چگونه رزومه خوبی برای کارفرمای کانادایی بنویسیم

رزومه شما باید به طور واضح ، مختصر و تخصصی سابقه شما را ارائه دهد تا یک استخدام کننده (کارفرما) علاقه مند به دیدار  با شما باشد. این رزومه باید مهارت ها ، تجربه کاری و سوابق شما را بیان کند. رزومه برای توصیف آنچه می توانید به طور حرفه ای برای یک کارفرما انجام دهید نوشته می شود. فرصتهای شغلی می توانند به طور غیرمنتظره ای بوجود آیند. رزومه حرفه ای به روز شده کلید موفقیت در جستجوی کار است. در اینجا برخی از بایدها و نبایدها در مورد چگونگی نوشتن رزومه خوب و موارد  کلیدی جهت گنجاندن در آن برای شما ارائه شده است:

چگونه رزومه خوبی برای کارفرمای کانادایی بنویسیم

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: رزومه خود را واضح و مختصر بنویسید.

یک کارفرما به طور متوسط ​​30 ثانیه لازم دارد تا رزومه شما را نگاه کند، او می خواهد بلافاصله ببیند که شما صلاحیت این سمت و شغل را دارید.

 رزومه خود را بارها تصحیح و بازنویسی کنید.

مطمئن باشید که هیچ غلط املایی یا دستوری وجود ندارد. از شخص دیگری بخواهید آن را بخواند. یک اشتباه املایی ساده در یک رزومه می تواند تأثیر منفی در ذهن کارفرما داشته باشد .حتی می تواند مانع دستیابی شما به شغل مورد نظر شود.

 رزومه خود را به دو صفحه محدود کنید.

تأکید رزومه خود را بر آخرین تجربه خود بگذارید. مشاغل قدیمی و تجربه های بالای 15 سال باید نادیده گرفته شوند یا به حداقل برسند. از این طریق کارفرما می تواند روی اطلاعات مرتبط تری تمرکز کند.

 رزومه خود را متناسب با موقعیتی که برای آن در خواست می دهید، تنظیم کنید.

تجربه کاری یا دستاوردهای مربوط به موقعیتی را که متقاضی آن هستید، مشخص کنید. این کار را می توان با مرور شرح کار یا وب سایت کارفرما انجام داد.

 آنچه را که به دست آورده اید برجسته کنید.

شما می خواهید بهترین کارهایی را که در آن مهارت خود را نشان داده اید، معرفی کنید. این مثالها باید بیانگر آنچه شما در نقش خود به دست آورده اید باشند، و نشان دهند که شما چه نوع کارمندی هستید. بهتر است این اطلاعات در قسمت "تجربه کار" رزومه ذکر شود.

 رو راست باشید.

طولانی کردن رزومه هرگز ایده خوبی نیست. شما نمی خواهید مهارت ها یا نتایج کاری خود را بیش از حد بیان کنید زیرا دچار گمراهی کارفرما می شود . به آنچه می خواهید ارائه دهید، اطمینان داشته باشید.

 دستاوردهای خود را کمی کنید.

از اعداد محکم و قابل دسترس استفاده کنید تا کارفرما آنها را درک کرند و تحت تأثیر آنها قرار بگیرد . به عنوان مثال، شما بر چند نفر نظارت داشتید، چند محصول فروختید، چند درصد فروش خود را افزایش دادید و غیره.

 از کلمات ساده و افعال عملی استفاده کنید.

شخصی که رزومه شما را می خواند ممکن است همیشه کارفرما نباشد. ممکن است رزومه ها توسط کارمندان یا متخصصان منابع انسانی که با رشته تخصصی شما آشنا نباشند، بررسی شوند . از زبان ساده و قابل درک استفاده کنید، اما از واژه های متقاعد کننده مانند، مدیریت، هدایت، توسعه، افزایش، تحقق، اهرم و غیره نیز بهره ببرید .

 کارهای بدون دستمزد (داوطلبانه) را نام ببرید تا مهارت های شما را بیشتر نشان دهد.

اگر داوطلب به عضویت در آمدن در سازمانی شناخته شده هستید یا برای هدف مهمی کار کرده اید، آن را در رزومه خود قرار دهید. شما باید این تجربیات را در بخش "تجربه کاری" یا "کار داوطلبانه" قرار دهید، خصوصاً اگر مربوط به موقعیتی باشد که برای آن درخواست می کنید.

اطلاعات تماس خود را دوباره بررسی کرده و وارد کنید.

در رزومه باید نام، آدرس، ایمیل و شماره تلفن شما ذکر شود. این اطلاعات باید در بالای صفحه اول قرار گیرند. همچنین، از صحت این اطلاعات اطمینان حاصل کنید. در غیر این صورت، کارفرما نمی تواند با شما تماس بگیرد.

 از آدرس ایمیل نامناسب یا غیر فعال استفاده نکنید. 

اطمینان حاصل کنید که آدرس ایمیل شما آسان خوانده می شود، تایپ آن آسان، حرفه ای و غیر توهین آمیز است. به طور کلی، آدرس ایمیل شما باید بر اساس نام شما باشد. نام مستعار، اعداد یا نویسه های خاص را حذف کنید.

 اطلاعات شخصی غیرضروری را وارد نکنید.

بهتر است هرگونه جزئیات شخصی مانند سن، وزن، قد، وضعیت تأهل، اعتقادات مذهبی، دیدگاه های سیاسی یا سایر علاقه مندی های شخصی را که می تواند بحث برانگیز باشد کنار بگذارید. این رفتار از هرگونه تعصب احتمالی جلوگیری می کند. از همه مهمتر، هرگز شماره بیمه اجتماعی خود را در رزومه خود قرار ندهید.

 تصویر (عکس) خود را ضمیمه نکنید.

اگرچه در برخی کشورها ممکن است درج عکس قابل قبول باشد، اما در کانادا این یک عرف نیست. در واقع می تواند شانس شما برای به دست آوردن موقعیت مورد نظرکاهش دهد و تمام تمرکز رزومه شما را مخدوش کند. شما می خواهید کارفرما بر مهارت ها و تجربیات شما متمرکز شود، نه آنچه که به نظر می رسید.

از ذکر موارد بسیار خودداری کنید.

 با محدود کردن هر بخش یا زیر بخش رزومه به 5-7 مورد، خواندن رزومه خود را آسان کنید. این کار اسکن رزومه شما و شناسایی پتانسیل شما را برای کارفرما آسان می کند. با حفظ اطلاعات مختصر و خلاصه، باید از هر مورد استفاده هوشمندانه ای شود.

 از ضمایر شخصی استفاده نکنید.

از من، مال من، استفاده نکنید. رزومه خود را به صورت سوم شخص بنویسید، گویی که توسط شخص دیگری نوشته شده است.

 مسئولیت های شغلی را به سادگی لیست نکنید. (سبک نشمردن)

وظایف شغلی شما از عنوان شغلی مشخص خواهد بود. همچنین، با یک رویکرد حرفه ای از مشخصه های شخصی به وظایف شغلی و ارائه مثالهای خاص، دستاوردهای خود را برجسته کنید.

 جملات کلی نگویید.

از گفته های مبهم که توانایی های واقعی شما را برجسته نمی کنند، دور شوید. اظهارات نامشخص مانند "مسئول بهبود کارایی و صرفه جویی در هزینه" هیچ اطلاعاتی را به کارفرما ارائه نمی دهد. تجربه خود را شخصی کنید!

 دلایل ترک شغل قبلی را ذکر نکنید.

هدف اصلی رزومه شما ارتقا شخص شما، مهارت ها، تجربه ها و موفقیت های شماست. باید کاملاً مثبت باشد و بنابراین نباید دلیل بر ترک آن باشد زیرا هیچ ارزشی برای شما بعنوان یک متقاضی ایجاد نمی کند.

 مدارک را ضمیمه نکنید. یک کارفرما فقط در صورت قصد استخدام شما به مدارک نیاز دارد. مدارک را در یک صفحه جداگانه نگهداری کنید و آنها را فقط در صورت درخواستی مشخص ارائه دهید.

 سرگرمی ها یا علایق شخصی خویش را وارد نکنید.

به دلیل قضاوتهایی که کارفرمایان بالقوه می توانند انجام دهند، ذکر سرگرمی توصیه نمی شود. با این حال، اگر سرگرمی های شما به موقعیت درخواستی شما مربوط می شود، می شود آنها را نیز درج کنید زیرا می توانند دلیل مناسب بودن شما را به کارفرما نشان دهند.

برای دریافت خدمات ویزای کانادا همراه ما باشید.

انتشار: 19 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 522

به "چگونه رزومه خوبی برای کارفرمای کانادایی بنویسیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه رزومه خوبی برای کارفرمای کانادایی بنویسیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید