آشنایی با شهر کلگری کانادا (Calgary) کانادا

نام شهر کلگری از اسم شهرکوچکی به همین نام در کشور اسکاتلند گرفته شده است، اما خب این کجا و آن کجا. اما حالا برای خودش در جنوب غربی کانادا ابر شهری شده است. شهری که پایگاه نفت آمریکای شمالی لقب دارد. خانۀ شرکت های عظیم نفتی جهان و قطب فعالیت های حوزۀ انرژی در جهان. در ادامه قصد داریم بیشتر از این شهر زبا برایتان بگوییم.

آشنایی با شهر کلگری کانادا (Calgary) کانادا

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: توسعۀ مالی این شهر باعث شده که نرخ بیکاری در آن خیلی پایین باشد و درآمد شخصی و سرانه خانواده هم خیلی بالا باشد. جالب است بدانید که کلگری را سومین شهر برتر دنیا در سال 2018 برای پیدا کردن شغل مناسب توصیف نموده اند. این رتبه را موسسه آلمانی معتبر Movinga به کلگری اعطا نموده است. شاید این نکته که میانگین جرم و جنایت در کلگری در مقایسه با میانگین کل کانادا کمتر است بخاطر همین باشد.

اگر بدانید در سال 2015 بیشترین تعداد میلیونرها نیز ساکن کلگری بوده اند انگیزه تان برای زندگی در این شهر پیشرفته بیشتر می گردد. این امتیازها را اضافه کنید به گزارش مجله اکونومیست که کلگری را چهارمین شهر برتر دنیا در سال 2018 برای زندگی اعلام نموده است. کلگری آب و هوای نسبتاً خوبی دارد. در مردادماه حداکثر هوا 20 درجه است و سردترین هوا را هم در اوایل بهمن با دمای 3- تجربه می کنید. قرار دریافت کلگری در کوهپایۀ منطقه طبیعی پارک لند و گرس لند، طبیعت زیبایی را نصیب این شهر نموده است. رودخانه BOW از مرکز شهر می گذرد و جنوب و شمال و رودخانه Elbow شرق و غرب کلگری را به هم وصل می نماید. جمعیت 2/1 میلیون نفری کلگری را قطارهای سبک شهری جابه جا می نماید.

سیستم پیشرفته light train در کلگری، یکی از اولین سیستم ها از این نوع قطار در آمریکای شمالی ست. 4 خط و 44 ایستگاه و انرژی 100 درصد پاک و تجدیدپذیر. مسئولین کلگری همواره سعی نموده اند این خاص بودن را در همۀ امور نشان بدهند. حتی در نظام آموزشی. نظام آموزشی CBe- learning که مخفف Calgary Board of Educatoin است، سیستمی منحصر به فرد برای آموزش دانش آموزان 7 تا 12 سال به شمار می آید. ترکیبی از مدرسه و کلاسهای آنلاین و نظام homeschoolimg. اهتمام مسئولان کلگری به مقوله آموزش به اندازه ای است که شما می توانید دومین کتابخانه عمومی عظیم کل کانادا را در این شهر ببینید. کتابخانه ای با 20 شعبه در سراسر شهر که رتبه ششم را در آمریکای شمالی از آن خود نموده است.

انتشار: 5 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 156

به "آشنایی با شهر کلگری کانادا (Calgary) کانادا" امتیاز دهید

1 کاربر به "آشنایی با شهر کلگری کانادا (Calgary) کانادا" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با شهر کلگری کانادا (Calgary) کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید