یافتن و رصد شفق قطبی در کانادا

تماشای شفق های قطبی در کانادا از بهترین تجربه های سفری است که نباید آن را از دست بدهید.

یافتن و رصد شفق قطبی در کانادا

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: بگفته لیرون گرتزمن، منجم و عاشق شفق های قطبی، ما در دوره ای زمانی هستیم که فعالیت این پدیده افزایش یافته و طی سالیان آینده آن را بیشتر خواهیم دید.

طی ماه گذشته بسیاری از شهروندان تصاویر خیره کننده از شفق های قطبی را در بریتیش کلمبیا و نقاط مختلف کشور ثبت کرده اند که در شبکه های اجتماعی منتشر شده اند.

برای اطلاع از زمان و مکان بروز این پدیده جادویی می توان از اپلیکیشن های مختلف استفاده کرد که نرخ فعالیت شفق های قطبی و اطلاعات Deep Space Climate Observatory (DSCOVR) را می دهند. بعلاوه اگر شفق قطبی در نزدیکی محل سکونت شما رخ دهد به شما اطلاع خواهند داد.

ازجمله این اپلیکیشن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • SpaceWeatherLive
  • Aurora Alerts
  • Northern Lights Forecast
  • My Aurora Forecast & Alerts

شما همچنین می توانید با مراجعه به وبسایت های Astronomy North و Aurora Watch وضعیت بروز شفق های قطبی در آسمان کانادا را مشاهده کنید.

علاوه بر این AuroraMAX آخرین اخبار درباره شفق های قطبی را در توییتر و فیسبوک منتشر می کند.

حال اگر از پدیدار شدن شفق های قطبی در آسمان مطمئن شده و قصد رانندگی به مکانی مناسب برای تماشای آن را دارید پیش از هر چیز باید از صاف بودن آسمان آنجا مطمئن شوید. برای این منظور باید به وبسایت Clear Sky Charts مراجعه کنید.

آخرین داده های هواشناسی در وبسایت Environment Canada نیز قابل مشاهده هستند.

آژانس فضایی کانادا به کسانی که قصد تماشای شفق های قطبی را دارند توصیه کرده لباس گرم بپوشند، از صندلی مناسب استفاده کنند و خود را مکانی تاریک و دور از آلودگی های نوری برسانند.

البته اگر فرصت کافی برای رفتن به دل طبیعت و رصد شفق های قطبی را ندارید همیشه می توان با مراجعه به AuroraMAX observatory از تماشای آنلاین این پدیده حیرت انگیز لذت ببرید. دوربین های آن ها در Yellowknife قرار داشته و از ماه آگست تا می بصورت اتوماتیک پس از غروب آفتاب روشن می شوند. شما می توانید ویدئوهای پیشین را نیز در آرشیو وبسایت مشاهده کنید.

منبع: dailyhive.com
انتشار: 29 مهر 1401 بروزرسانی: 9 آبان 1401 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 1145

به "یافتن و رصد شفق قطبی در کانادا" امتیاز دهید

1 کاربر به "یافتن و رصد شفق قطبی در کانادا" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یافتن و رصد شفق قطبی در کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید