سه نکته مهم برای خرید کسب و کار در کانادا برای اهداف مهاجرتی

یکی از راه های پر طرفدار برای مهاجرت به کانادا، خرید یک کسب و کار در این کشور است، در ادامه با سه نکته مهم برای خرید کسب و کار در کانادا برای اهداف مهاجرتی آشنا خواهیم شد.

سه نکته مهم برای خرید کسب و کار در کانادا برای اهداف مهاجرتی

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: نکته اول: کسب و کار فعالی خریداری کنید که حداقل 12 ماه فعال بوده باشد.

یک قانون سرانگشتی وجود دارد که طبق آن، اگر می­خواهید برای اهداف مهاجرتی خود کسب و کاری در کانادا خریداری کنید، بایستی سراغ یک شرکت توسعه یافته بروید که چندین سال سابقه داشته و کارکنان متعهدی در آن مشغول به کار باشند.

به طور کلی نهادهای مهاجرتی کانادا، به پیشنهادهای کاری شرکت­های استارت­آپی که در برنامه ثبت فوری هستند، علاقه­ای ندارند. اگر شرکتی که قصد دارید بخرید کمتر از 12 ماه مشغول کار بوده است، باید آماده باشید تا مدارک لازم را ارائه دهید تا ثابت کنید کسب و کار جدید شما، به طور فعال مشغول کار است و پشتوانه مالی کافی دارد تا از درخواست اقامت دائمی شما حمایت کند. همچنین می­توانید 12 ماه پیش از درخواست برای اقامت دائمی در کانادا، کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

نکته دوم: کسب و کاری را بخرید که فروش ناخالص خوبی داشته باشد.

هنگام خرید کسب و کار در کانادا، همیشه از فروشنده درخواست کنید تا اسناد اساسی مربوط به شرکت را به شما بدهد. این اسناد عبارتند از:

مواد قراردادهای اشخاص حقوقی و سهام­داران؛ 

مدارک رسمی مالیات شرکت در سه سال گذشته (T2) شامل برنامه 100 - ترازنامه اطلاعاتی و برنامه 125 - اطلاعات شرح درآمد؛

خلاصه T4 از پاداش­های پرداخت شده در سال اخیر؛

مدارک GST/HST سال جاری؛

توافق­نامه اجاره برای موارد اساسی؛ و

همه اسناد و توافق­نامه ­های دیگری که به عملکرد کسب و کار مربوط هستند.

هنگام بررسی مدارک مالیات شرکت، به برنامه 100 و برنامه 125 بسیار دقت نمایید و اعداد گزارش شده فروش ناخالص شرکت طی سال اخیر را بررسی کنید. همچنین حتماً مدارک اخیر GST/HST را بررسی نمایید تا اطلاعاتی کلی درباره حجم فروش فعلی به دست بیاورید.

کسب و کار شما در کانادا باید جریان درآمدی کافی داشته باشد تا از درخواست اقامت دائمی شما حمایت کند، بنابراین همیشه سعی کنید شرکتی که جهت خریداری مدنظر دارید سالانه بیش از 250.000 دلار فروش ناخالص داشته باشد. حتماً عدد سود خالص را چک کنید تا مطمئن شوید شرکتی که می­خواهید خریداری کنید، برای شما سودمند باشد. با این حال نهادهای مهاجرتی کانادا در مورد سوددهی شرکت شما سختگیر نیستند بلکه وضعیت را بررسی می­کنند تا مشخص شود فروش ناخالص برای حمایت از درآمد و هزینه ­های عملیاتی شما کافی هست یا خیر.

نکته سوم: کسب و کاری بخرید که با پیش زمینه شما مرتبط باشد.

یکی از عواملی که نهادهای مهاجرتی کانادا هنگام ارزیابی درخواست مهاجرت شما بررسی خواهند کرد، توانایی شما در مدیریت کسب و کار جدید در کانادا می­باشد.

دفتردارها درخواست شما را بررسی می­کنند تا مشخص شود که با توجه به پیش زمینه و تجارب کاری پیشین شما، آیا خرید کسب و کار در کانادا معقول است یا خیر. به همین دلیل پیشنهاد می­کنیم سراغ کسب و کارهایی که تجربه ­ای در آنها ندارید نروید چون ممکن است توانایی شما برای اداره آنها زیر سوال برود. مثلاً اگر در کشور مادری­تان تجربه ­ای در صنایع غذایی و مهمانداری نداشته اید، در کانادا سراغ خرید رستوران نروید.

اگر برای خرید یک کسب و کار با اهداف مهاجرتی به مشکل برخوردید، ما می­توانیم به شما کمک کنیم. همچنین میتوانید با دریافت ویزای توریستی 5 ساله کانادا در یک سفر تفریحی از نزدیک با مشاورین ما در مورد کسب و کارهای مورد نظرتان جلسه مشاوره داشته باشید.

ما در مؤسسه رهتورز، بر روی مهاجرت جهت کسب و کار هم فعال هستیم. یعنی به کارآفرینان، کسب و کارها، صاحبان کار و سرمایه گذاران کمک می­کنیم و برای آنها سرمایه و تجربه کاری کافی ارائه می­دهیم تا با استفاده از مناسب­ترین برنامه­ های مهاجرتی، در کانادا مستقر شوند. ما وقت می­گذاریم تا درباره شما، اهداف و قابلیت­های شما اطلاعاتی کسب کنیم، بهترین مسیرها برای اقامت دائمی در کانادا را انتخاب کنیم و در نهایت، حق شهروندی را برای شما و خانواده­ تان بگیریم.

انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 415

به "سه نکته مهم برای خرید کسب و کار در کانادا برای اهداف مهاجرتی" امتیاز دهید

2 کاربر به "سه نکته مهم برای خرید کسب و کار در کانادا برای اهداف مهاجرتی" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه نکته مهم برای خرید کسب و کار در کانادا برای اهداف مهاجرتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید