جاذبه های نیوبرانزویک کانادا

نیوبرانزویک یکی از چهار استان آتلانتیک کانادا با مرکزیت فردریکتون است بخش زیادی از آن را مناطق جنگلی پوشانده و از این رو منابع طبیعی یکی از قطب‌های اقتصادی آن را تشکیل می‌دهند. این استان یکی از اولین مناطقی به شمار می‌رود که اروپایی‌ها حدود 500 سال قبل وارد آن شدند.

جاذبه های نیوبرانزویک کانادا

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: خلیج فاندی

فاندی، خلیجی واقع در سواحل اقیانوس اطلس بین استان های نیوبرانزویک و نوا اسکوشیا است که خط ساحلی کوتاهی هم با آمریکا دارد. خلیج فاندی در سال 2009 به عنوان یکی از شگفتی های طبیعی اعلام شد. این خلیج بزرگ شکلی قیف مانند دارد و بزرگ ترین جزر و مد جهان را که گاهی تا 19 متر هم می رسد ایجاد می نماید. برترین دیدنی های نیوبرانزویک را می توان در امتداد این ساحل پیدا کرد. از جمله این جاذبه ها می توان به سواحل زیبا، فانوس های دریایی، پشته های دریایی، صخره های دریایی، غارها، جهتهای رانندگی دیدنیی و پارک هایی با منظره رویایی اشاره نمود. بازدید از این خلیج را از دست ندهید.

هوپ وِل راکز (Hopewell Rocks)

هوپ ول راکز یا صخره های هوپ ول روی خط ساحلی خلیج فاندی در دماغه هوپ ول قرار گرفته است. این مکان یکی شگفتی های دریایی جهان به شمار می رود. بلندترین جزر و مد جهان که پیش تر شرح دادیم در این نقطه اتفاق می افتد. چه زمانی که جزر باشد و چه زمانی که مد، این مکان ارزش بازدید بالایی دارد. در هنگام مد، این صخره ها مانند جزیره کوچکی به نظر می رسند و قایق سواران بین آن ها به گشت و گذار می پردازند. وقتی که سطح آب پایین می آید، بازدیدنمایندگان می توانند در بستر اقیانوس قدم بزنند و به ستون های به شدت فرسایش یافته نگاه نمایند. در این مکان یک مرکز اطلاع رسانی، یک کافه و چندین جهت پیاده روی هم تعبیه شده است.

روزولت کامپبلو اینترنشنال پارک (Roosevelt Campobello International Park)

اگر بخواهید از سمت نیوبرانزویک به روزولت کامپبلو اینترنشنال پارک سفر کنید، باید سوار قایق شوید، اما از سمت استان مین در نیوانگلند آمریکا به وسیله یک پل این کار امکانپذیر است. این مکان منطقه محافظت شده ای است که اقامتگاه تابستانی فرانکلین روزولت (سی و دومین رییس جمهور آمریکا) و خانواده اش در آن قرار گرفته است. این منطقه در نوک جنوبی جزیره کامپبلو قرار گرفته است. سازه اصلی این مستغلات یک ویلای 34 اتاقی است که روزولت بین سال های 1905 تا 1921 گهگاهی در آن اقامت می کرد. تعداد زیادی از مبلمان هایی که در این ویلا قرار گرفته است، مربوط به همان زمان و متعلق به خانواده روزولت هستند.

پارک استانی ساحل پارلی (Parlee Beach Provincial Park)

پارک استانی ساحل پارلی با شن های نرم و آب های گرم (گرم ترین آب شور در کانادا) که دمای آن به 20 درجه سانتی گراد هم می رسد، یکی از برترین سواحل آتلانتیک است که در نزدیکی شهر کوچک شدیاک (Shediac) قرار گرفته است. این پارک دارای یک اردوگاه و امکانات مناسب است که در طول تابستان، مکانی عالی را برای تفریحات خانوادگی فراهم می نماید. به طور کلی شما از تنوع تفریحات قابل انجام در این پارک شامل شنا، والیبال، فریزبی بی نهایت، فوتبال و فعالیت های ورزشی روزانه شگفت زده خواهید شد. علاوه بر این ها در این پارک مراکز خرید، رستوران ها، اقامتگاه ها، مراکز فرهنگی و بزرگ ترین مجسمه خرچنگ جهان را پیدا خواهید کرد. یادتان باشد که رویدادهایی که در بارک استانی ساحل پارلی برگزار می شوند، به شرایط آب و هوایی بستگی دارند.

منطقه گریسون (Garrison District)

منطقه گریسون در فردریکتون قرار گرفته است. از سال 1784 تا 1869 یگک پادگان بریتانیایی در این مکان مستقر شد. امروزه، دو بلوک از بناهای تاریخی و پوشیده از چمن بین کویین استریت و رودخانه، به مرکزی برای برگزاری جشن های تابستانی، تورهای پیاده روی و بازآفرینی های تاریخی تبدیل شده است. بعلاوه چندین موزه کوچک از جمله موزه منطقه فردریکتون (با تمرکز روی تاریخ این ناحیه) و موزه روزهای مدرسه در این ناحیه وجود دارد. علاوه بر این ها، تالار مشاهیر ورزشی NB و کالج هنر و صنعت نیوبرانزویک هم در منطقه گریسون واقع شده اند که بازدید از آن ها خالی از لطف نخواهد بود.

سنت مارتینز-جهت باغراه فاندی

جهت باغراه فاندی یک جهت ماشین روی خوش منظره ساحلی است که در شمال شرقی شهر سنت جان قرار گرفته است. این جهت از نزدیکی سنت مارتینز آغاز می شود و در طول ساحل ادامه دارد. این جهت به طور کلی 19 کیلومتر طول دارد. در این جهت می توانید منظرههای پانورامای بی نظیری از منطقه ها جنگلی و ساحلی را دیدن کنید. در اینجا می توانید علاوه بر ماشین سواری، از دوچرخه سواری و پیاده روی هم لذت ببرید. به علاوه برای تجربه دیدنی دیدنی ترین منظرههای پارک ملی فاندی شرکت در تورهای راهنما و قایق سواری است. در حین قایق سواری که از بندر روستای تاریخی سنت ماتینز آغاز می شود، می توانید از غارهای دریایی، و صخره های بلند و بعلاوه سواحلی بکر بازدید کنید. هزینه این تورها برای یک نفر 125 و برای زوج ها 225 دلار کانادا می شود. طبیعت زیبای پارک ملی فاندی ارزش تمام وقتی را که می گذاردید دارد، بنابراین بازدید از آن را از دست ندهید.

روستای تاریخی آکادین (Village Historique Acadien)

روستای تاریخی آکادین یک منطقه بازسازی شده تاریخی است که روش زندگی آکادی ها (مستعمره های پیشین فرانسه در آمریکای شمالی که دربرگیرنده کبک، استان دریایی و نیو انگلند کنونی تا جنوبی ترین بخش های فیلادلفیا می شد) بین سال های 1770 و 1939 را به تصویر می کشد. این مکان در 50 کیلومتری شرق Bathurst و 130 کیلومتری شمال میرامیچی در شمال شرقی نیوبرانزویک قرار گرفته است. بیش از 40 ساختمان به همراه تعدادی مترجم که لباس های سنتی پوشیده اند و آداب و رسوم اجدادی را به نمایش می گذارند از ویژگی های این موزه فضای باز محسوب می شود. از جمله جاذبه های این مکان می توان به هتل بازسازی شده شاتو آلبرت (Hôtel Château Albert) اشاره نمود. اگر مایل بودید می توانید شب را در همین هتل به صبح برسانید. حدود 3 ساعت زمان برای بازدید کامل از این موزه احتیاج است.

بازار شهری سنت جان

بازار شهری سنت جان قدیمی ترین بازار کشاورزی کانادا محسوب می شود. این بازار طویل میزبان فروشندگانی است که صنایع دستی و سوغاتی های متنوعی را به معرض فروش می گذارند. این بنا در سال 1876 ساخته شده است. در سال 1877 یک آتش سوزی بزرگ رخ داد که خوشبختانه این بازار در آن آسیبی ندید. صدای یک زنگ نشانه آغاز و انتها روز در بازار است.. بازار شهری سنت جان روزهای یکشنبه تعطیل است.

پارک ملی فاندی

جنگل نیوبرانزویک در این پارک ملی با جزر و مدهای خلیج فاندی برخورد می نماید. این پارک ناحیه ای به وسعت 207 کیلومتر مربع را در طول شاخه شمال غربی خلیج فاندی، یعنی خلیج چیگنکتو (Chignecto Bay) پوشش می دهد. هنگامی که جزر به وقوع پیوسته است، بازدیدنمایندگان می توانند در بستر اقیانوس به گشت و گذار بپردازند و به دیدنی موجوداتی مانند جلبک ها و صدف های دریایی که به سطوح چسبیده اند مشغول شوند. هنگام مد این بستر زیر 15 متر آب شور پنهان می شود. 25 جهت پیاده روی از میان این پارک عبور می نماید. جهت آبشار دیکسون محبوب ترین جهت پیاده روی در پارک ملی فاندی به شمار می رود. از جمله امکانات پارک می توان به یک زمین گلف، یک استخر آب گرم شور، 3 زمین بقرای اردوگاه زدن و شبکه ای از حدود 100 کیلومتر جهت پیاده روی و دوچرخه سواری اشاره نمود. در طول زمستان، پارک ملی فاندی برای استفاده در طول روز قابل دسترس است اما مسئولیت خطرات آن به عهده خود شخص خواهد بود. در این مدت می توانید از این پارک برای انجام تفریحاتی همانند اسکی، اسنوبورد سواری و پیاده روی زمستانی بهره برد. طبیعت بکر، آبشارهای باشکوه و زیبا، جهتهای پیاده روی و دذوچرخه سواری متعدد و پوشش گیاهی و جانوری حیرت انگیز از این پارک مقصد تفریحی جذابی ساخته اند که نباید از دست داد.

تنداب ریورسینگ فالز (Reversing Falls Rapids)

زمانی که مد اتفاق می افتد، برخلاف جریان رودخانه سنت جان فشار وارد می نماید و همانطور که از نام این تنداب معین است، جهت رودخانه بالعکس می شود و ریورسینگ فالز یا آبشار وارونه به وجود می آید. جزر و مد خلیج فاندی به گونه ای است که هنگام جزر، سطح آب دریا 4 متر پایین تر از رودخانه و هنگام مد سطح آب دریا 4 متر بالاتر از سطح آب رودخانه می شود. برترین نقطه برای دیدنی جزر و مد روی پل ریورسینگ فالز است، جایی که رودخانه به وسیله یک تنگه عکیق باریک می شود. این پل در شهر سنت جان واقع شده است.

جزیره گراند مانان (Grand Manan Island)

جزیره گراند مانان، یک جامعه ماهیگیری کوچک در نزدیکی دهانه خلیج فاندی است که تنها با قایق می توان به آن دسترسی پیدا کرد. این جزیره که حدود 35 کیلومتر طول دارد و عرض آن به بیش از 10 کیلومتر نمی رسد، نقطه ای عالی برای دیدنی وال ها، پرندگان و دیگر موجودات دریایی در طول فصل های گرم به شمار می رود. بیش از 300 گونه پرنده در این جزیره زندگی می نماید. گراند مانان، بزرگ ترین جزیره از میان جزایر فاندی در خلیج فاندی محسوب می شود. طبق سرشماری سال 2006، این جزیره جمعیتی معادل 2,460 نفر داشته است و بیشتر ساکنین آن در بخش شرقی جزیره زندگی می نمایند.

دماغه انریج (Cape Enrage)

دماغه انریج، نامی است که به نوک جنوبی جزیره بارن مارش در شهرستان آلبرت داده اند. در اینجا می توانید یک فانوس دریایی کوچک (قدیمی ترین فانوس دریایی در نیوبرانزویک) را ببینید که قدمتش به سال 1838 میلادی باز می شود. در بالای فانوس می توان منظره ها پانورامای زیبایی از خلیج فاندی را دیدن کرد. دماغه انریج بعلاوه یک مرکز تفریحی فضای باز دارد که علاقمندان می توانند در آن زیپ لاین، صخره نوردی و قایق سواری را یاد بگیرند. معلمی در سال 1993 با 6 شاگرد کار خود را در این مرکز آغاز کرد و امروزه این نقطه به یکی از جاذبه های اصلی گردشگری در این منطقه تبدیل شده است.

منبع: planetware.com
انتشار: 9 آذر 1402 بروزرسانی: 21 آذر 1402 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 811

به "جاذبه های نیوبرانزویک کانادا" امتیاز دهید

2 کاربر به "جاذبه های نیوبرانزویک کانادا" امتیاز داده اند | 4.5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های نیوبرانزویک کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید