آشنایی با اقتصاد و اشتغال در تورنتو

تورنتو از شهرهای مهم تجاری کانادا به شمار میرود و این شهر در واقع مرکز اقتصادی این کشور به شمار رفته و تعداد شرکتها و موسسات تجاری در این شهر بسیار بالاست پس در صورتی که به دنبال کار در کانادا هستید تورنتو بیشتری شغل ها را پذریراست.

آشنایی با اقتصاد و اشتغال در تورنتو

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: اقتصاد تورنتو با نرخ 20 درصدی تولید ناخالص ملی GDP و به عنوان مرکز مهم اقتصادی در دنیا، دارای بیشترین سهم در اقتصاد کانادا میباشد. تورنتو یک مرکز تجاری، توزیع، اقتصادی و صنعتی محسوب می گردد. این شهر همچنین مرکز بانکداری و معاملات بورس کانادا و نقطه عمده فروشی و توزیع عمده کشور نیز به شمار می رود.

ثروت بدست آمده از مواد اولیه و خام انتاریو و نیروگاه برق موجب شده تا تورنتو به مرکز اصلی صنعت کانادا مبدل شود. کلان شهر Greater Toronto چیزی بیش از نصف کالاهای تولیدی کانادا را تولید می کند.

بنابر آخرین آمار و اطلاعات، از سال 2009 اقتصاد تورنتو به طور رسمی شاهد نرخ رشد تولید ناخالص داخلی 2.4 درصدی بوده و بدین ترتیب از میانگین ملی کشور پیشی گرفته است. تورنتو دومین مرکز بزرگ اقتصادی در آمریکای شمالی و سومین خوشه یا cluster بزرگ فناوری قاره محسوب می شود. این مرکز مهم اقتصادی مکانی منحصر به فرد از استعدادهای جهانی و مناسب برای سرمایه گذاری در حوزه های خدمات مالی و فناوری به شمار می رود.

با یکی از پرثبات ترین و موفق ترین سیستم های بانکداری در جهان، موسسات مالی بین المللی و معتبر و برخورداری از اکوسیستم قدرتمند و نوآورانهFinTech ، تورنتو یک مرکز اقتصادی مهم، همه جانبه و ایده آل برای انواع بیزینس ها و سرمایه گذاری ها خواهد بود.

آمار اشتغال در تورنتو

بنابر اطلاعات وب سایت internations خبرهای امیدوارکننده جدید درباره بازار کار کانادا حاکی از این موضوع است که نرخ بیکاری در این کشور به 5.4 درصد در سال 2019 کاهش یافته که پایین ترین نرخ بیکاری در 40 سال اخیر بوده است.

در مجموع میتوان اینطور گفت که بازار کار کانادا با ایجاد 453 هزار شغل از ماه جون 2018 تا جون 2019 بازار کاری فوق العاده و سالم محسوب می شود، البته لازم به ذکر است که کشورهای انگلیس و آمریکا با نرخ های بیکاری 3.6 و 3.8 درصدی، دارای نرخ بیکاری پایین تری در مقایسه با کانادا هستند.

بنابر تحقیقات انجام شده اخیر شورای اشتغال مهاجران منطقه تورنتو، در محدوده بزرگ تورنتو GTA برخی از مهاجران ماهر مجبور هستند تا مشاغلی پایین تر از سطح مهارت خود را انتخاب کنند. بنابر این گزارش و تحقیقات از هر دو مرد مهاجر یک نفر و از هر 3 زن مهاجر تازه مستقر شده دو نفر با تحصیلات کارشناسی در تورنتو در حال فعالیت و کار در عنوان شغلی هستند که توانمندی و مهارت آنها از آن شغل بیشتر است.

در کل برای جمع بندی این نوشتار می توان اینطور گفت که با توجه به ویژگی های منحصر به فرد زندگی در کانادا ، قبول زحمت و طی کردن پروسه نسبتا پیچیده دریافت ویزا، پرداخت هزینه های لازم و گذراندن زمان مورد نیاز برای مطابقت با فرهنگ این کشور، کاملا ارزشش را دارد.

انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 89

به "آشنایی با اقتصاد و اشتغال در تورنتو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با اقتصاد و اشتغال در تورنتو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید