قرار است در مکزیک با هم ساندویچ بستنی را امتحان کنیم!

اگر با ما به مکزیک سفر کردید یادتان باشد که ساندویچ بستنی را هم در دکه های خیابانی امتحان کنیم.

قرار است در مکزیک با هم ساندویچ بستنی را امتحان کنیم!

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: احتمالا وقتی شما هم نام «ساندویچ بستنی» به گوشتان بخورد، فکرتان سمت بستنی هایی می رود که بین دو تکه ویفر و یا کیک و کلوچه قرار گرفته اند. ولی در مکزیک اینطور نیست، آنها به معنای واقعی کلمه ساندویچ بستنی دارند. یعنی همان نان های ساندویچی معمولی که وسطتشان بستنی قرار گرفته است! اکنون دیگر چند سالی است که دستفروشان خیابانی در مکزیک روی چرخ دستی هایشان «tortas de nieve» می فروشند. اما اخیراً بخاطر پخش گسترده ویدئو مردی که مشغول درست کردن ساندویچ عجیبی است، این ساندویچ ها معروف تر شدند. در این ویدئو مردی را می بینید که مرد بستنی فروشی را ببینید که مشغول درست کردن سادویچ است، ولی به جای آنکه داخل آن را با فرآورده های گوشتی، سبزیجات و سس پر کند، 6 تکه بستنی داخل نان ساندویچ می گذارد.

هیچ کس دقیقا نمی داند که چه کسی برای اولین بار این ساندویچ های بستی را ابداع کرد، ولی بعضی از رسانه های مکزیک بیان داشته اند که ریشه این ساندویچ ها احتمالاً به Xonacatlan بر میگردد. جایی که این ساندویچ ها 60 سال است که به مردم فروخته می گردد. خانواده Sanchez که در مغازه خود این نوع خاص از ساندویچ را می فروشند و گمان می شود آنها اولین افرادی باشند که این ساندویچ را ابداع کردند، بیان می نمایند که همه چیز در ابتدا فقط یک آزمایش بود، ولی مردم عاشق این ساندویچ ها شدند و ترکیب نان و بستنی برای آنها آنقدر جالب بود که تصمیم گرفتیم این ساندویچ ها را در منو غذایی خودمان نگاه داریم.

بعضی از مکزیکی ها معتقدند که راز یک ساندویچ بستنی این است که در ابتدا اندازه نسبتاً زیادی نمک داخل نان آن بریزیم. این کار باعث می گردد که بستنی زودتر آب گردد و اینکه ترکیب شوری و شیرینی جالب هم ایجاد می گردد. نکته جالب دیگر هم اینکه هر فروشنده ای چاشنی هایی که مخصوص خودش را به این ساندویچ می زند که معروف و پرطرفدارترین آن ها همان شکلات و وانیل هستند.

البته اگر کمی در اینترنت جست و جو کنید، متوجه می شوید که این ساندویچ های بستنی فقط در مکزیک وجود ندارند. بلکه این ساندویچ ها را در فیلیپین و ویتنام هم می توانید پیدا کنید.

منبع: odditycentral.com
انتشار: 17 آبان 1400 بروزرسانی: 20 آبان 1400 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 794

به "قرار است در مکزیک با هم ساندویچ بستنی را امتحان کنیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرار است در مکزیک با هم ساندویچ بستنی را امتحان کنیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید