آشنایی با موزه های کبک

کبک پر از تاریخ دوران استعماری کانادا هست، موزه هایی که تاریخچه این کشور را برایتان روشن خواهد نمود.

آشنایی با موزه های کبک

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: میراث استعماری کهن در اطراف کبک همراه با معماری زیبا و تاریخی که به منطقه ها مختلف این شهر شخصیت می بخشد، به ما به هنگام گشت زدن در خیابان های آن حس بودن در موزه ای روباز را می دهد. این شهر خانه چندین موزه، گالری و مرکز فرهنگی در کلاس جهانی برای آشنایی گردشگران با گذشته خود است.

موزه ملی هنرهای زیبا

موزه ملی هنرهای زیبای کبک کلکسیونی ارزشمند از میراث هنری کبک، کانادا و فراتر از آن را به نمایش می گذارد. این موزه در قلب بخش قدیمی کبک و در محدوده دشت های تاریخی آبراهام واقع شده است. موزه با داشتن سه عمارت، میزبان 25,000 اثر تولیدشده در کبک است. این آثار به وسیله هنرمندان اهل این شهر خلق شده و بیشتر آن ها به قرن هجدهم میلادی تعلق دارند. نمایشگاه های دائمی موزه شامل کلکسیونی با بیش از 2500 اثر از هنر بومیان اینویی (Inuit) است.

موزه آمریکایی فرانسوی زبان ها

موزه آمریکایی فرانسوی زبان ها دارای کلکسیونی با 450,000 اثر، متعلق به فرانسوی زبانان آمریکای شمالی است. بخش مدرسه تاریخی علوم دینی کبک به سال 1663 تعلق داشته و کلکسیون آن شامل آثار متعدد هنریِ جمع آوری شده به دست راهبان مدرسه در طی قرن های اخیر می گردد. این موزه نمایشگاه هایی از تاریخی استعماری قاره آمریکا و تکامل فرهنگ فرانسوی زبانان در آمریکای شمالی و خارج از آن را در برمی گیرد.

موزه تمدن

موزه تمدن سالانه میزبان تقریباً 14 میلیون بازدیدنماینده است و همین امر آن را به یکی از پربازدیدترین موزه های کانادا تبدیل می نماید. مجموعه ای از نمایشگاه های دائمی و موقتی، اجراهای چندرسانه ای و رویدادهای تعاملی در این موزه برگزار می گردد. علاوه بر نمایشگاه های سالانه، دو نمایشگاه دائمی در این موزه به روایت تاریخ کبک و مردمان بومی این منطقه می پردازند. مردمانی که پیش از حضور اروپایی ها در اینجا ساکن بوده اند.

موزه هنگ بیست و دوم سلطنتی

موزه هنگ بیست و دوم سلطنتی در پادگان کبک، میزبان کلکسیونی از سلاح های نظامی، لباس های جنگی، دکوراسیون و اسناد رسمی متعلق به روزهای ورود هنگ بیست و دوم سلطنتی فرانسه به خاک کانادا در سال 1920 است. میراث نظامی و معماری این پادگان با طاق های اصیل متعلق به پناهگاه شرقی (ساختمانی تاریخی که موزه در آن مستقر شده) و دیگر جاذبه های معماری، بیشتر به چشم می آید.

موزه قلعه

موزه قلعه که در بخش جلویی قلعه مشهور فرونتِناک (Frontenac) واقع شده، هدفِ افزایش آگاهی مردم با شهر کبک و تاریخ آن به وسیله یک نمایش 30 دقیقه ای صوتی و تصویری را در سر می پروراند. این نمایش داستان 6 محاصره شهر کبک، ازجمله نبرد مشهور دشت های آبراهام و حمله آمریکا و لشکرکشی بندیکت آرنولد (Benedict Arnold) به کبک، را روایت می نمایند. این مدل کوچکِ 37 مترمربعی از شهر کبک و منطقه ها اطراف آن در سال 1750، گردشگران را با اهمیت راهبردی این شهر تاریخی آشنا می نماید.

موزه میدان سلطنتی

موزه میدان سلطنتی که مشرف به قدیمی ترین محل تأسیس شهر در سال 1608 است، به بازدیدنمایندگان فرصت آشنایی بیشتر با تاریخ فرانسه تازه (منطقه تحت استعمار فرانسه در آمریکای شمالی) و زندگی ساکنان آن در طول قرن ها را می دهد. راهنماهای گردشگری و یک فیلم سه بعدی در این موزه گردشگران را با حقایقی شگفت انگیز از شهر و تاریخ آن آشنا می نمایند.

مورین سنتر

مورین سنتر (Morrin Centre) در محل اولین زندان شهر کبک با بیشتر از دو قرن قدمت واقع شده است. تورهای گردشگری به کاوش تاریخ سیاه و شگفت انگیز این مکان می پردازند. مکانی که عمدتاً از آن به عنوان یک سربازخانه استفاده می شد، اما گاهی اوقات زندانیان جنگی را نیز در خود جای می داد. بسیاری از زندانیان بریتانیایی در طول دهه 1740 دستگیر و به کبک منتقل شدند. بسیاری از این زندانیان زنان و مردانی بودند که در طی حملات نیروهای فرانسوی و متحدان بومی آن ها به شهرهای نیو انگلند (New England) دستگیر شدند. شمار زیادی از آن ها در سلول های تنگ با شرایط بهداشتی اسفبار جان خود را از دست دادند. به علاوه، در این مرکز یک کتابخانه زیبا از دوران ملکه ویکتوریا با حدود 20,000 جلد کتاب به چشم می خورد. اینجا تنها کتابخانه انگلیسی زبان در شهر کبک است.

منبع: theculturetrip.com
انتشار: 8 فروردین 1402 بروزرسانی: 22 فروردین 1402 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 1023

به "آشنایی با موزه های کبک" امتیاز دهید

2 کاربر به "آشنایی با موزه های کبک" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با موزه های کبک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید