بازدید از این موزه ها در سفر به کانادا از دست ندهید

کانادا سرزمینی پهناور و چشم‌نواز است که در آن می‌توان آثار فرهنگی، تاریخی و طبیعی بی‌شماری را کشف کرد. موزه‌های این کشور فرصت منحصربه‌فردی را برای کسب دانش و تجربه لذت‌بخش در دنیای شگفت‌انگیز علم، هنر و میراث ملی فراهم می‌کنند. از گالری‌های هنری مدرن گرفته تا نمایشگاه‌های تماشایی تاریخ طبیعی، هر گوشه از کانادا می‌تواند میزبان موزه‌ای جذاب و آموزنده باشد.

بازدید از این موزه ها در سفر به کانادا از دست ندهید

به گزارش مجری سفرهای گردشگری: کشور کانادا، موزه های متنوع بی شماری دارد و چه به آثار هنری علاقه داشته باشید و چه به اسلحه و تاریخ طبیعی، می توانید موزه مورد نظرتان را در میان آن ها پیدا کنید. در ادامه، لیستی از موزه های کانادا برای شما آورده شده که انتخاب را برایتان آسان تر خواهد نمود.

موزه زیست کره، مونترال

موزه زیست کره مونترال (Montreal Biosphère) یا همان بیوسفر، تنها موزه محیط زیست در آمریکای شمالی است و تنوع فعالیت های آن باعث شده تا هم مورد علاقه بچه ها و هم بزرگسالان قرار بگیرد. این شاهکار معماری، مسائل مربوط به هواشناسی، آب، کیفیت هوا و دیگر موارد مربوط به اکوسیستم را در محیطی شاد به بازتماشامایندگان آموزش می دهد. بعلاوه یک نمایشگاه عکس قطب شمال نیز در خارج از ساختمان آن وجود دارد که زیبایی و تنوع زیستی را به خوبی به نمایش می گذارد و درعین حال، مردم را نسبت به تغییرات آب و هوای آنجا مطلع می نماید. این موزه منحصر به فرد در مونترال قرار گرفته و انواع بازی ها و گالری های گوناگون را شامل می شود.

موزه علم و تکنولوژی کانادا، اتاوا

موزه علم و تکنولوژی کانادا (Canada Science and Technology Museum) در مرکز این کشور، یعنی شهر اتاوا واقع شده و بزرگ ترین موزه مرتبط با این موضوع به شمار می رود. نمایشگاه های این موزه، درمورد گذشته، حال و آینده علم و پیشرفت تکنولوژی در کانادا متمرکز هستند. این موزه را به تازگی بازسازی نموده اند و 5 گالری اصلی را شامل می شود و فعالیت های هیجان انگیز آن، شبیه سازی سفر به فضا، قطار، هواپیما، اتومبیل و موشک را دربرمی گیرد.

موزه تاریخ تمدن کانادا، کبک

موزه تاریخ تمدن کانادا (Canadian Museum of History) در کبک، میخواهد به جمع آوری آثاری همانند ستون های توتم و غیره بپردازد که نگهداری و آنالیز آن ها به روشن تر شدن تاریخ مردم کانادا یاری می نماید. یکی از جالب ترین قسمت های این موزه، گراند هال (Grand Hall) است که به وسیله پنجره های سرتاسری آن می توانید به دورنمای بی نظیر رودخانه اتاوا (Ottawa River) و مجلس هیل (Parliament Hill) دسترسی داشته باشید. بعلاوه این مکان، موزه بچه ها (Canadian Childrens Museum)، موزه کارت پستال (Canadian Postal Museum) و تئاتر آی مکس (IMAX) را هم دربرمی گیرد که بازدید از آن ها نیز خالی از لطف نخواهد بود.

موزه هوا و فضا، اتاوا

موزه هوا و فضای کانادا (Canada Aviation and Space Museum)، مرکز ملی تاریخ هوانوردی این کشور به شمار میرود و در بخشی از فرودگاه راک کلیف-اتاوا (Ottawa/Rockcliffe Airport) واقع شده است. افرادی که به هواپیماهای قدیمی علاقه دارند، می توانند از مجموعه بی نظیری از هواپیماهای نظامی این موزه تماشا نمایند که قدمتشان به سال 1920 برمی شود. بعلاوه موزه هوا و فضا، این امکان را برای بازتماشامایندگان به وجود آورده تا در صورت تمایل بتوانند پرواز در هواپیمای دوباله قدیمی را نیز تجربه نمایند.

موزه رویال بریتیش کلمبیا، ویکتوریا

موزه رویال بریتیش کلمبیا (Royal British Columbia Museum)، در شمار برترین موزه های محلی در دنیا قرار گرفته است و یکی از پربازدیدترین موزه های کانادا محسوب می شود. این موزه در منطقه تماشایی اینر هاربر (Inner Harbor) در ویکتوریا واقع شده و 3 گالری دائمی را دربرمی گیرد که تاریخ انسان و طبیعت بریتیش کلمبیا را در معرض عموم می گذارد. این موزه را با نام موزه سلطنتی بریتیش کلمبیا نیز می شناسند و جالب ترین بخش آن، گالری انسان های اولیه (First Peoples Gallery) نام دارد که در آن می توانید از ماسک های تشریفاتی و کلبه های چوبی بازدید و حتی نحوه کار پیکرتراش های بومی بر روی ستون های توتم را در خانه واقع در پشت موزه مشاهده کنید.

موزه رویال انتاریو، تورنتو

بسیاری از مردم، از موزه رویال انتاریو (Royal Ontario Museum) به عنوان یکی از برترین و موزه های کانادا یاد می نمایند که با نام موزه سلطنتی انتاریو نیز شناخته می شود و معماری جالبی دارد. این موزه در تورنتو واقع شده و آن را به هنر، فرهنگ دنیا و تاریخ طبیعی اختصاص داده اند. حدود 40 گالری در موزه رویال انتاریو قرار گرفته که بیش از 6 میلیون آثار مختلف از جمله شهاب سنگ، کانی ها و مجموعه دایناسورها را دربرمی گیرد. تورها و کارگاه های متنوعی در این موزه برگزار می شود و بخشی وجود دارد که بازتماشامایندگان می توانند با زیر و رو کردن آن، دنبال استخوان دایناسورها بگردند.

موزه پلیس، ونکوور

موزه پلیس ونکوور (Vancouver Police Museum)، عکس ها و اسناد و اشیای بی شماری را دربرمی گیرد که با استفاده از تور راهنمای آن می توانید راجع به تاریخ، جرم و جنایت و اجرای قانون در شهر ونکوور اطلاع پیدا کنید. درواقع این موزه، قدیمی ترین موزه پلیس در آمریکای شمالی است و بنای تاریخی که در آن قرار گرفته، زمانی ساختمان پزشک قانونی بوده و سردخانه، آزمایشگاه و تجهیزات کالبدشکافی را نیز شامل می شده است. در نمایشگاه های آن می توانید از اسلحه های مصادره شده، پول های جعلی و شواهد جرم های انجام گرفته بازدید کنید و بچه ها نیز در این موزه می توانند لباس واقعی پلیس را بپوشند.

موزه کشاورزی و غذا، اتاوا

موزه کشاورزی و غذای کانادا (Canada Agriculture and Food Museum) در اطراف یک مزرعه در اتاوا واقع شده و به یاری آن می توانید اطلاعات مفیدی راجع به تاریخ کشاورزی و فراوری غذا در این کشور به دست بیاورید. این موزه، محیطی دوست داشتنی و صمیمی دارد و بچه ها با ناز کردن حیواناتی مثل بز و گوسفندان سرگرم می شوند و خانواده ها نیز می توانند درمورد علم کشاورزی و تکنولوژی های مرتبط با آن اطلاعات کسب نمایند.

نکات تکمیلی:

  1. موزه زیست کره مونترال یا بیوسفر، تنها موزه محیط زیست در آمریکای شمالی است که با رویکردی سرگرم‌کننده و جذاب به موضوعات مرتبط با اکوسیستم و تغییرات آب و هوایی می‌پردازد. این موزه منحصربه‌فرد با داشتن گالری‌ها و بازی‌های متنوع، فرصتی عالی برای آموزش و سرگرمی خانواده‌ها فراهم می‌کند.
  2. موزه علم و تکنولوژی کانادا در اتاوا، بزرگ‌ترین موزه در زمینه خود است که نمایشگاه‌های آن گذشته، حال و آینده علم و پیشرفت تکنولوژی در کانادا را به نمایش می‌گذارد. این موزه به‌تازگی بازسازی شده و فعالیت‌های هیجان‌انگیزی مانند شبیه‌سازی سفر به فضا، قطار، هواپیما و موشک را ارائه می‌دهد.
  3. موزه تاریخ تمدن کانادا در کبک، تلاش می‌کند تا با جمع‌آوری آثاری همچون ستون‌های توتم، به روشن‌تر شدن تاریخ مردم کانادا کمک کند. گراند هال این موزه با پنجره‌های سرتاسری، منظره زیبایی از رودخانه اتاوا و مجلس هیل را به نمایش می‌گذارد.
  4. موزه هوا و فضای کانادا در اتاوا، مرکز ملی تاریخ هوانوردی این کشور است و مجموعه بی‌نظیری از هواپیماهای نظامی قدیمی را در خود جای داده است. علاقه‌مندان می‌توانند پرواز در هواپیماهای دوباله قدیمی را نیز در این موزه تجربه کنند.
  5. موزه رویال بریتیش کلمبیا در ویکتوریا، یکی از برترین موزه‌های محلی در دنیا و پربازدیدترین موزه‌های کانادا است. این موزه با داشتن سه گالری دائمی، تاریخ انسان و طبیعت بریتیش کلمبیا را به نمایش می‌گذارد. گالری انسان‌های اولیه آن فرصتی منحصربه‌فرد برای مشاهده ماسک‌های تشریفاتی و کلبه‌های چوبی را فراهم می‌کند.
  6. موزه رویال انتاریو در تورنتو، یکی از برترین موزه‌های کانادا با معماری جالب است. این موزه با داشتن حدود 40 گالری، آثار متنوعی از هنر، فرهنگ جهان و تاریخ طبیعی را در خود جای داده است. بخشی از این موزه به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد تا به دنبال استخوان‌های دایناسور بگردند.
  7. موزه پلیس ونکوور، قدیمی‌ترین موزه پلیس در آمریکای شمالی است که در یک بنای تاریخی قرار دارد. این موزه با داشتن عکس‌ها، اسناد و اشیای متنوع، تاریخ جرم و جنایت و اجرای قانون در ونکوور را به نمایش می‌گذارد. بچه‌ها می‌توانند در این موزه لباس واقعی پلیس را بپوشند.
  8. موزه کشاورزی و غذای کانادا در اتاوا، در محیطی دوست‌داشتنی و صمیمی واقع شده است. این موزه اطلاعات مفیدی درباره تاریخ کشاورزی و فراوری غذا در کانادا ارائه می‌دهد. بچه‌ها می‌توانند در این موزه با ناز کردن حیوانات مزرعه سرگرم شوند.
  9. موزه هنرهای زیبای مونترال، یکی از بزرگ‌ترین موزه‌های هنری در آمریکای شمالی است که آثار برجسته‌ای از هنرمندان مشهور جهان را در خود جای داده است. این موزه با معماری زیبا و نمایشگاه‌های گوناگون، فرصتی عالی برای لذت بردن از هنر را فراهم می‌کند.
  10. موزه ملی هنرهای زیبای کانادا در اتاوا، مجموعه‌ای غنی از آثار هنری معاصر و سنتی کانادایی را در خود جای داده است. این موزه با برگزاری نمایشگاه‌های موقت و دائمی، به معرفی هنرمندان کانادایی و جهانی می‌پردازد و فرصتی عالی برای درک فرهنگ و هنر این کشور است.

سخن پایانی:

کانادا با داشتن موزه‌های متنوع و جذاب، فرصت‌های بی‌شماری را برای کشف میراث فرهنگی، تاریخی و طبیعی خود به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد. از گالری‌های هنری پرشکوه گرفته تا موزه‌های تخصصی در زمینه‌های مختلف، هر یک از این مراکز فرهنگی، تجربه‌ای منحصربه‌فرد و آموزنده را برای همه اعضای خانواده به ارمغان می‌آورد. کانادا با غنای فرهنگی و تنوع زیستی خود، یکی از مقاصد برتر برای کاوش در موزه‌های جذاب و کسب دانش در زمینه‌های گوناگون محسوب می‌شود. سفری به این موزه‌های چشم‌نواز، فرصتی بی‌نظیر برای پرورش ذهن، کشف زیبایی‌ها و لذت بردن از گنجینه‌های فرهنگی این سرزمین پهناور خواهد بود.

منبع: theculturetrip.com / escapehere.com
انتشار: 14 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1403 گردآورنده: bestcanadatours.com شناسه مطلب: 1037

به "بازدید از این موزه ها در سفر به کانادا از دست ندهید" امتیاز دهید

1 کاربر به "بازدید از این موزه ها در سفر به کانادا از دست ندهید" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید از این موزه ها در سفر به کانادا از دست ندهید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید