آشنایی با باغ گیاه شناسی مونترال

باغ گیاه‌شناسی مونترال، کانادا، یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری این کشور برای کودکان و بزرگسالان است. این باغ در مقابل استادیوم المپیک قرار گرفته و گلخانه‌های آن در تمام طول سال باز هستند. باغ‌های بیرونی این مجموعه به دلیل زمستان‌های سخت کانادا، از نوامبر تا آوریل خالی هستند. هر یک از باغ‌های منحصر به فرد موجود در مجموعه برای نشان‌دادن یک موضوع خاص طراحی شده‌اند.

آشنایی با باغ گیاه شناسی مونترال

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: باغ گیاه‌شناسی مونترال، جواهری در قلب کانادا، با وسعتی بیش از 200 هکتار، یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری این کشور برای تمام سنین است. این باغ که در سال 1931 تأسیس شده، مجموعه‌ای بی‌نظیر از باغ‌های موضوعی، گلخانه‌ها و گیاهان متنوع از سراسر جهان را به نمایش می‌گذارد.

تاریخ باغ های گیاه­ شناسی

باغ های گیاه شناسی در چین باستان و بسیاری از کشورهای هم مرز با دریای مدیترانه وجود داشته اند. آن­ ها در واقع اغلب مراکزی برای پرورش درختان میوه، سبزیجات و گیاهانی بودند که برای غذا و در ساخت داروهای خام آن موقع استفاده می شدند. رواج گسترده نسخه های گیاهی و تجویز گیاهان دارویی به وسیله گیاه پزشکان، منجر به ایجاد و افزایش باغ های گیاه شناسی شد.

تا خاتمه قرن شانزدهم، پنج باغ از این قبیل در اروپا وجود داشت و در اواسط قرن بیستم، تعداد آن­ها بیشتر شد. دو مورد اول در ایتالیا، در پیزا (1543) و در پادوآ (1545) وجود داشتند. در ابتدا این­ گونه باغ ­ها در دانشکده های پزشکی دانشگاه­ ها قرار داشتند. استادان پزشکی عمدتاً گیاه ­شناسان آن موقع بودند و باغ های فیزیکی آن­ها برای آموزش دانش ­آموزان و بعلاوه پرورش گیاهان برای ساخت دارو خدمت می کردند؛ اما آن ­ها به طرق دیگری نیز خدمت کردند. به­ عنوان مثال، کارولوس کلوزیوس، گیاه­ شناس مشهور قرن شانزدهم، مجموعۀ گسترده ­ای از پیازهای گل­ دار را در باغ گیاه ­شناسی در لیدن هلند گرد هم آورد که ثابت کرد شروع صنعت پیاز هلندی است.

معرفی باغ گیاه ­شناسی مونترال

باغ گیاه ­شناسی مونترال کانادا، یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری کانادا برای بچه ها و بزرگسالان است. این باغ مقابل ورزشگاه المپیک قرار گرفته است که برای بازی های 1976 استفاده می شد. گلخانه های آن در تمام طول سال باز هستند و در اوایل بهار، نمایش پروانه های آزادانه معمولاً جمعیت زیادی را به خود جلب می نماید. با این حال، به­ علت زمستان های سخت کانادا، باغ های بیرونی تا حد زیادی بین نوامبر و آوریل خالی هستند. هر یک از باغ های منحصر­به­ فرد موجود در مجموعه برای نشان­ دادن یک موضوع خاص استفاده می­ گردد.

کمپین راه­ اندازی یک باغ گیاه­ شناسی در مونترال کانادا در اوایل قرن بیستم شروع شد. این کوشش به وسیله برادر ماری ویکتورین رهبری شد، اما در سال 1931 بود که این باغ تأسیس شد. علی­رغم اینکه این باغ در بدترین دوران رکود بزرگ ساخته شد، شهردار شهر، کامیلیان هود، مصمم بود که باغ باید به شکلی مجذوب نماینده طراحی گردد. برای این منظور، شهردار، هنری توشر را به کار گرفت تا چیدمان محوطه را طراحی کند. سایر ویژگی های قابل ­توجه عبارتند از باغ های آبی، باغ صخره ای مرتب­ شده بر­اساس منطقه جغرافیایی، باغ اولین ملل با گیاهانی که برای بومیان آمریکایی اهمیت قومیتی دارند، مجموعه ای از گیاهان علفی چند­سالۀ کشت­ شده برای باغبان های خانگی و درخت کاری.

گلخانه های باغ گیاه ­شناسی مونترال کشور کانادا

یکی از محبوب­ ترین قسمت های باغ گیاه ­شناسی مونترال، باغ ژاپنی است. علاوه بر گیاهان ژاپنی، این قسمت شامل ساختمانی به سبک کلاسیک این کشور است که در آن مراسم سنتی چای هر تابستان اجرا می گردد. گاهی اوقات کلاس هایی در زمینه هنرهای ژاپنی مانند گل­ آرایی ارائه می گردد. این باغ دارای حوضچه ای است که ماهی کپور در آن شنا می نماید و غذا­دادن به ماهی ها در بین گردشگران محبوب است. غم ­انگیزترین بخش این مجموعه این است که در ماه اوت هر سال، زنگ صلح به یاد کسانی که در حمله بمب اتمی سال 1945 به هیروشیما جان باختند، نواخته می گردد. خود زنگ در آن شهر ساخته شده است.

در میان باغ هایی با تم کانادایی، باغی است که به اولین مردم این کشور اختصاص یافته است. این مجموعه شامل نمونه هایی از سازه­ ها و آثار هنری بومیان آمریکاست. درختانی با ارتباط قوی با کشور کانادا، مانند کاج و افرا، در مسیرهای آن کاشته شده ­اند. درهمین حال، باغ آلپاین در بخش صخره ای و تپه ای از سایت واقع شده است و متخصص در گیاهان و گل های کوچکی است که در منطقه های مانند کوه های راکی و خود کوه های آلپ رشد می نمایند. باغ چینی در این نزدیکی بزرگ ترین نوع خود در خارج از خود چین است.

آموزش باغبانی در باغ گیاه­ شناسی مونترال در کشور کانادا

باغ گیاه ­شناسی نقش آموزشی هم برای بازدیدنمایندگان عمومی و هم برای دانشجویان باغبانی دارد. بعلاوه، نقش حفاظتی در حفاظت از گیاهانی دارد که به وسیله تجاوز به توسعه یا از دست­ دادن زیستگاه در معرض خطر انقراض قرار گرفته ­اند. یک مؤسسۀ اختصاص داده ­شده به تحقیقات گیاه ­شناسی و بعلاوه یک خانۀ حشرات در این جا واقع شده است. باغ گیاه ­شناسی به ­ویژه برای جانورانش شناخته­ شده نیست، اگرچه جمعیت قابل­ توجهی از حواصیل ها و لاک­ پشت ها در این باغ وجود دارد. در ورودی باغ گل رز، مجسمۀ Lion de la Feuillée قرار گرفته است که در سال 1992 هدیه ای از شهر لیون فرانسه بود.

باغ گیاهان سمی

باغ گیاهان سمی بخشی از باغ گیاه ­شناسی مونترال در کاناداست. این فضای کوچک جمع­ شده حدود 40 گونه را نشان می دهد که بالقوه خطرناک هستند. هدف، ترساندن شما نیست؛ بلکه به شما یاری می نماید تا گیاهانی را که ممکن است در طبیعت با آن­ها روبه رو شوید، شناسایی کنید و از تماس و نزدیک­ شدن به این گیاهان سمی خودداری کنید.

گلخانه منطقه ها خشک

یکی از تفریحاتی که می توانید در باغ گیاه­ شناسی مونترال انجام دهید، این است که در گرمای خشک گلخانۀ منطقه ها خشک، با گونه های کاکتوس از قارۀ آمریکا و ساکولنت های آفریقایی گردش کنید. شاخه­­ ها و تعداد کمی شکوفه در این میان دیده می شوند که از میان زیستگاه خشک عبور می نمایند.

باغ چینی

یکی از قسمت های باغ گیاه­ شناسی مونترال که منظره ای شرقی دارد، باغ چینی است. باغ چینی به وسیله Le Weizhone، یک معمار و استاد منظره طراحی شده است. این چهار عنصر اصلی منطقه ­سازی چینی (گیاهان، آب، سنگ­ ها و معماری) را ترکیب می نماید تا حس هماهنگی را ایجاد کند که هر کدام از آن­ ها معنای استعاری خاص خود را دارند.

چیدمان و امکانات

باغ های گیاه شناسی و درخت کاری ها از این جهت با پارک ها متفاوت هستند که عموماً بر­اساس روابط علمی مجموعه های گیاهی آن­ها ساخته شده اند، نه اینکه منحصراً برای جلوه های منظره یا زمین های بازی یا دیگر فعالیت های اساساً تفریحی باشند. روش سنتی در چیدمان یک باغ گیاه ­شناسی، برای مثال، جمع ­آوری درختان و درختچه ها در یک بخش درخت کاری از باغ است. با این حال، اغلب از درختان و درختچه ها برای تقویت جلوه های منظره با پراکندگی آن­ها در سراسر باغ، در گروه های طبقه بندی مربوطه، با مجموعه های علفی استفاده می گردد.

نگهداری و ملاحظات باغ گیاه ­­شناسی مونترال

نکته اصلی در نگهداری مجموعه های گیاهی، البته، شیوه های خوب کشت گیاهی است. نگهداری چمن، به­ ویژه برای باغ های گیاه ­شناسی در شهرها مهم است. شهروند فهیم یک باغ را بیشتر بر­اساس ظاهر کلی آن قضاوت می نماید تا بر­اساس عالی­ بودن مجموعه های گیاهی آن. مجموعه درختان و درختچه ها احتیاج به هرس منظم دارند و هیچ درخت مهمی نباید بیش از دو سال بدون چنین توجهی باقی بماند. درختان مسن تر به هرس و مراقبت ویژه از زخم­ ها احتیاج دارند تا پوسیدگی ایجاد نگردد. سم پاشی برای کنترل آفات و بیماری ها اغلب ضروری است.

در سال های اولیه باغ گیاه ­شناسی مونترال، انواع جدیدی از گیاهان را تنها با فرستادن کلکسیونرهای مطلع به سفرها حفظ کردند. آن­ها به­ دنبال گونه های جدیدی بودند که در طبیعت رشد می کردند و نمونه هایی از گیاهان مورد­نظر را با خود می آوردند.

چقدر زمان ضروری است تا در باغ گردش کنیم؟

توصیه می کنیم حداقل 2 ساعت برای بازدید از باغ در نظر بگیرید. بااین حال، می توانید به­ راحتی تمام روز را در آن جا بگذرانید؛ به­ خصوص اگر علاقه زیادی به گیاه شناسی و گیاهان دارید.

آیا پیک نیک در باغ گیاه ­شناسی مونترال مجاز است؟

متأسفانه، سیاست رسمی باغ گیاه­ شناسی مونترال اجازه پیک­نیک در محل را نمی دهد؛ مگر در منطقه های که برای صرف غذا در نظر گرفته شده است (محل پیک­نیک واقع در مقابل مجسمه شیر و در غرفه درخت فردریک بک است). پاسیوی رستوران میزهایی در فضای باز دارد و می توانید یک وعده غذایی را که از خانه آورده اید، میل کنید.

هدف اصلی باغ گیاه ­شناسی مونترال

هدف اصلی باغ های گیاه شناسی معاصر، نگهداری مجموعه های گسترده ای از گیاهان است که با نام های رایج و علمی و منطقه ها مبدأ برچسب گذاری شده اند. مجموعه های گیاهی در چنین باغ هایی بسته به مساحت زمین موجود و منابع مالی و علمی مؤسسه، از چند صد تا چند هزار نوع مختلف فرق دارد.

سخن پایانی

باغ گیاه‌شناسی مونترال، مکانی دیدنی و آموزنده برای تمام سنین است. این باغ با تنوع گیاهی و جانوری، گلخانه‌های جذاب، باغ‌های موضوعی و برنامه‌های آموزشی، تجربه‌ای منحصر به فرد را برای بازدیدکنندگان رقم می‌زند. اگر به دنبال یک تفریح خانوادگی یا یک گردش علمی هستید، باغ گیاه‌شناسی مونترال انتخابی ایده‌آل است.

بازدید از باغ گیاه شناسی مونترال، سفری فراموش نشدنی به دنیای گیاهان است. قدم زدن در میان باغ های زیبا، تماشای گل های رنگارنگ، و آشنایی با گونه های مختلف گیاهی از سراسر جهان، تجربه ای منحصر به فرد را برای شما رقم خواهد زد. این باغ نه تنها مکانی برای تفریح ​​و سرگرمی است، بلکه منبعی ارزشمند برای آموزش و تحقیقات علمی نیز می باشد.

نکاتی برای بازدید:

  • حداقل 2 ساعت برای بازدید از باغ در نظر بگیرید.
  • پیک‌نیک در باغ مجاز نیست، مگر در مناطق مشخص شده.
  • برای اطلاعات بیشتر، می‌توانید به وب‌سایت باغ گیاه‌شناسی مونترال مراجعه کنید.
انتشار: 13 اسفند 1402 بروزرسانی: 24 اسفند 1402 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 1316

به "آشنایی با باغ گیاه شناسی مونترال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با باغ گیاه شناسی مونترال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید