برای دیدن درختان عظیم الجثه به بریتیش کلمبیا بروید

در ادامه شما را با بزرگترین درخت در کانادا و بزرگترین درخت سدر دنیا آشنا کنیم.

برای دیدن درختان عظیم الجثه به بریتیش کلمبیا بروید

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: بزرگترین درخت کانادا در منطقه ای دور افتاده و حفاظت شده در پارک ملی Pacific Rim قرار گرفته است. این سدر قرمز Cheewhat Giant نام داشته و نه تنها بزرگترین درخت کانادا بلکه بزرگترین درخت سدر دنیا است.

قطر تنه این درخت بزرگ بیش از شش متر بوده و 56 متر ارتفاع دارد. ابعاد این درخت به قدری بزرگ است که برای ساخت 450 تیر چوبی تلفن کافی است!

برای تماشا این درخت باید در جاده تریلی های حمل درخت و ماشین های چوب بر پیش رفته و سپس جنگل را با پای پیاده طی کنید. پیمودن این راستا تنها از طبیعت گردان باتجربه بر می آید و راستاهای دسترسی به آن را می توان با جست وجو در اینترنت یافت.

بگفته Ancient Forest Alliance از آنجا که این درخت در منطقه حفاظت شده قرار گرفته است هنوز از خطر قطع به وسیله چوب برها در امان مانده، اما فعالیت این شرکت ها آخرین جنگل سدارهای کهن را به خطر انداخته است.

بگفته کن وو، موسس Ancient Forest Alliance، ناحیه Pacific Rim بسیار باریک و آسیب پذیر بوده و با عرض کمتر از چند کیلومتر در بیشتر West Coast Trail کشیده شده است.

او در اینباره گفت: قطع درختان قدیمی در اطراف پارک جویبارهای ماهی قزل آلا ورودی به پارک را گل آلود نموده، زیستگاه حیات وحش را پیوسته کاهش داده و لذت حضور در طبیعت وحشی را برای کوهنوردانی که صدای غرش اره برقی را از میان جنگل های می شوند از بین می برد.

طی ماه های اخیر تظاهراتی چون Fairy Creek در جزیره ونکوور و Save Old Growth در ونکوور با هدف آگاهی رسانی عمومی درباره این موضوع برگزار شده اند.

وی اضافه نمود: نابودی بزرگترین و برترین ذخیره درختان کهنسال بریتیش کلمبیا موجب نابودی زیست بوم ها و جوامع روستایی می گردد و در طول تاریخ بارها شاهد رویدادهایی مشابه بوده ایم. برای مثال پیش از این ماهی گیری بی رویه سبب نابود شدن ذخایر ماهی کاد آتلانتیک شد. چرا باید اجازه دهیم تاریخ مخرب بواسطه طمع و حرص دوباره در بریتیش کلمبیا تکرار گردد؟

شما می توانید برای آشنایی بیشتر با Ancient Forest Alliance و فعالیت آن ها برای حفاظت از جنگل های کهنسال و تضمین جنگلداری پایدار به وبسایت آن ها مراجعه کنید.

راستی اگر امکان تماشای درختان کهنسال و غول آسا در دل جنگل های دورافتاده را ندارید همواره می توان در Cathedral Grove بریتیش کلمبیا به ملاقات آن ها رفت.

منبع: dailyhive.com
انتشار: 19 مرداد 1401 بروزرسانی: 21 مرداد 1401 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 1083

به "برای دیدن درختان عظیم الجثه به بریتیش کلمبیا بروید" امتیاز دهید

1 کاربر به "برای دیدن درختان عظیم الجثه به بریتیش کلمبیا بروید" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای دیدن درختان عظیم الجثه به بریتیش کلمبیا بروید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید