قوانین بیمه دانشجویی در استان های مختلف کانادا

به گزارش مجری سفرهای گردشگری و تجاری، همانطور که میدانید در کانادا که به صورت ایالتی اداره میشود، علاوه بر قوانین عمومی کشور، قوانین هر ایالت نیز حکم قانون در محدوده آن ایالت را دارد، در مودر بیمه دانشجویی هم ممکن است قوانین و شرایط بین دو ایالت مختلف، متفاوت باشد، پس قبل از اقدام راجع این تفاوت ها بدانید.

قوانین بیمه دانشجویی در استان های مختلف کانادا

همانند سیستم آموزشی مقاطع مختلف تحصیلی در کشور کانادا، هزینه، شرایط و خدمات بیمه دانشجویی نیز از ایالت با ایالتی دیگر متفاوت است؛ هزینه سالانه بیمه دانشجویی در کانادا از 400 دلار تا 900 دلار کانادا متفاوت است و به همین میزان خدمات درمانی متفاوتی نیز ارائه می‌شود. برای درک بهتر شرایط و هزینه‌های بیمه دانشجویی در کنار خدمات آن‌ها، در ادامه به تفکیک ایالت‌های کانادا به توضیح و بررسی می‌پردازیم.

ایالت بریتیش کلمبیا

یکی از شهرهای مورد علاقه ایرانیان برای تحصیل ونکوور در ایالت بریتیش کلمبیاست. مسئولیت بنیادی برای اطمینان از کیفیت خدمات بهداشتی به عهده وزارت بهداشت ایالت بریتیش کلمبیا است تا این خدمات به موقع و با هزینه‌ای مقرون به صرفه در اختیار دانشجویان قرار بگیرد. عملکرد شرکت‌های خصوصی بیمه نیز تحت نظارت وزارت بهداشت این ایالت است. یکی از خدمات قابل توجه بیمه دانشجویی در این ایالت، سفرهای درمانی است؛ اگر دانشجو در طول دوره تحصیل برای درمان نیاز به سفر داشت، بیمه دانشجویی هزینه سفر و درمان را بر عهده خواهد گرفت. شبکه بیمه ایالت بریتیش کلمبیا در 24 ساعت از شبانه‌روز و 7روز در هفته از طریق تلفن، وب‌سایت، اپلیکیشن موبایل و ... در دسترس است.

باید توجه داشت که پوشش بیمه دانشجویی در ایالت بریتیش کلمبیا سه‌ماه پس از ورود دانشجو آغاز می‌شود اما دانشجو موظف است به محض ورود برای آن اقدام کند. برای مثال اگر دانشجویی در 25 آگوست وارد خاک کانادا شود، از اول نوامبر تحت پوشش بیمه دانشجویی قرار خواهد گرفت. بیمه دانشجویی در ایالت بریتیش کلمبیا برای اقامت تحصیلیِ حداقل شش‌ماه صادر می‌شود؛ به‌عبارت دیگر، اگر طول دوره تحصیل و اقامت دانشجو کمتر از شش‌ماه باشد، در این ایالت تحت پوشش بیمه دانشجویی قرار نمی‌گیرد. در طول این مدت می‌توان از بیمه‌های ماهانه شرکت‌های خصوصی بهره جست؛ این بیمه‌ها ماهانه حدود 36 دلار هزینه دارد.

ایالت آنتاریو

بسیاری از دانشگاه‌های مطرح کانادا در ایالت آنتاریو مستقر شده‌اند. دانشجویان بین‌المللی در آنتاریو تحت پوشش بیمه دولتی قرار نمی‌گیرند اما قریب به اتفاق دانشگاه‌های این ایالت به عضویت بیمه سلامت دانشگاه UHIP درآمده‌اند. پس از دریافت پذیرش از دانشگاه‌های واقع در آنتاریو باید برای بیمه دانشجویی اقدام کرد. فرم بیمه‌های دانشجویی توسط دانشگاه محل تحصیل در آنتاریو برای دانشجو ارسال می‎شود و سالانه 450 دلار کانادا در شهریه دانشجو به عنوان حق بیمه لحاظ می‌شود. خدمات این نوع بیمه دانشجویی ابتدایی است اما عضویت آن برای تمامی دانشجویان بین‌المللی الزامی است.

ایالت آلبرتا

بیمه درمانی در ایالت آلبرتا کانادا برای دانشجویان بین‌المللی صادر می‌شود که اقامت حداقل 12ماهه داشته باشند. در این صورت، در ماه سوم حضور در کانادا دانشجو تحت پوشش بیمه دانشجویی قرار می‌گیرد. به همین دلیل توصیه می‌شود در بدو ورود به خاک کانادا برای پوشش بیمه دانشجویی اقدام شود. اگر طول دوره تحصیل در این ایالت کمتر از یک‌سال باشد، دانشجو باید قصد اقامت 12 ماهه خود را به اثبات برساند. دانشجویانی که بیش از سه ماه و کمتر از 12 ماه در موسسات آموزش عالی آلبرتا مشغول به تحصیل می‌شوند نیز امکان قرار گرفتن در پوشش بیمه دانشجویی را نیز دارند. دانش‌آموزان زیر 18 سال که در این ایالت به تحصیل می‌پردازند، باید به بیمه مادر خود ملحق شوند.

ایالت مانیتوبا

بیمه‌های دانشجویی در ایالت مانیتوبا برای دانشجویانی طراحی شده که شش‌ماه و بیشتر در دانشگاه‌های مستقر در این ایالت به تحصیل می‌پردازند. بیمه دانشجویان بین‌المللی در این ایالت خدمات گسترده‌ای را پوشش می‌دهد و در ازای آن تنها سالانه 450 دلار به شهریه دانشجو منظور می‌شود.

انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 607

به "قوانین بیمه دانشجویی در استان های مختلف کانادا" امتیاز دهید

1 کاربر به "قوانین بیمه دانشجویی در استان های مختلف کانادا" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قوانین بیمه دانشجویی در استان های مختلف کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید