در کانادا رفت و آمد و حمل و نقل چگونه است؟

کانادا کشوری پهناور با تنوع جغرافیایی و فرهنگی زیاد است. به همین دلیل، سیستم حمل و نقل در این کشور از تنوع بالایی برخوردار است و برای جابجایی در آن می توانید از روش های مختلفی استفاده کنید. در این مقاله به بررسی روش های مختلف حمل و نقل در کانادا، مزایا و معایب هر کدام، و نکاتی که باید در هنگام استفاده از آنها در نظر داشته باشید، می پردازیم. در ادامه با با روشهای رفت و آمد و حمل و نقل در کانادا آشنا خواهیم شد.

در کانادا رفت و آمد و حمل و نقل چگونه است؟

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: حمل و نقل عمومی

در محدوده شهر، شبکه های حمل و نقل عمومی با کیفیت عالی برقرار است. تورنتو و مونترال تنها دو شهر کانادا دارای سیستم مترو هستند (ونکوور دارای SkyTrain است) اما حتی کوچکترین شهرهای کانادا نیز مسیرهای اتوبوس دارند. هزینه بلیط یک طرفه حدود 2.50-3 دلار کانادا (1.80-2 دلار آمریکا) است.

راه های شهرها جوری طراحی شده اند که گردشگران از سیستم مترو استفاده کنند. به عنوان مثال، در تورنتو می توانید به تعداد سفرهای نامحدود با هزینه 43.75 دلار CAD (32 دلار آمریکا) تردد کنید.

تاکسی

تاکسی متر در تاکسی ها استفاده میشود اما ارزان نیست و از حدود 3.50 دلار کانادا (2.60 دلار آمریکا) شروع می شود و سپس 1.75 دلار کانادا (1.30 دلار آمریکا) در هر کیلومتر شروع می شود. Uber در تعدادی از شهرهای کانادا مانند تورنتو، مونترال، کلگری، ادمونتون و شهر کبک در دسترس است.

تمام شهرها و منطقه ها حداقل یک یا چند شرکت تاکسیرانی دارند. تاکسی ها معمولاً از سایر وسایل نقلیه گران تر هستند، بنابراین معمولاً افراد وقتی هیچ انتخاب دیگری ندارند سراغ استفاده از تاکسی می روند. اگر نمی دانید که سفرتان با تاکسی چه میزان هزینه دارد، قبل از آغاز مسیر از راننده در رابطه با کرایه تاکسی سؤال کنید. تاکسی های کانادا معمولاً تاکسی متر هستند و شما بر اساس مسافت پیموده شده هزینه را پرداخت می کنید. نرخ محاسبه کرایه ها هم معمولاً ثابت است و قابل مذاکره نیست. در دادن انعام به رانندگان تاکسی کاملاً مختار هستید، ولی اگر راننده در حمل چمدان ها و وسایلتان به شما یاری نموده است، بهتر است انعامی هم به او بدهید.

نکته دیگر این است که معمولاً تاکسی ها یک کارت شناسایی رسمی دارند که نشان می دهد از سمت کشور کانادا به رسمیت شناخته می شوند. می توانید این کارت را بر روی داشبورد اتومبیل آنها پیدا کنید.

اتوبوس: با وجود Greyhound از غرب کانادا، دیگر یک سیستم اتوبوس منحصر به فرد در سراسر کشور وجود ندارد. در عوض، اپراتورهای منطقه ای در هر مکان متفاوت هستند. Megabus ارزان ترین گزینه برای سفر بین شهرهای انتاریو و کبک است زیرا در صورت رزرو قبلی، کرایه ها می توانند به 1 دلار کانادا (0.75 دلار آمریکا) برسند، Greyhound در انتاریو و کبک فعالیت می کند، در حالی که Red Arrow در درجه اول یک خط اصلی در آلبرتا است. در ساحل شرقی، Maritime Bus شرکت اصلی اتوبوسرانی است (در Newfoundland شرکت DRL Group فعالیت است).

هزینه سفر از تورنتو تا اتاوا حدود 40 دلار کانادا (30 دلار آمریکا) است، در حالی که اتاوا به مونترال فقط 24 دلار کانادا (18 دلار آمریکا) است. در یک مدت زمان طولانی تر - مانند رانندگی 13 ساعته از کلگری تا ونکوور - 150 دلار کانادا (110 دلار آمریکا) هزینه دارد.

اگر قصد سفر به مقاصد دوری را دارید، استفاده از اتوبوس می تواند بسیار زمان بر باشد. ولی مزایای بسیار زیادی دارد. مثلاً:

 • اتوبوس معمولاً کم هزینه ترین وسیله نقلیه برای جابجایی بین شهری است.
 • اگر با اتومبیل شخصی خود سفر نمی کنید، اتوبوس تنها راه دستیابی به منطقه ها کوچک تر کشور است.
 • بیشتر اتوبوس ها سیستم تهویه و سرویس بهداشتی دارند.

قطار

سرویس قطار (VIA Rail) در دسترس است که از ساحلی به ساحل دیگر می رود و بسیار دیدنی است، گرچه ارزان نیست. از هالیفاکس به اتاوا 14 ساعت طول می کشد و 160 دلار کانادا (117 دلار آمریکا) هزینه خواهید داشت. از طرف دیگر، مسیرهای کوتاه تری مانند مونترال و شهر کبک مقرون به صرفه تر هستند و فقط 30 دلار کانادا (22 دلار آمریکا) هزینه دارد.

همچنین می توانید یک Canrailpass خریداری کنید، با 7 بلیط یک طرفه با قیمت 822 دلار کانادا (605 دلار آمریکا). پاسهای نامحدود 1543 دلار کانادا (1113 دلار آمریکا) است.

کانادا یک شبکه ریلی تمیز، کارآمد و گسترده دارد که به نواحی بسیار دوری از کشور دسترسی دارد و به جز نقاط اندکی تقریباً در تمام طول کشور فعالیت می نماید. این شبکه ریلی که به آن VIA Rail می گویند، 8 استان از کشور کانادا را به هم مرتبط می نماید. خطوط ریلی در جزیره Prince Edward و Newfoundland یا سه قلمرو شمالی کشور فعال نیستند. VIA بلیط های اکونومی و بیزینسی را پوشش می دهد و برای مسیرهای شبانه و طولانی، واگن های تخت خواب دار دارد. هزینه سفر با خطوط ریلی VIA نزدیک به سفرهای هوایی است، گاهی گران تر و گاهی مقرون به صرفه تر و اگر از قبل بلیط ها را بخرید، مقرون به صرفه تر هستند. از مزایای سفر با قطار، دسترسی به نقاط پایین شهر و هم چنین تکیه دادن بر صندلی و لذت بردن از چشم انداز شهر است. بسیاری از مسیرهای تحت پوشش شبکه ریلی VIA، زیبا و پرچشم انداز هستند. مثلاً سفر شبانه به مقصد Gaspe یا مسیر Jasper-Prince Rupert که از کوههای زیبای Canadian Rockies می گذرد. یکی دیگر از مسیرهای محبوب، سفر سه روز و نیمه ای است که از تورنتو به سمت ونکوور می رود.

کانادا بیشترین خطوط ساحلی را در جهان دارد و هم چنین بزرگترین دریاچه ها هم در این کشور قرار گرفته اند. بنابراین طبیعی است که کشتی یکی از اساسی ترین سیستم های حمل و نقل در نقاط مشخصی از کشور باشد. در ساحل بریتیش کلمبیا که جزیره های زیادی در امتداد آن قرار دارند، سوار شدن بر کشتی برای رفتن از یک منطقه به منطقه ای دیگر اجتناب ناپذیر است. گاهی اوقات هم سفر با کشتی همراه با تماشای مناظری دیدنی و هیجان انگیز است. مثلاً مسیر دریایی سیاتل به ویکتوریا بی سی از پرچشم انداز ترین مسیرهایی است که در کانادا وجود دارد.

پرواز

به عنوان آخرین گزینه، می توانید پرواز را انتخاب کنید، اما از آنجا که این کشور تنها دارای دو شرکت هواپیمایی بزرگ است (WestJet و Air Canada) قیمت ها اغلب بسیار بالا هستند. پروازهای تورنتو به ونکوور معمولاً از حدود 200 دلار کانادا (150 دلار آمریکا) شروع می شود و اتاوا به کلگری حدود 270 دلار کانادا (200 دلار دلار آمریکا) است.

پرواز air canada

پرواز فقط در صورتی ارزش دارد که واقعاً بخواهید شهرهای خاصی را ببینید و زمان محدودی برای انجام آن داشته باشید. برای مسیرهای کوتاه تر (مانند مونترال به اتاوا) اگر سوار اتوبوس یا قطار شوید، به صرفه تر است.

Air Canada قدیمی ترین ایرلاین کشور کاناداست که بیش از هر ایرلاین دیگری، پروازهای داخلی کانادا را انجام می دهد. درست بعد از Air Canada و با فاصله اندکی از آن، ایرلاین West Jet در کانادا است که اپراتور پروازهایی مقرون به صرفه قیمت است. ایرلاین بعدی که اپراتور پروازهای داخلی است، ایرلاین Porter است که بخش های مرکزی و شرقی کانادا را پوشش می دهد. این ایرلاین به سبب ارائه خدمات حرفه ای و اینکه با مسافران به خوبی برخورد می نماید، معروف است.

فرودگاه های بین المللی کشور کانادا:

 • فرودگاه بین المللی ابتسفرد در استان بریتیش کلمبیا
 • فرودگاه بین المللی کالگری در استان آلبرتا
 • فرودگاه بین المللی کوتس/ راس در استان آلبرتا
 • فرودگاه بین المللی کرانبروک/ کندین راکیز در استان بریتیش کلمبیا
 • فرودگاه بین المللی دل بونیتا/ وت استون در استان آلبرتا
 • فرودگاه بین المللی پیس گاردن در استان مانیتوبا
 • فرودگاه بین المللی ادمونتون در استان آلبرتا
 • فرودگاه بین المللی گندر در استان نیوفاندلند و لابرادور
 • فرودگاه بین المللی فردریکتون در استان نیوبرانزویک
 • فرودگاه بین المللی گریتر مانکتن در استان نیوبرانزویک
 • فرودگاه بین المللی جان سی.منرو همیلتن در استان اونتاریو
 • فرودگاه بین المللی کلونا در استان بریتیش کلمبیا
 • فرودگاه بین المللی لندن در استان اونتاریو
 • فرودگاه بین المللی مونترآل - میرابل در استان کبک
 • فرودگاه بین المللی مونترآل - پییر الیوت ترودو در استان کبک
 • فرودگاه بین المللی مک دونالد - کارتیر اتاوا در استان اونتاریو
 • فرودگاه بین المللی ژان لوساژ شهر کبک در استان کبک
 • فرودگاه بین المللی منطقه آبیلو در استان اونتاریو
 • فرودگاه بین المللی لا ماکازا - مون ترامبلان در استان کبک
 • فرودگاه بین المللی ساسکاتون جان گ. دیفنبکر در استان ساسکاچوان
 • فرودگاه بین المللی سنت جان در استان نیوفاندلند و لابرادور
 • فرودگاه بین المللی استفنویل در نیوفاندلند و لابرادور
 • فرودگاه بین المللی پیرسون تورنتو در استان تورنتو
 • فرودگاه بین المللی ونکوور در استان بریتیش کلمبیا
 • فرودگاه بین المللی ویکتوریا در استان بریتیش کلمبیا
 • فرودگاه بین المللی اریک نیلسون وایتهورس در استان یوکان
 • فرودگاه بین المللی وینیپگ جیمز آرمسترانگ ریچاردسون در استان مانیتوبا

کرایه اتومبیل: اگر به استان ها می روید یا مدتی در کشور اقامت دارید، کرایه اتومبیل را با قیمت 35 تا 80 دلار کانادا (25-58 دلار آمریکا) در روز در نظر بگیرید. این یکی از بهترین و راحت ترین راه ها برای رفت و آمد در کشور است - به خصوص اگر میخواهید از شهرها خارج شوید و به طبیعت کانادا بروید.

اشتراک وسیله نقلیه: اگر قصد سفر بین شهرها یا استان ها را دارید، مراقب افرادی باشید که وسیله نقلیه خود را به اشتراک می گذارند

هیچ هایکینگ: هیچهایکینگ یا سوار شدن به صورت رایگان، در کانادا معمول و بسیار ایمن است و قانونی است. آماده انتظارهای طولانی باشید، به خصوص اگر در مناطق روستایی سفر می کنید. مقدار زیادی آب و یک وعده غذایی سبک مانند ساندویچ و میوه جات بسته بندی کنید. Hitchwiki.org یک منبع عالی برای این کار است.

رانندگی در کانادا

برای کشف کانادا و بی شمار منطقه و شهر شگفت انگیز آن، سفر با اتومبیل شخصی یا اجاره ماشین گزینه بسیار خوبی است. تمام فرودگاه های اصلی کانادا حداقل یک شرکت اجاره اتومبیل در محل دارند. جاده ها و بزرگراه های کانادا از کیفیت خوبی برخوردارند و آزادراه های اصلی شهرهای کانادا را به هم ارتباط می دهند. یک گواهینامه معتبر خارجی برای رانندگی در کانادا کفایت می نماید. توجه داشته باشید که در کانادا فرمان در سمت راست اتومبیل واقع شده است و قوانین و مقررات رانندگی شبیه به قوانین ایالات متحده است. قوانین ممکن است در هر استان متفاوت باشند، ولی برای شما که جهانگرد هستید، ممکن است رعایت این تفاوت ها لازم نباشد. می توانید این نکته را از شرکتی که از آن اتومبیل کرایه می کنید، بپرسید.

سخن پایانی

انتخاب بهترین روش حمل و نقل در کانادا به عوامل مختلفی مانند بودجه، زمان، و مقصد شما بستگی دارد. اگر به دنبال سریعترین راه برای جابجایی هستید، حمل و نقل هوایی بهترین گزینه است. اما اگر به دنبال راهی مقرون به صرفه تر هستید، می توانید از اتوبوس یا قطار استفاده کنید. رانندگی با اتومبیل شخصی نیز می تواند راهی عالی برای کشف مناطق مختلف کانادا باشد، اما باید به قوانین رانندگی در این کشور توجه داشته باشید.

در نهایت، انتخاب روش حمل و نقل به سلیقه شخصی شما نیز بستگی دارد. برخی افراد از سفر با قطار و تماشای مناظر لذت می برند، در حالی که برخی دیگر ترجیح می دهند با اتومبیل شخصی سفر کنند و آزادی عمل بیشتری داشته باشند.

انتشار: 11 اسفند 1402 بروزرسانی: 24 اسفند 1402 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 453

به "در کانادا رفت و آمد و حمل و نقل چگونه است؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "در کانادا رفت و آمد و حمل و نقل چگونه است؟" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در کانادا رفت و آمد و حمل و نقل چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید