ساختمان شهرداری تورنتو، لوکیشن فیلم رزیدنت اویل

ساختمان شهرداری تورنتو را در فیلم Resident Evil: Apocalypse به خاطر دارید، این ساختمان شگفت انگیز نماد شهر تورنتو است.

ساختمان شهرداری تورنتو، لوکیشن فیلم رزیدنت اویل

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: ساختمان شهرداری تورنتو با برج های منحنی و بلند، ساختمان عجیب شورای شهر و میدان عالی ناتان فیلیپس در رو به رویش، تبدیل به نماد این شهر شده است. این مجموعه دولتی را در سال 1965 رونمایی کردند.

برای طراحی ساختمان نو شهرداری تورنتو یک رقابت بین المللی برگزار گردید که بیش از 500 شرکت کننده از 42 کشور را به خود جذب کرد. زمانی که این ساختمان در 13 سپتامبر سال 1965 افتتاح شد، شهرداری تورنتو را تبدیل به نمادی بی همتا و قابل تمایز در شهر کرد. این سازه به رسمیت معماری مدرن یاری شایان توجهی نمود و به خاطر تجربه با تکنولوژی های ساختمانی قرن 20 بسیار قابل توجه است.

در مسابقه ای که برای انتخاب طرح مناسب ساختمان نو شهرداری برگزار گردید، فردی به نام ویلیو روِل (Viljo Revell) از هلسینکی، مرکز کشور فنلاند، برنده شد و طرحی که ارائه نموده بود به خوبی نیازهای مهم این سازه دولتی را پوشش می داد. طبق قوانین مسابقه، هر برنده ای که عضو انجمن معماران اونتاریو نباشد، باید به همراه یکی از شرکت های محلی در انجام پروژه شرکت کند. در اکتبر سال 1958، ویلیو رول به شراکت با جان بی پارکین (John B. PARKIN) در تورنتو پرداخت. وی به خاطر طرحش 25 هزار دلار جایزه و برای اجرای پروژه کمیسیون بسیار خوبی گرفت. وی در 48 سالگی برنده این مسابقه شده بود.

محوطه ساختمان نو، رو به روی ساختمان قدیم شهرداری بود که به خاطر توسعه سریع شهر در قرن بیستم دیگر به وضوح توانایی رفع کردن نیازهای دولت را نداشت. ساختمان نو در شماره 100 خیابان کوئین غربی قرار داشت و مساحتی بیش از 4/8 هکتار را اشغال می کرد. این محوطه 4 عنصر بسیار متمایز داشت: یک اتاق مخصوص شورا، 2 برج اداری، یک میدان شهری و یک پودیوم.

هر کدام از این 4 عنصر نامبرده معماری، عملکرد برنامه ریزی شده و مشخصی داشتند. پودیوم 2 طبقه با اماکن عمومی در طبقه اول و ادارات دولتی در طبقه دوم طراحی شده بود. اتاق شورا که در بالای پودیوم قرار داشت به صورت سازه ای به شکل بشقاب پرنده با سقفی کوتاه ساخته شد و برج های اداری با شکل منحنی خود در حالی که اتاق شورا را در بر گرفته اند، خدمتگزاران شهری را در خود جای می دهد. دیوارهای بتنی تقویت شده خارجی در یک طرف برج، با طرف دیگر از جنس استیل مقعر و دیوارهای شیشه ای کامل می شوند. برج غربی 20 طبقه و برج شرقی دارای 27 طبقه بوده و طبقه بیست و هفتم در واقع به عنوان سکویی برای تماشای شهر استفاده می گردد.

آخرین قسمت این طراحی یکپارچه، میدان عمومی در جلوی ساختمان بود. نام این میدان را به افتخار شهردار ناتان فیلیپس (Nathan Phillips) انتخاب کردند که به خاطر ایده آغاز پروژه ساختمان شهرداری معروفیت داشت. این فرد اولین شهردار یهودی تورنتو نیز به حساب می آمد. این میدان زیبا و بزرگ، یک استخر دیدنی با انعکاسی زیبا از محوطه اطراف با طاق های بتنی در بالایش تشکیل شده است. هدف از طراحی این میدان، ایجاد فضایی عمومی برای جمع شدن مردمی از هر قشر بود. یک رمپ از کنار حوضچه آب تا پایین پودیوم کشیده شده و امکان رفت و آمد خودرو در زمان های نادر را فراهم می نماید.

در زمان تصمیم برای ساخت بنای نوی برای شهرداری، بحث و جدل های فراوانی بین سیاستمداران و دولتمردان وجود داشت که نهایتاً به برگزاری مسابقه ختم شد؛ اما نتیجه این همه فراز و نشیب، مجموعه ای برجسته، تماشایی و مدرن شد که امروزه شاهدش هستیم. برای اتمام این پروژه هزینه ای معادل 30 میلیون دلار خرج کردند که در ابتدا تنها 7 میلیون پیش بینی شده بود. تمامی مبلمان داخل اتاق شورا را به صورت اختصاصی و ویژه برای این سازه مدرن طراحی کردند. به طور کل بعد از افتتاح ساختمان نو شهرداری، شهر تورنتو جانی تازه گرفته و دوباره نامش بر سر زبان ها افتاد.

انتشار: 16 اسفند 1400 بروزرسانی: 21 اسفند 1400 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 935

به "ساختمان شهرداری تورنتو، لوکیشن فیلم رزیدنت اویل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساختمان شهرداری تورنتو، لوکیشن فیلم رزیدنت اویل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید