورد تأیید قرار داده‌اند اما کانادا از دسته کشورهایی است که توانسته این رویه را به شکل دقیق و البته تخصصی پیش بگیرد. ما جدیدترین قوانین در این زمینه را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم.

در نظر داشته باشید که یکی از روش‌های موجود اخذ پاسپورت از طریق گردشگری تولد است. در این روش فرد به عنوان توریست وارد خاک این کشور شده است و فرزند خود را به دنیا می‌آورد به این ترتیب می‌توانید از طریق فرزند خود پاسپورت کشور دوم اخذ نماید.

آیا باید پدر و مادر فرد متولد کانادایی باشند؟

نیازی به کانادایی بودن پدر و مادر نبوده و کافی است فرزند در خاک این کشور متولد شود. حال یک موضوع دیگر را با هم مورد ارزیابی قرار می‌دهیم. در نظر داشته باشید که فرزند کانادایی نمی‌تواند سبب شود که پدر و مادر کانادایی باشند. این روند به نوبه خود در لیست سخت‌گیری‌های جدید مهاجرت به کانادا از طریق تولد دیده می‌شود. در واقع فرزند شما برای کانادا مفید خواهد بود نه خود شما!

به این نکته دقت نمایید اگر شما در گردشگری تولد شرکت نمایید در زمان ورود به کانادا کسی از شما در خصوص بارداریتان نخواهد پرسید این در حالی است که اگر در زمان ورود متوجه شوند که شما از ویزای توریستی استفاده کرده‌اید تا فرزند خود را در این کشور به دنیا آورید قطعاً با محدودیت همراه خواهید شد و سختگیری‌ها بیشتر می‌شود.

برای کسانی که قصد دارند بصورت غیر قانونی و بدون طی مراتب و به نوعی با کلک زدن به دولت کانادا این کار را انجام دهند در مورد این موضوع سخت‌گیری‌های جدید اعمال شده که در صورتی که فرد در دوران بارداری بیش از 6 ماهه باردار باشد اجازه پرواز نخواهد داشت و اگر زیر 6 ماه باشد به دلیل محدودیت حق حضور در کانادا که فقط 6 ماه است به دنیا آوردن فرزند در این کشور سخت تر از قبل شده.

 امروزه بسیاری از خانواده ها از تمام کشورهای جهان تمایل دارند فرزند خود را در کانادا به دنیا آورند تا از این طریق از شرایط حقوق شهروندی برخوردار شده و فرزند آنها دارای تابعیت کانادا باشد. طبق قوانین مهاجرت کانادا، بدون توجه به تابعیت پدر و مادر، نوزادانی که در خاک کانادا به دنیا بیایند شهروند کانادا محسوب می شود و از تمام شرایط و تسهیلات برخوردار می باشد.

کودکانی که در کشور کانادا متولد می‌شوند از تمام امکانات آموزشی، رفاهی، خدمات درمانی، بیمه و غیره برخوردار هستند و آنچه را که نیاز داشته باشند به صورت مادام العمر در اختیار دارند. خدماتی که برای کودکان این کشور ارائه می‌شود برای نوزادانی که تابعیت کانادا را نیز به دست می آورند یکسان در نظر گرفته شده است. قوانین مهاجرتی برای مهاجرت به کشور کانادا از طریق تولد فرزند بسیار ساده است. برای این کار کافی است مدارک لازم را در اختیار داشته باشید؛ به راحتی می توانید به کشور کانادا سفر کنید و فرزند خود را در کانادا به دنیا بیاورید.

توجه داشته باشید که تولد فرزند در بیمارستان های کانادا هزینه هایی دارد که کم هم نیستند و برای اقدام از این طریق بهتر است ثابت کنید که اقوامی در کانادا دارید که برای نگهداری از شما به آنها نیاز دارید.

انتشار: 29 فروردین 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 125

به "مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند" امتیاز دهید

2 کاربر به "مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید