آشنایی با فرهنگ و زبان مردم کانادا

کانادا کشور چند فرهنگی است که با اختلاط مهاجرین بنا شده است، زبان های مختلف در کنار هم ساختاری یکپارچه پدید آورده اند که برای هیچکسی غریب نخواهد بود.

آشنایی با فرهنگ و زبان مردم کانادا

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: کانادا یک کشور دارای دموکراسی پارلمانی و سیستم فدرال است. این یک سلسله قانون اساسی است به این معنی که ملکه الیزابت رئیس دولت است؛ اگر چه قدرت او در دولت محدود است. فرهنگ مردم کانادا در کشور وسیعی شکل گرفته که تفاوت هایی در منطقه ها مختلف آن دارند. این کشور یک ملیت دوگانه دارد (کانادای فرانسوی و کانادای انگلیسی) که ریشه در فتح مستعمره فرانسوی ها به وسیله بریتانیا در سال 1760 دارد. این دو زبان متفاوتی دارند و مردم آن ها هم فرهنگ های گوناگونی را از خود نشان می دهند.

زبان در کشور کانادا

زبان رسمی کانادا انگلیسی و فرانسه است و این در حالی است که انگلیسی زبان ها تعداد بیشتری در سراسر کشور هستند. در کانادا می توان 60 زبان بومی از زبان های الگونکین گرفته تا اینوئیت را هم مشاهده کرد. آمار سال 2011، زبان های کانادا را به صورت زیر تقسیم بندی می نماید:

  • انگلیسی (رسمی) 58.7٪
  • فرانسوی (رسمی) 22٪
  • پنجابی 1.4٪
  • ایتالیایی 1.3٪
  • اسپانیایی 1.3٪
  • آلمانی 1.3٪
  • کانتونی 1.2٪
  • تاگالوگ 1.2٪
  • عربی 1.1٪
  • دیگر 10.5٪

جشن های کشور

روزهای جشنواره های ملی در کانادا عبارتند از: سال نو (ژانویه 1)، آدینه خوبی (دو روز قبل از عید پاک)، روز عید پاک، روز ویکتوریا (دوشنبه گذشته قبل از 25 مه)، روز کانادا (1 ژوئیه)، روز کارگر (اولین روز دوشنبه ماه سپتامبر)، روز شکرگذاری (دومین دوشنبه در ماه اکتبر)، روز یادبود (11 نوامبر)، روز کریسمس و روز بوکس (25 و 26 دسامبر).

طبقه بندی اجتماعی

کشور وسیع کانادا دارای تفاوت های منطقه ای زیادی از جمله تنوع قومی است که حس یکپارچه ای از طبقه بندی اجتماعی را پیچیده می نماید. در استان ها مرکزی، توسعه مالی و عایدی بالاتر و برابری طبقات بیشتر نشان داده شده است.

در بسیاری از استان های کم جمعیت تر، متوسط عایدی 25% از دیگر استان ها پایین تر است که در نتیجه اختلاف طبقاتی را کمی بیشتر می نماید. اما این بدان معنی نیست که فرهنگ مردم کانادا به گونه ایست که اختلافات فاحش طبقاتی دیده شود.

مباحث مربوط به بچه ها

بچه ها طبق قانون باید در پایه های تحصیلی از سن شش تا شانزده سالگی شرکت کنند. قوانین کانادا اجازه می دهد تا بچه ها در خانه تحصیل کنند، اگرچه این فرایند باید مطابق با دستورالعمل های دولت باشد.

به طور سنتی مراقبت از نوزادان باید به وسیله مادر در خانواده انجام گیرد، اما با افزایش تعداد زنانی که در جامعه مشغول به کار هستند، مراکز نگهداری از نوزادان مانند مهدکودک ها و دیگر مراکز تخصصی بیشتر و بیشتر می شود.

مراکز نگهداری از بچه ها ملزم هستند تا به آن ها هنجارهای اجتماعی مناسب و رفتارهای درست را به طریقه درست آموزش دهند.

بچه ها زیر 12 سال نمی توانند برای یک جرم جنایی محکوم شوند، اما این خانواده هایشان هستند که برای رفتار و عملکرد آن ها باید جریمه ای را پرداخت کنند.

با افزایش تفاوت های فرهنگی، مباحث بسیاری برای والدین وجود دارد که هنوز هم مورد آنالیز هستند؛ برای مثال می توان به شرکت مدارس مذهبی و قومیتی اشاره نمود.

اقتصاد

از آنجایی که کانادا جزو سازمان همکاری و توسعه مالی (Economic Co-operation and Development Group) است، یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان محسوب می شود.

کانادا کالاهای متعددی از جمله محصولات جنگلی طبیعی، اقلام فراوریی مانند خودرو، نفت و مواد معدنی را فراوری و صادر می نماید. گرچه بازار اصلی صادرات کانادا ایالات متحده است، اقتصاد آنها برای بازرگانی جهانی هم باز است.

تولید ناخالص داخلی کانادا در سه ماهه اول سال 2017 در 3.7٪ افزایش یافت.

هنر و علوم انسانی

در ادبیات کانادا، هیچ استاندارد معین شده ای وجود ندارد، اما به علت وجود فرهنگ بریتانیایی می توانید تاثیر آن را در ادبیات مشاهده کنید.

گالری های دولتی متفاوتی در بیشتر استان های کانادا وجود دارد. بعلاوه گالری های خصوصی گوناگونی هم در این کشور هستند که هر نوع هنری را به نمایش می گذارند.

در هنرهای نمایشی، کانادا دارای سالن های زیادی در سراسر کشور به خصوص در شهرهای عظیمتر است. ماهیت نمایش از شرکت های موسیقی عظیم تا شرکت های کوچک سینمایی فرق دارد و همه را می توان در این کشور پیدا کرد.

قوانین نام گذاری

نامگذاری در کانادا شبیه به ایالات متحده و بریتانیا است، به این صورت که به کودک یک نام، نام دوم (که البته همواره داده نمی شود) و یک نام خانوادگی اعطا می شود که معمولا نام خانوادگی پدر است. با اینحال در فرهنگ مردم کانادا چندان دور از فکر نیست که نام خانوادگی مادر را برای نوزاد تازه به جهان آمده انتخاب کنند.

غذا

کانادا دارای یک میراث کشاورزی غنی از محصولات غذایی و محصولات حیوانی است. فرهنگ مردم کانادا به گونه ایست که به اسم یکی از پر مصرف ترین مردم از نظر خوردن گوشت مطرح هستند.

به طور سنتی بیشتر خانواده ها سه وعده غذا در روز دارند که شامل صبحانه، ناهار و غذای اصلی شام است که در شب خورده می شود.

کانادا دارای جمعیت قومی فراگیر و متنوعی است که در سراسر کشور پخش هستند و همین موضوع هم باعث وجود انواع و اقسام غذاهایی است که به وسیله ملیت و قومیت های مختلف درست می شوند.

از جمله غذاهای محبوب در کانادا می توان به پوتین (poutine) اشاره نمود که ریشه آن به کبک بر می شود و شامل سیب زمینی سرخ نموده و پنیر به همراه گریوی قهوه ای است. بعلاوه شربت افرا هم به همراه نان شیرینی، کیک و پنکیک بسیار در فرهنگ مردم کانادا محبوب است.

منبع: commisceo-global.com
انتشار: 17 شهریور 1401 بروزرسانی: 22 شهریور 1401 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 702

به "آشنایی با فرهنگ و زبان مردم کانادا" امتیاز دهید

2 کاربر به "آشنایی با فرهنگ و زبان مردم کانادا" امتیاز داده اند | 4.5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با فرهنگ و زبان مردم کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید